Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wystające koła i tarcie w tylnym


Gość Saint88

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

mam taki problem że po zamontowaniu nowych aluminiowych felg 15X8 6x139,7 o ET-27 koła strasznie mi z nadkol wyszły poza obrys i nie wiem co teraz. Dodatkowo lewe przednie koło wyszło bardziej i teraz nie wiem czy ja mam tam coś krzywe? dodam że jakiś czas temu montowałem nowe łączniki stabilizatora i nie ustawiałem zbieżność :) drugi problem to takie metaliczne tarcie które pojawiło się w tylnim chyba lewym kole zaraz po zamontowaniu nowych felg, co jest do cholery ? poradźcie bo już nie wiem. Łożyska? może gdzieś felga obciera? pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnieś tył lewarkiem i poobracaj kółkiem wtedy będzie wiadomo czy to felga, ja mam stalówki od pajero i musiałem je sporo odsadzić żeby nie ocierały, może jest dystans na lewym przednim ;D i niezauwazyles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podniose tył i sprawdze a z tym przednim to dziwna sprawa bo już sprawdzałem i kurde nie ma dystansu... czyli co zabiorą mi dowodzik jak mnie dostrzeżą na drodze polucjanci? fak! kumpel mówił że może jedną felge mam inna ale to na bank niemożliwe :) i strasznie mnie ściąga na prawo kurde normalnie zły jestem jak cholera! grrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzisiaj byłem do ustawienia zbieżności ale mnie nastraszyli że chyba mam krzywą oś przednią bo to niemożliwe żeby aż tak to jedno koło odstawało... ile kosztuje taka oś i czy w ogóle jest do dostania? no i czy to ma sens :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzisiaj byłem do ustawienia zbieżności ale mnie nastraszyli że chyba mam krzywą oś przednią bo to niemożliwe żeby aż tak to jedno koło odstawało... ile kosztuje taka oś i czy w ogóle jest do dostania? no i czy to ma sens :(

 

Witam,

 

 

Jeżeli masz wahacze przykręcone bezpośrednio do zawieszenia, oryginalne wahacze i zwrotnicę, a tak być musi, to nie ma możliwości aby jedno koło bardziej wystawało od drugiego, to pewne. Tak jak wyżej zostało napisane, problem musi być z felgami. Pozamieniaj miejscami na osi i zobacz czy coś się zmieniło. Poza tym, zrób zdjęcia samochodu i zawieszenia. Zdjęcia zawieszenia z lewej i prawej strony zrób bez ściągania kół od przodu, bardzo się przydadzą.

 

Poza tym ten pomysł z "krzywą przednią osią" to nie obrażając nikogo kompletna bzdura.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Sprawdź też śruby które wkręcasz czy są takie same. Kiedyś w innym samochodzie po wymianie felg ktos podmienił srubki na troszke dłuższe - efekt zaczeły trzec w bębnach o coś. Wróciłęm do śrub orginalnych i odrazu efekt ustał :).

 

Pozdro

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za makaron na uszy !!!!! w terrano są szpilki a nie żadne śruby !!!!

racja pisałem ze w innym aucie :) znaczy w vw.

 

W terrano są szpilki ... :D zatem to nie to ... ale tam sie tak zdażyło moze komuś sie przyda :)

 

Pozdr

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...