Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kłopoty z 3 biegiem


dafix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam u siebie w tino problem z 3 biegiem

najgorzej wchodzi przy redukcji z wyższego biegu, przy zmianie z 2 na 3 wchodzi dobrze, gorzej jak najpierw luz wrzucę, w tedy musze pod lekkim skosem

dźwigni biegu w lewo wrzucać 3(trzeba uważać zeby jedynka nie weszła:)

 

czy ktoś w swojej tince miał może taki problem?

czy to wina skrzyni:? może starczy tylko regulacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, ogólnie nie wiem czy to nie przypadłość Tino. Słyszałem kiedyś od mechaników, że skrzynia w tym aucie nie jest zbyt udana. Mam drugie auto poczciwą Felicję i przyznam, że biegi wchodzą w niej o niebo lepiej, sztywno i pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej

Ja tak miałem w starej skrzyni ale tam jeszcze poszły łożyska po rozebraniu(kolega) mechanik oświadczył że synchronizator jest walnięty, i będzie to koszt dosyć duży. Więc poszukaliśmy dobrej używki z anglika i wszystko działa za stosunkowo niską cenę. Ale u was chyba jeszcze nie trzeba nic wymieniać.Sprawdził bym u was jeszcze olej w skrzyni ma być wymieniany co 30 tyś, ponoć te skrzynie sa bardzo wrażliwe na takie rzeczy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

u mnie jest to samo , podobno to normalne z 4 biegu na trzeci trzeba lekko na lewo drazek kierowac ewentulanie jak zimy lewo lekko nim podrgac i wchodzi

 

przyzwyczaiłem się:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość jarekdud

u mnie podobna sytuacja...tylko, że na zimnym silniku wchodzi bez problemu z 2 na 3, natomiast na rozgrzanym potrafi się zblokować...poprawka wskakuje...i co wymienić olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...