Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klocki przód roadhouse tiida hatchback 09.2007


Gość md110
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jaki jest numer katalogowy powyższych klocków? Chcę dobrać klocki roadhousa do TIIDY hatchback 1,6 z września 2007 na przód i tył.

 

Nie wiem czy bedą Ci pasowały, ale znalazłem je tak:

1) najpierw np. www.google.pl

2) tam znalazłem http://www.roadhouse.es/

a dalej numer 21293.02

szczegóły tutaj http://www.roadhouse...=21293.02&pos=D

 

a jak wejdziesz tutaj: http://www.kolpax.pl/rh-jubileusz.php to jeszcze dostaniesz 10% rabatu B)

Edytowane przez Yankee595
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pasują, właśnie oddałem w KOLPAXIE. Moja Tiida jest z września 2007 a te w katalogu są dla wersji TIIDY z 2008 roku. Może jeszcze ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat i się podzieli?

Pozdrawiam.

Nie wiem czy bedą Ci pasowały, ale znalazłem je tak:

1) najpierw np. www.google.pl

2) tam znalazłem http://www.roadhouse.es/

a dalej numer 21293.02

szczegóły tutaj http://www.roadhouse...=21293.02&pos=D

 

a jak wejdziesz tutaj: http://www.kolpax.pl/rh-jubileusz.php to jeszcze dostaniesz 10% rabatu B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pasują, właśnie oddałem w KOLPAXIE. Moja Tiida jest z września 2007 a te w katalogu są dla wersji TIIDY z 2008 roku. Może jeszcze ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat i się podzieli?

Pozdrawiam.

 

 

 

nie pasowały bo miały długość i szerokość mniejszą niż te które miałeś oryginalnie zamontowane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie pasowały bo miały długość i szerokość mniejszą niż te które miałeś oryginalnie zamontowane ??

Roadhousy miały długość i szerokość większą, tak mi powiedziano w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roadhousy miały długość i szerokość większą, tak mi powiedziano w serwisie.

 

 

rzeczywiście mają jakąś dużą długość 144,3 mm

Edytowane przez Yankee595
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam, może się komuś, ta informacja na przyszłość przyda,ten model klocków RoadHouse-a na 100% nie pasuje na przód to Tiidy hatchback 1,6 z września 2007 roku. Nie ma co ryzykować, bo będzie później, dużo biegania przy wymianie.

Jak rozwiążę ten problem, to oczywiście dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam, może się komuś, ta informacja na przyszłość przyda,ten model klocków RoadHouse-a na 100% nie pasuje na przód to Tiidy hatchback 1,6 z września 2007 roku. Nie ma co ryzykować, bo będzie później, dużo biegania przy wymianie.

Jak rozwiążę ten problem, to oczywiście dam znać.

 

 

z moich informacji jest tak:

samochody z roku produkcji mniej więcej do połowy 2007 mają z przodu układ hamulcowy "sumitomo" i klocki o długości 137mm szerokość 53 mm

samochody z roku produkcji późniejszego mają układ hamulcowy "lukas" i klocki o długości 116mm i szerokości 52m

więc przed decyzją o zakupie warto sprawdzić wielkość klocków przednich

układ hamulcowy z tyłu chyba nie był zmieniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich informacji jest tak:

samochody z roku produkcji mniej więcej do połowy 2007 mają z przodu układ hamulcowy "sumitomo" i klocki o długości 137mm szerokość 53 mm

samochody z roku produkcji późniejszego mają układ hamulcowy "lukas" i klocki o długości 116mm i szerokości 52m

więc przed decyzją o zakupie warto sprawdzić wielkość klocków przednich

układ hamulcowy z tyłu chyba nie był zmieniany

To już jestem po wymianie klocków z przodu.

Fabrycznie były założone JURIDY made in nissan, które piszczały jak jasna cholera.

Teraz są zamontowane FERODO FDB 4148(dł.137mm, szerokość 53,5mm, grubość 16,9mm) które pasują idealnie do układu hamulcowego SUMIMOTO z przodu.

Ale znowu piszczą niemiłosiernie, a mechanik przełożył blaszki, ze starych klocków. Może te blaszki trzeba właśnie przesmarować towotem,aby hamulce nie piszczały?Czy ktoś zna jakiś patent na piszczące nowe klocki hamulcowe. Może mechanik o czymś zapomniał przy montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jestem po wymianie klocków z przodu.

Fabrycznie były założone JURIDY made in nissan, które piszczały jak jasna cholera.

