Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

przyciski pod pokretlem, wejscia USB, AUX


Gość Cezario2014
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich posiadaczy nissanow ja swojego odbieram za rowny miesiac moze wczesniej . Jezdzilem juz tym autkiem na jezdzie probnej i bylo zazajebi*** ale nie wiem do czego sluza takie guziki 3 znajdujace sie pod pokretlem auto lock i cos jeszcze. Wytlumaczy mi ktos bardzo bym prosil :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich posiadaczy nissanow ja swojego odbieram za rowny miesiac moze wcze3sniej . Jezdzilem juz tym autkiem na jezdzie probnej i bylo zazajebi*** ale nie wiem do czego sluza takie guziki 3 znajdujace sie pod pokretlem auto lock i cos jeszcze. Wytlumaczy mi ktos bardzo bym prosil :rolleyes:

 

Środkowy zamyka wszystkie drzwi (centralny zamek)

Boczne włączają dupogrzałki w siedzeniach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przyciski to podgrzewanie foteli oraz zamknięcie otwarcie drzwi.

 

Kolega "bibur" w innym poście "Ciekawy test Nissan Qashqai+2 2.0 Tekna" podał link to testu i tam kolega znajdzie zdjęcie gdzie pokazano te przełączniki.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile się zapoznałeś z Qashqaiem jak podejmowałeś decyzję o zakupie, ale w wersji, którą kupujesz nie będziesz miał tego pokrętła i guzików podgrzewania foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zależy od rodzaju wersji wyposażeniowej tylko od tego czy kolega ma napęd na 2 osie czy na jedną oś. Kolega bedzie miał na jedna oś wiec pokrętła nie będzie miał i zapewne "dupogrzałek" też nie będzie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuje nissana i-way :rolleyes:

no to i-way nie ma podgrzewania foteli. Występuje jedynie w tekna, a i to za dopłatą.

Do tego nie będziesz mieć przełączania napędu 4x4 - zostanie więc jedynie przycisk blokowania/odblokowywania drzwi.

 

Nawiasem mówiąc - drzwi blokują się w momencie włączenia silnika, więc jak wejdziesz, zamkniesz drzwi i uruchomisz silnik - to by ktoś jeszcze wszedł do samochodu musisz je otworzyć (albo przyciskiem, albo otwierając któreś drzwi od środka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i-way nie ma podgrzewania foteli. Występuje jedynie w tekna, a i to za dopłatą.

Do tego nie będziesz mieć przełączania napędu 4x4 - zostanie więc jedynie przycisk blokowania/odblokowywania drzwi.

 

Nawiasem mówiąc - drzwi blokują się w momencie włączenia silnika, więc jak wejdziesz, zamkniesz drzwi i uruchomisz silnik - to by ktoś jeszcze wszedł do samochodu musisz je otworzyć (albo przyciskiem, albo otwierając któreś drzwi od środka).

 

 

No nie koniecznie, bo ja to mam wyłączone i mi nie blokuje drzwi w ogóle podczas jazdy :devil:

 

Po niemiłym przeżyciu, kiedy zablokowało mi drzwi w zimie na trasie, przy włączonym silniku....A ja byłem na zewnątrz w krótkim rękawku.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc - drzwi blokują się w momencie włączenia silnika, więc jak wejdziesz, zamkniesz drzwi i uruchomisz silnik - to by ktoś jeszcze wszedł do samochodu musisz je otworzyć (albo przyciskiem, albo otwierając któreś drzwi od środka).

 

Coooo!!!

to drzwi się zamykają zaraz po odpaleniu silnika a nie po przekroczeniu pewnej prędkości?!

To jak uruchomię silnik zanim pasażer wsiądzie to muszę mu drzwi otwierać dingsem między fotelami?!

a do tego zamknięcie drzwi przy pracującym silniku skutkuje ich automatycznym zaryglowaniem?!

No to się zszokowałem. :blink:

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na jezdzie probnej mialem to pokrwetlo a jezddilem i-wayem :rolleyes:

Dopłata do napędu na cztery koła to 8 tyś. Ryglowanie drzwi następuje po przekroczeniu prędkości 10km/h a nie po odpaleniu silnika.

Edytowane przez kowal510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coooo!!!

to drzwi się zamykają zaraz po odpaleniu silnika a nie po przekroczeniu pewnej prędkości?!

To jak uruchomię silnik zanim pasażer wsiądzie to muszę mu drzwi otwierać dingsem między fotelami?!

a do tego zamknięcie drzwi przy pracującym silniku skutkuje ich automatycznym zaryglowaniem?!

No to się zszokowałem. :blink:

hm.. w sumie to nie wiem. Dziś w każdym razie zamknęło drzwi jak wyjeżdżałem (do tyłu) z garażu. Ale to pierwszy raz jak ktoś wsiadał do autka poza garażem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi blokują się przy osiągnięciu prędkości około 13-15km/h. Można to wyłączyć (instr. obsł.)

aż dziś spojrzałem.

Wsiadam do samochodu, zamykam drzwi, wkładam kluczyk do stacyjki, uruchamiam silnik - i drzwi mi się blokują. Zanim ruszę, nie mówiąc już o osiągnięciu prędkości 13km/h ;)

 

 

Wsiadam do samochodu, nie zamykam drzwi, wkładam kluczyk, uruchamiam silnik, zamykam drzwi, ruszam - i drzwi mi się nie blokują (niezależnie od prędkości). Co prawda tylko raz tak sprawdzałem, ale jakoś tak to u mnie działa.

