Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klonowanie Karty SD z mapa z Nissan Connect


amigancik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Szary. napisał:

Te A404 to tak jak wpisuje się w necie stronę ,której nie ma i wywala taki błąd 404 .

 

No ci nowi na gwarancji mają ori karty , tylko pewnie wszyscy mają już NC3.

A są na pewno tacy co kupują karty ori ,ale oni tu nie bywają .

Kupiłem tego klona z alledrogo i sprawdzałem go , niby z 2018 ale tak jak w ori jest z 2018 a obejmuje drogi do końca 2017 ,ma braki  .Nie ma nowo nadanych nowych ulic w 2017 ,dzwoniłem do urzędu specjalnie , nie ma też zmian nazw ulic po dekomunizacji, a to też było w 2017 . Dlatego szukam kogoś z ori z 2018 , by zweryfikować zapis wersji mapy w navi , w NC3 jest inny zapis .

Co do innych krajów , to tam raczej drogi już są i mało się zmienia , a u nas sporo zmian i do aktualizacji zawsze na końcu jesteśmy .

Masz coś chciał ,teraz odpowiedz mi , operujesz w tym tajnym menu czy nie ?

 

Nie klony nie musimy porównywać ,bo zapis w navi wersji mapy mamy ten sam , chciałbym porównać z zapisem karty ori z 2018 i tyle .

 

Czyli nie brylujesz w tym menu za bardzo .

Jakieś przydatne podglądanie tam ,to ok ,tylko bez komplikacji oby było i zawiłości .

Kolega expert może przykład da dobry i coś ciekawego opisze , aby inni tu bywający dzielili się wiedzą zdobytą . Bo tendencja jest zła ,a lepiej żeby nie była potwierdzana przez tych co dużą wiedzę mają .

Nie bryluje bo nie jest mi to potrzebne gdyby nie to ze moja navi nie ma zegarka to pewno o tym ukrytym menu bym nie wiedział wcale, przeglądnąłem te wszystkie zakładki w celu weryfikacji czy coś gdzieś nie jest wyłączone odnośnie właśnie jego. Oryginał będzie miał ten sam zapis no chyba że jest nowsza wersja przecież klony z czegoś powstają więc powinny być idento do oryginału.

Godzinę temu, MirekCC napisał:

No a próbował ktoś kartę navi z NC3 w NC2?

Co pokaże radio? Zobaczy aktualizację czy wywali błąd?

Zwykle zły soft jest rozpoznawany przez urządzenia i odrazu pokazuje, że jest nieodpowiedni. Czy w NC też tak jest?

Czy mapa z NC3 uwali NC2 czy tylko nie będzie działać? Ma ktoś już jakieś doświadczenie?

 

Z mojego doświadczenia oczywiście mogę się mylić nic się nie stanie u mnie tak było radio wywali komunikat żeby włożyć oryginalną kartę Nissana i navi nie będzie działać. Po włożeniu karty z NC2 navi się uruchomi i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Szary. napisał:

A gdzie ten aku znajdę ?

Tu się da zrobić reset eko ładowania aku ?

Co jest w konfiguracji użytkownika i co testuje test samocz , oraz czy od razu testuje się coś po wejściu w niego .?

Porównanie zapisów by dało odpowiedź , czy faktycznie nasze klony obejmują 2017 i są z 2018 r.

 

Zimno na polu więc ciężko testować poszczególne zakładki.

Nic takiego nie widziałem żeby można było robić reset eko aku to są tylko informacje jakie jest napięcie na radiu itp. W konfiguracji uzytkownika masz to co pisałem czyli miedzy innymi wyłączenie wprowadzania w navi adresu dojazdu jak auto jedzie i tak dalej to sprawdzalem i pyta się czy chcesz to zmienić więc dajesz anuluj i wychodzisz generalnie z wszystkich tych zakładek można wyjść i tak jak pisałem sprawdziłem chyba wszystkie i nic się nie stało no oczywiście jeżeli tego nie potwierdzisz bo masz tam reset ustawień połączenia z telemetryką nissana do odczytu pogody itp jak również cały reset radia.

Jeżeli numer wersji oryginału map wyświetla się taki sam jak u nas to nasze muszą być i obejmują 2017 i są z 2018r.

Edytowane przez tomekmisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd taka obawa do potestowania nie bądź aż tak strachliwy to nie gryzie :devil: to tylko tester do sprawdzenia i co najwyżej konfiguracji dotyku ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Szary. napisał:

No ale jeszcze nie widziałem zapisu karty ori z tego roku , nie mam z czym porównać . Właśnie do potwierdzenia potrzebny jest ktoś z NC2 i kartą ori z 2018 .

Ok jak tylko coś ustalę to dam znać. A swoja droga ciekawe kiedy pojawi się aktualizacji nissana na 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dobra ja jestem zbyt dokładny na takie fiki miki i sprawdziłem... ... Lubie dokładne namiary ,to nie składniki na zupę .  

 

 Ja poprostu lekko przekręcam, nie patrząc na kąty ani skoki i wchodzi w menu za każdym razem. "I tyle".

To nie prom kosmiczny.

;-)

Gdybym miał trzymać palcami jednej dłonią przycisk i jeszcze kręcić gałką o 180" to bym nadgarstek wykręcił.

:-)

Może różnica wynika z typu radyjka?

NC2 i NC3 mogą mieć inaczej?

U mnie (tak na oko) 3L, 3P, 3L jest na NC3.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogarnąłem taki temat u mnie to działa myPOIs

Ktoś coś wie na ten temat???