Teraz są zamontowane FERODO FDB 4148(dł.137mm, szerokość 53,5mm, grubość 16,9mm) które pasują idealnie do układu hamulcowego SUMIMOTO z przodu.

Ale znowu piszczą niemiłosiernie, a mechanik przełożył blaszki, ze starych klocków. Może te blaszki trzeba właśnie przesmarować towotem,aby hamulce nie piszczały?Czy ktoś zna jakiś patent na piszczące nowe klocki hamulcowe. Może mechanik o czymś zapomniał przy montażu?

 

układ hamulcowy jest firmy sumitomo nie sumimoto :)

masz więc układ hamulcowy taki jak w mojej Tiidzie

ja w poprzednich samochodach zazwyczaj stosowałem klocki FERODO i nigdy nie miałem z nimi problemów, to naprawdę dobra firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ hamulcowy jest firmy sumitomo nie sumimoto :)

masz więc układ hamulcowy taki jak w mojej Tiidzie

ja w poprzednich samochodach zazwyczaj stosowałem klocki FERODO i nigdy nie miałem z nimi problemów, to naprawdę dobra firma

Jasne,że SUMITOMO...czeski błąd, ale nie zmienia to faktu, że klocki FERODO kupione w Intercarsie piszczą, mimo że to podobno "dobra" firma.

SONY, też kiedyś była dobrą firmą, a teraz z renomy i jakości, już tylko zostało SORRY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie kolego, że szukasz klockow Roadhouse bo są naprawdę dobre. Ja używam klocki tej firmy i zakladalem już w kilku innych Tiidach u mojch znajomych z roku prod. 2007-2008.

Klocki które ja zakładam to 0229312. Nie występują w katalogu że są do Tiidy tylko do amerykańskich wersji Nissana Altimy od roku 01.93 i Infinity od roku 01.96 do 01.99 a także niektóre modele późniesze. Klocki te pasują też do Nissana 200SX (S13) rocznik 09.91 - 01.94 i Nissana Maximy J30 01.89 - 09.91.

Klocki które Ci polecam różnią się od kompletnych oryginałów tym że w zestawie nie mają blaszek podkladowych i sprężynek. Ale te rzeczy się nie niszczą i powinny Ci zostać ze starego zestawu. Dodatkową różnicą jest jeszcze to że klocki oryginalne mają na każdym klocku (czyli na obu) czujnik zużycja a te tylko na jednym. Ja zakładam klocek z czujnikiem od zewnątrz ten drugi od środka. W "gniazdo" czujnika wprowadza się część sprężynki która ma za zadanie odciągać troszkę klocek od tarczy, ale brak możliwości wożenia tej sprężyki w niczym nie przeszkadza. Przy okresowym czyszczeniu klocki się nie zapiekają i nie blokują, zresztą z tyłu też jest tak że tylko przy jednym klocku jest czujnik żużycia.

W żadnym egzemplarzu te klocki nie piszczą a zużycie ich jest poprawne (to znaczy nie nadmierne) i tak nie pylą jak JURIDY. Z mojego doświadczemnia mogę jeszcze powiedziweć że dużo lepiej hamują od oryginałów, to znaczy są bardziej wyczuwalne i zdecydowanie rzadziej się blokują czego efektem jest spokojniejsza praca ABSu. Klocki do tej pory pracują na oryginalnych tarczach już ponad rok ale właśnie dzisiaj założyłem do swojej Tiidy nowe tarcze (z jednej strony czuję już bicia a do przetoczenia zbyt mało zostaje, no i rdza zwoje też zrobiła) i po jakimś czasie dam znać jak się ten zestaw sprawuje.

I jeszcze info o cenie, ja za te klocki płacę 98 złoty, to nie 350-500 jak chcą autoryzowani. Jeżeli jesteś z Wa-wy i będziesz miał problem z zakupem to meilem mogę Ci podać adres sklepu.

Widziałem że miałeś duże problemy z doborem, dlatego warto przed zakupem zdjąć koło, wyjąć jeden klocek i odrysować aby mieć pewność w sklepie czy dostajesz właściwe.

Życzę udanej wymiany i bezawaryjnej jazdy,

I jeszcze jedno - nigdy nie smaruj hamulców żadnym towotem, smarem czy olejem :rolleyes:

Pozdrawiam, Morda07

Edytowane przez morda07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie kolego, że szukasz klockow Roadhouse bo są naprawdę dobre. Ja używam klocki tej firmy i zakladalem już w kilku innych Tiidach u mojch znajomych z roku prod. 2007-2008.

