Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podświetlenie pokręteł klimatronika Navara D40


Gość budmiller

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W mojej D40 nie działało podświetlenie pokręteł klimatronika,przeszukanie forum nie dało mi odpowiedzi na ten problem więc wziąłem sprawy w swoje ręce.Podczas naprawy nie miałem z sobą żadnego fotopstryka więc nie zrobiłem "manuala",gdyby ktoś miał taki problem z klimatronikiem proszę napisać to zrobię opis i foto dla potrzebującego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

ja mam aktualnie ten sam problem w swoim Pathfinderze. Nie mam podświetlenia w pierwszym pokrętle.

Czy mógłbyś mi naświetlić jak to można naprawić ? W serwisie powiedzieli ze nie ma tam żarówek i trzeba cały panel wymieniac, ale to jakies masakryczne pieniądze kosztuje.

Jakbyś mial jakies info, moze zdjęcia, byłbym zobowiązany.

 

Powiedz mi również, czy przełącznik od regulacji lusterek tez powinien być podświetlony ?

 

pozdr

Zbyszek.

 

Witam

W mojej D40 nie działało podświetlenie pokręteł klimatronika,przeszukanie forum nie dało mi odpowiedzi na ten problem więc wziąłem sprawy w swoje ręce.Podczas naprawy nie miałem z sobą żadnego fotopstryka więc nie zrobiłem "manuala",gdyby ktoś miał taki problem z klimatronikiem proszę napisać to zrobię opis i foto dla potrzebującego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przełącznika regulacji lusterek to u mnie też nie świeci,chyba tam nie ma pdświetlenia może kiedyś tam lukne jak będzie mi się nudziło :)

Wracając do meritum sprawy,na temat ASO nie będę się wypowiadał bo narazie nie miałem z nimi kontaktu :) a podświetlenie climatronika Nissan rozwiązał nie typowo bo żaróweczki są w plastikowych opraweczkach zlutowane na stałe do płyty.Nie zapodam Ci teraz foto "manual" bo pogoda mnie nastraja do tego,opisze słowami najlepiej jak potrafie.

1 demontarz panela deski wersja bez navi: http://img822.imageshack.us/img822/3922/nav0.jpg

wersja z navi: http://img138.imageshack.us/img138/8306/nav1f.jpg

proste i bez problemowe przy obecnych pogodach najlepiej robić w garażu lub w dobrze ogrzanej kabinie,plastiki są wtedy bardziej plastyczne.

2 wypięcie trzech wtyczek z całego panelu

3 odkręcenie puszki klimatronika od panelu,pokrętła są wciskane

4 rozepniesz puszke i wyciągasz płytke klimatronika odkręcasz 4 lub 5 wkrętów i ściągasz plastikowy przezroczysty pryzmat rozpraszający światło na pokrętła.Całość jest wciskana.

5 zobaczysz 3 żaróweczki spalona pewnie będzie ciemna,proponuje wymienić wszystkie bo to jest złośliwość rzeczy martwych że zaraz spali się następna.Odlutujesz je od płyty,przewleczesz wąskiki nowych żarówek i lutujesz,ot i cała filozofia.Nie dostałem żarówek tej wielkości tzn.długości założyłem ciut wyższe i musiałem nawiercić otwory w plastikowej puszce co zamyka płyte klimatronika żeby je zmieścić ale w niczym to nie przeszkadza.

6 składamy do kupy i w nocy wszystko widzimy :)

Jak w wekend będzie pogoda i dobre chęci to może na szybko rozbiore i zrobie foto "manuala"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne.

Jutro wymontuje panel i polece z nim do punktu napraw sprzętu RTV. Mam dwie lewe ręce jeśli chodzi o lutowanie elektroniki, a i jakieś żaróweczki napewno będą mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ostatnio robiłem to u siebie. Koszt naprawy całego oświetlenia wyniósł mnie 3 zł :) - żaróweczki - identyczne - kupiłem w Warszawie na wolumenie. W Pathfinderach przy sterowaniu klimy na tył bardzo ciężko schodzą pokrętła - najlepiej je podważyć 2 cienkimi śrubokrętami z 2 stron i delikatnie próbować je zdjąć. Ja u siebie podarowałem sobie przekładanie drucików żarówki przez podstawkę - wlutowałem je bezpośrednio i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...