Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

D40 - nie zapala się przednia lampka sufitowa


domadm

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna rzecz: przednia lampka sufitowa nie zapala się przy otwartych drzwiach, tylna działa jak należy, czyli zapala się i po jakimś czasie, lub po przekręceniu kluczyka gaśnie.

Oczywiście przełącznik ustawiony w pozycji środkowej.

Co ciekawe, lampka normalnie działa kiedy przełączę na stałe świecenie, ale w automatycznym trybie nie działa.

 

Tak mi teraz przyszło do głowy, że może ma osobny moduł ściemniacza od tej z tyłu i coś z nim jest nie tak? Ktoś miał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czujnik ten w słupku Ci nie tyka - sprawdzałeś? Obydwoje drzwi czy tylko kierowcy nie działa?

 

Tylna lampka pracuje prawidłowo przy otwieraniu dowolnych drzwi, więc problem leży gdzie indziej, póki co zakładam że w jakimś urządzeniu włączającym przednią lampkę. No cóż, skończyła się era napraw elektrycznych przy pomocy probierza i śrubokręta :/

 

Chyba zajrzę do serwisówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: sorry wiem już o co biega, moja pomyłka. No tak bo jak tylnie drzwi otwierasz przednia też powinna się załączać. A wyjmowałeś lampkę na wierzch? Sprawdzałeś styki? Czy prąd dochodzi do lampki w opcji otwarte drzwi, czy to ten sam kabel co włączenia stałego lampki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: sorry wiem już o co biega, moja pomyłka. No tak bo jak tylnie drzwi otwierasz przednia też powinna się załączać. A wyjmowałeś lampkę na wierzch? Sprawdzałeś styki? Czy prąd dochodzi do lampki w opcji otwarte drzwi, czy to ten sam kabel co włączenia stałego lampki?

 

Hmm, właśnie w SM czytam, że KEY RING LAMP, ROOM LAMP i FRONT MAP LAMP są sterowane przez BCM (Body Control Module) i widzę na schemacie że połączone są równolegle, więc kiedy jedna się zapala to muszą też pozostałe.

(Przy okazji doczytałem się, że nawet jeśli zapalimy sobie lampkę ręcznie i zapomnimy zgasić, to po 30 minutach BCM i tak ją wyłączy żeby nie rozładowało akumulatora :)

 

Szukam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w innym aucie rozładowałem sobie tak akumulator, a tu w navarce samo się wyłącza. Bardzo fajna rzecz. Sprawdź styki przy żarówce, te od ściemniacza powinny być oddzielne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich taki problem wystąpił u mego starego w służbowej navarce, w jego przypadku pomogło podłożenie kawałka paragonu złżonego na 3 części i wciśniętego obok przełącznika, więc pewnie styki nie łączą , ale narazie nie miałem czasu się tym pobawić a jemu to nie przeszkadza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...