Klocki które ja zakładam to 0229312. Nie występują w katalogu że są do Tiidy tylko do amerykańskich wersji Nissana Altimy od roku 01.93 i Infinity od roku 01.96 do 01.99 a także niektóre modele późniesze. Klocki te pasują też do Nissana 200SX (S13) rocznik 09.91 - 01.94 i Nissana Maximy J30 01.89 - 09.91.

Klocki które Ci polecam różnią się od kompletnych oryginałów tym że w zestawie nie mają blaszek podkladowych i sprężynek. Ale te rzeczy się nie niszczą i powinny Ci zostać ze starego zestawu. Dodatkową różnicą jest jeszcze to że klocki oryginalne mają na każdym klocku (czyli na obu) czujnik zużycja a te tylko na jednym. Ja zakładam klocek z czujnikiem od zewnątrz ten drugi od środka. W "gniazdo" czujnika wprowadza się część sprężynki która ma za zadanie odciągać troszkę klocek od tarczy, ale brak możliwości wożenia tej sprężyki w niczym nie przeszkadza. Przy okresowym czyszczeniu klocki się nie zapiekają i nie blokują, zresztą z tyłu też jest tak że tylko przy jednym klocku jest czujnik żużycia.

W żadnym egzemplarzu te klocki nie piszczą a zużycie ich jest poprawne (to znaczy nie nadmierne) itak nie pylą jak JURIDY. Z mojego doświadczemnia mogę jeszcze powiedziweć że dużo lepiej hamują od oryginałów, to znaczy są bardziej wyczuwalne i zdecydowanie żadziej się blokują czego efektem jest spokojniejsza praca ABSu. Klocki do tej pory pracują na oryginalnych tarczach już ponad rok ale właśnie dzisiaj założyłem do swojej Tiidy nowe tarcze (z jednej strony czuję już bicia a do przetoczenia zbyt mało zostaje, no i rdza zwoje też zrobiła) i po jakimś czasie dam znać jak się ten zestaw sprawuje.

I jeszcze info o cenie, ja za te klocki płacę 98 złoty, to nie 350-500 jak chcą autoryzowani. Jeżeli jesteś z Wa-wy i będziesz miałproblem z zakupem to meilem mogę Ci podać adres sklepu.

Widziałem że miałeś duże problemy z doborem, dlatego warto przed zakupem zdjąć koło, wyjąć jeden klocek i odrysować aby mieć pewność w sklepie czy dostajesz właściwe.

Życzę udanej wymiany i bezawaryjnej jazdy,

I jeszcze jedno - nigdy nie smaruj hamulców żadnym towotem, smarem czy olejem :rolleyes:

Pozdrawiam, Morda07

Z tym smarowaniem, to był patent Panów mechaników z warsztatu.

Chcieli smarować, właśnie te blaszki, a nie klocki.

Tak się zastanawiałem, co by było, gdyby smar przy wysokiej temperaturze spłynął i dostał się jakimś cudem na klocki lub tarcze? Mogłoby być nieciekawie.Ale mechanicy mają różne "pomysły" i czasami trzeba do nich podchodzić z humorem.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, ale pojeżdżę jeszcze na tych klockach FERODO, mimo że piszczą i chyba po założeniu gorzej hamują.

Dlaczego, upierałem się przy ROADHOUSEACH, ponieważ przy ich użytkowaniu w innym samochodzie, nigdy, przenigdy, nie piszczały, a sposób ich założenia z patentem na sprężynki był szybki i łatwy.Jakbyś mógł podać, mi adres tego sklepu na przyszłość (do następnego przeglądu), to byłbym ogromnie wdzięczny.

Pozdrawiam.

MD110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Klocki, tak jak opisałem w poprzedniej wiadomości firmy ROADHOUSE na przód 0229312, na tył 0287601 zakupione w TARCZPOL Warszawa Wawer ul Sępia 17.

Założone na obu osiach sprawują się doskonale, żadnych pisków, żadnego nadmiernego ścierania.

Po wymianie przednich tarcz, na podobno oryginały japońskie od dystrybutora BLUEPRINT (280x24) typ ADN143133, nadal doskonałe zachowanie tj wspaniałe hamowanie, żadnych pisków i żadnych bić które już były wyczuwalne na starych tarczach. Za tarcze musiałem zapłacić niestety 199 zl/szt ale jeżeli są to oryginały to w sumie cena nie jest przesadzona. Po prawie dwóch tysiącach kilometrów w okresie niespełna miesiąca, już w zimowych warunkach, wyglądają nadal jak dopiero wyjęte z pudelka. :rolleyes:

Edytowane przez morda07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...