Jak są chętni mogę udostępnić plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica wychodzi z różnicy skali czułości , a może ze stanu rozluźnienia gałki na bolcu.
No właśnie na oko to w szpitalu umarł gość .
Nie wydaje mi się.
Na siłę próbujesz z kątami i skokami.
Jestem bardzo dokładny (mogę naprawiać procesory :-) ) i nienawidzę bylejakości ale jak coś jest proste i nie jest to prom kosmiczny to robię to w sposób łatwy i skuteczny. Próbowałem specjalnie pokręcić o trzy skoki i o cztery i za każdym razem wchodzę w serwis menu. Nie mam żadnego luzu na gałce i dlatego napisałem, że może jest jakaś różnica pomiędzy NC2 a NC3, skoro u mnie wchodzi nawet jak kręcę "byle jak" a innym profesjonalnym zegarmistrzom się nie udaje.
;-p

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa to następująco:Przytrzymuję przycisk SETUP i obracam pokrętłem w lewo, potem w prawo i ponownie w lewo.

 

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Nawet wkleiłem filmik żeby było widać jak wchodzi się do serwis menu. Wystarczyło go tylko zobaczyć i wypróbować u siebie. No chyba, że zegarmistrzowska precyzja nie pozwoliła wejść w menu. Nie bój się go. Tam się nie da nic zepsuć. A nawet jak coś chcesz zmienić to możesz cykąć fotę i powrócić do pierwotnych ustawień.

 

Zasilanie możesz zobaczyć w zakładce "stan systemu" i dalej "stan pracującego systemu"

 

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo pisałeś co innego (inny tekst przyszedł w powiadomieniu na email )

Zgadza się. Z rozpędu pomyślałem, że zostałem obarczony o info z kątami i skokami. Jednak po fakcie się zorientowałem, że chodziło o innego usera i stąd edycja.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.01.2019 o 01:06, Szary. napisał:

No i co wydrukujesz i pojedziesz z tym do ASO ,mówiąc tak ma być ?

A jak komp podpięty do auta ,to nie ma błędów jakichś od navi (może się mylę ?).

Panowie jest sukces udało się wywalczyłem swój zegarek w NISSANIE. Dzięki kolego Szary. Co ciekawe moja wersja softu się nie zmieniła ale coś jak włączali musieli resetować bo wszystkie ustawienia się rozjechały od nowa parowałem telefon i usługi telemetryczne jak i ustawienia audi czyli ile było basu i wysokich ustawione.

 

 

IMG_20190208_101600-1.jpg

Edytowane przez tomekmisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna sprawa z mojego auta wiem że off-top taka oto zagadka szyba czysta umyta ale jak zaparuje po wewnętrznej stronie widać coś takiego. Para znika karta z napisami też. Ma ktoś jakiś pomysł jak to wytłumaczyć.

IMG_20181105_173559.jpg

IMG_20181105_173617.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Szary. napisał:

Czyli po prostu ,trzeba było ich docisnąć bardziej:gun: . Znaczy ,że wiedzieli co robić tylko olewali temat .Jak pomogłem to kliknij tam coś z serca :thumbsup: .

A pokazywałeś im foto mojej wersji ?

Sprawdź w info o urządzeniu , ( setup -navigacja-ustawienia celów specjalnych -i na samym dole informacja o urządzeniu) .

Klona karty z mapami ,miałeś w navi ,czy wyjąłeś przed wizytą w ASO ?

To :search::iiam: odcisk upiora z fabryki :jump:. Tak się dzieje dlatego ,że słońce na szkle robi swoje ,wypala . A do tego pewnie klej wszedł w reakcję . To pewnie jakieś oznaczenia szyby ,albo auta .

Pojechałem po prostu tak jak powiedział pani na info linie że ona reklamacji nie może przyjąć tylko serwis. Więc się z nimi umówiłem na sprawdzenie tego czy się da czy nie jeżeli nie to chcę aby przyjęli oficjalną reklamację ale się dało i włączyli.

Tak kartę miałem ta co zainstalowałem nikt nic nie mówił że to przez to.

Pewno tak odcisk ducha ciekawe co by powiedzieli na to jak bym to chciał reklamować hehe.

Jutro sprawdzę co tam pisze i wstawię fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Szary. napisał:

Chyba byłeś teraz gdzie indziej w ASO , bo na przeglądzie wcześniej zgłaszałeś i chcieli od Ciebie takie samo auto z tą samą navi . Przestraszyli się reklamacji i Centrali ,wiesz reklamację można pisać na wszystko ,kwestia tego czy zrozumieją w Centrali o co człowiekowi chodzi i nadadzą numer.  

Pytałem w znaczeniu , czy wyjąłeś ja przed ASO by nie widzieli/rozpoznali klona , lub by podczas ich operowania się nie zwaliła .

Szyba do wymiany ,powód znaki szczególne (tatuaż ), jak by się uparł to by wymienili . Nie Twoja wina ,że auto stało ileś czasu na placu z tą naklejką .

Dobra poczytamy .

Tak wcześnie byłem w ASO Kraków to mi mówili że muszą znaleśc taki sam elektryk z taką navi co by sprawdzić czy tam jest zegarek a teraz w ASO Rzeszów. Rozumie o co pytałeś nic ne wyjmowałam i nic się nie uszkodziło. No tak tylko tak myślę w razie wymiany muszą zrobić stosowny wpis w książce bo jak będę sprzedawał to ktoś pomyśli inna data produkcji szyby był dzwon hehe.

U mnie pisze coś takiego:

IMG_20190215_095358.jpg

Edytowane przez tomekmisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...