Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ABS - czy mam?


sparky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Same rozwinięcie skrótu ABS mówi o systemie niedopuszczajacym do zablokowania kól podczas hamowania. Sprawdzić mozna bardzo łatwo. Rozpędzasz się i hamujesz na maksa. Jeśli się zblokują kołą to ABSu brak lub jeśli byłeś pewien, ze go masz to coś jest z nim nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko - wiem co to ABS. :P

 

a pytam dlatego bo jak kupowalem to nawet nie sprzedawca nie wspomnial ze jest ABS. i dalej wydaje mi sie ze mala szansa bym mial ABS.

a wlasnie wczoraj mialem ostrzejsze hamowanie i kola sie nie zablokowaly. potem w warunkach kontrolowanych powtorzylem hamowanie i tez nie udalo mi sie ich zblokowac.

ale to jeszcze nie dowod (jest dobra przyczepnosc w taka pogode itp) :)

 

apropos - slyszalem ze auta z abs musza miec 4 tarcze (plotka?). ja mam z tylu bebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzialanie ABSu da sie latwo zauwazyc po zchowaniu sie pedalu hamulca. Kiedy tarcie miedzy opona a powierznia po ktorej sie poruszasz przechodzi ze statycznego w dynamiczne (czytaj zaczyna sie poslizg) pedal hamulca charakterystycznie odskakuje ("chrobocze"). Zauwazysz na 100%, czuc to po prostu pod noga. Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Piotrkiem i dodam ze (przynajmniej u mnie ) nie zalozysz mniejszych felg niz 14 cali na ABS bo zaciski sa wieksze wiec to tez wskazowka. Jesli masz zalozone np felgi 13' to nie masz ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko - wiem co to ABS. :P

 

a wlasnie wczoraj mialem ostrzejsze hamowanie i kola sie nie zablokowaly. potem w warunkach kontrolowanych powtorzylem hamowanie i tez nie udalo mi sie ich zblokowac.

ale to jeszcze nie dowod (jest dobra przyczepnosc w taka pogode itp) :)

 

apropos - slyszalem ze auta z abs musza miec 4 tarcze (plotka?). ja mam z tylu bebny.

 

z tego wynika, że po prostu masz niesprawne hamulce.

ABS nie masz bo to byłoby słychać baaardzo wyraźnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem dodac, że każda Almera N15 GX ma na tylnej szybie u dołu na czarnym pasku biały napis ABS. Chyba że masz nie orginalną szybę.

P.S. Proponuje Ci sprawdzić układ hamulcowy skoro nie możesz zblokować kół przy hamowaniu.

Pozdro! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. sprawdze co i jak z tymi hamulcami. moze po prostu za delikatnie je potraktowalem chcac zblokowac kola :)

dzieki za wszelkie uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek Sobota
ok. sprawdze co i jak z tymi hamulcami. moze po prostu za delikatnie je potraktowalem chcac zblokowac kola :)

dzieki za wszelkie uwagi!

 

Przetestuj ostre hamowanie, jak usłyszysz charakterystyczne pierdzenie i lekkie podbijanie pedału hamulca to abs jest. Jeśli nie, to albo coś nie działa, albo go po prostu nie ma. U mnie po przekręceniu kluczyka na sekundę zapala się kontrolka na desce, to też jakaś wskazówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...