Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zacisk plastikowy do zderzaka


piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, drodzy koledzy mam do was pytanie wiecie może gdzie zamówić element który mocuje czarna listwę pod zderzakiem do samego

zderzaka są to modele do 09 problem polega na tym że jak się podjeżdża pod krawężnik lub górę to ta czarna listwa wyrywa się z zaczepów

listwę można łatwo zlokalizować i szybko wrzucić do bagażnika ale te małe zaczepy wypadają a bez nich niemożna zamontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciało mi się wprawdzie zaglądać pod spód ale jeśli ten czarny "hokej" w naszych autach mocowany jest podobnie jak w innych pojazdach, to zapewne są to plastikowe kołki montażowe czy rozporowe, takie elementy dostaniesz praktycznie w każdym sklepie motoryzacyjnym po 1,5 - 2 zł za sztukę. Można dobrać zarówno długość jak i średnicę. Najlepiej jeden wymontować dla porównania. Można wziąć odrobinę grubsze (oczywiście bez przesady, bo w ogóle nie wlezą), bo pewnie po paru przygodach z krawężnikiem otwory w listwie i dolnej części zderzaka mogą być już nieco rozkalibrowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Dar podał,a dodam jeszcze od siebie ze przy delikatnym puknieciu zderzakiem potrafią się ściąć,więc nie ma co szukać identycznych byle by były podobne i trzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlazłem pod auto i sprawdziłem - hokej podpięty jest zwykłymi kołkami rozporowymi. Można je bez problemu dokupić. Sugeruję szukać kołków zakończonych płaskim łbem (nieważne czy będą rozpierane wewnątrz plastikową śrubą - mają najczęściej łby pod śrubokręt krzyżak lub klucz torx - czy elementem wciskanym - ważna jest długość i średnica - żeby siedział ciasno) wtedy mniejsza szansa na to,że po paru mocnych kontaktach z powierzchnią krawężnika zeszlifują się albo zerwą łby. I kup kilka na zapas - zawsze się przydają :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...