 

Powinienem reklamować? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż dziś spojrzałem.

Wsiadam do samochodu, zamykam drzwi, wkładam kluczyk do stacyjki, uruchamiam silnik - i drzwi mi się blokują. Zanim ruszę, nie mówiąc już o osiągnięciu prędkości 13km/h ;)

 

 

Wsiadam do samochodu, nie zamykam drzwi, wkładam kluczyk, uruchamiam silnik, zamykam drzwi, ruszam - i drzwi mi się nie blokują (niezależnie od prędkości). Co prawda tylko raz tak sprawdzałem, ale jakoś tak to u mnie działa.

 

Powinienem reklamować? ;)

 

Masz alarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem reklamować? ;)

 

Najpierw rzuć okiem do instrukcji jak powinno być. U mnie w wersji po FL (I-Way) było napisane jak włączyć tryb automatycznego zamykania i jak go wyłączyć + informacja o minimalnej prędkości która zamyka. Korzystam z tego bo to bardzo praktyczne. Jak ktoś napisał u Ciebie może dodatkowo mieszać alarm, ja mam standardowy (chyba Cobra) od dealera ("tego z puławskiej", tfuu).

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś napisał u Ciebie może dodatkowo mieszać alarm, ja mam standardowy (chyba Cobra)

Jak jest alarm to na 99% obstawiam, że aktywną masz funkcję alarmu powodującą zamykanie auta po włączeniu zapłonu a za to nieaktywną masz fukcję już samego QQ polegającą na zamknięciu auta po przekroczeniu pewnej prędności. O ile się nie mylę ta druga funkcja jest domyślnie wyłączona i trzeba samemu ją sobie aktywować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw rzuć okiem do instrukcji jak powinno być. U mnie w wersji po FL (I-Way) było napisane jak włączyć tryb automatycznego zamykania i jak go wyłączyć + informacja o minimalnej prędkości która zamyka. Korzystam z tego bo to bardzo praktyczne. Jak ktoś napisał u Ciebie może dodatkowo mieszać alarm, ja mam standardowy (chyba Cobra) od dealera ("tego z puławskiej", tfuu).

 

Pozdrawiam

Mariusz

coś takiego też pisze w instrukcji.

 

mam alarm, ale nawet nie wiem jaki. Żadnych papierków od niego nie dostałem - miga mi tylko diodka koło szyby - zamontowany w serwisie Fiałkowskiego w Zielonej. Możliwe że to funkcja alarmu - swoją drogą - chyba nawet lepsze to niż zamykanie po ruszeniu - byleby tylko nie zamknął mi autka jak będę samochód odśnieżać jak Mar3kowi :)

 

Swoją drogą - jak sobie w takich sytuacjach można poradzić? Wzywać assistance i pilnować autka? ;) Coś mogą zrobić poza wybiciem szyby i otwarciem od środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam auto po FL.

 

U mnie drzwi się nie ryglują automatycznie na pytanie dlaczego tak się nie dzieje serwis stwierdził, że przepisy Unii Europejskiej (UE) tego zabraniają. Na pytanie dlaczego otrzymałem odpowiedz, że może się tak zdarzyć, że po wypadku ratownicy nie dostaną się do auta pewnie jest jeszcze kilka za takim rozwiązaniem.

Dlatego u mnie drzwi się nie ryglują i to mi nawet nie przeszkadza choć w poprzednim aucie (scenic) takie coś miałem.

 

Dodatkowo koledzy w wersjach po FL zauważyli, że alarm nie sygnalizuje otwarcia i zamknięcia sygnałem dźwiękowym to też UE wymaga aby tego nie było.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego też pisze w instrukcji.

 

mam alarm, ale nawet nie wiem jaki. Żadnych papierków od niego nie dostałem - miga mi tylko diodka koło szyby - zamontowany w serwisie Fiałkowskiego w Zielonej. Możliwe że to funkcja alarmu - swoją drogą - chyba nawet lepsze to niż zamykanie po ruszeniu - byleby tylko nie zamknął mi autka jak będę samochód odśnieżać jak Mar3kowi :)

 

Swoją drogą - jak sobie w takich sytuacjach można poradzić? Wzywać assistance i pilnować autka? ;) Coś mogą zrobić poza wybiciem szyby i otwarciem od środka?

 

 

Wypierdzielić szybę z tyłu :rolleyes2:

 

 

Co prawda mi to się stało w służbowej toyocie, więc skrupułów nie miałem :devil: .

 

Ale jak bym miał marznąć i czekać na assistance to chyba w swoim też bym wywalił...No bo jak inaczej?? Czekać aż ktoś dowiezie klucz zapasowy?? A jak jesteś daleko od domu??

 

Dlatego nie lubię tego rozwiązania i zawsze wyłączam samo zamykanie i dodatkowo nauczyłem się trzymać kluczyki przy pupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej znajomej ukradli kiedyś torebkę na skrzyżowaniu i profilaktycznie włączyłem samozamykanie drzwi. Zatrzśnięcie auta mi nie grozi, bo kluczyk (pół)inteligentny mam zawsze w kieszeni. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...