Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] zarowki


Gość Maniakauto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jakie zarowki znajduja sie w P12 chcialbym wstawic ksenonowe i przetwornice nie wiem jakiej zarowki szukac i jaka moc bedzie odpowiednia z gory Dzieki.

 

Oryginalnie w P12 z ksenonami jest żarnik D2R firmy OSRAM lub PHILIPS

 

pozdrawia

 

Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jakie zarowki znajduja sie w P12 chcialbym wstawic ksenonowe i przetwornice nie wiem jakiej zarowki szukac i jaka moc bedzie odpowiednia z gory Dzieki.

 

 

Jesli bedziesz wstawial allegrowe to H7 najlepiej 4300K - barwa zblizona do światła dziennego (jak w oryg.), ale pamietaj ze nie masz na to homologacji i lepiej ustaw sobie swiatla w SKP zebys nie razil innych po oczach.

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jakie zarowki znajduja sie w P12 chcialbym wstawic ksenonowe i przetwornice nie wiem jakiej zarowki szukac i jaka moc bedzie odpowiednia z gory Dzieki.

 

pamiętaj że taka przeróbka nie jest legalna i będzie podstawa odebrania dowodu rejestracyjnego przez Policję :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim Policja zabierze Ci dowód to ja z chęcią wyreguluję te lampy młotkiem lub kluczem do kół

Do lamp reflektorowych nie można stosować źródeł Xenonowych, ponieważ będziesz rzucał tak mocno rozproszone silne światło na drogę, że wszyscy inni użytkownicy będą oślepieni Oryginalne lampy Xenon w P12 wyposażono w żarniki Philips D2R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim Policja zabierze Ci dowód to ja z chęcią wyreguluję te lampy młotkiem lub kluczem do kół

Do lamp reflektorowych nie można stosować źródeł Xenonowych, ponieważ będziesz rzucał tak mocno rozproszone silne światło na drogę, że wszyscy inni użytkownicy będą oślepieni Oryginalne lampy Xenon w P12 wyposażono w żarniki Philips D2R

 

And_pecu wyluzuj troszkę z tymi ksenonami, bo absolutnie nie masz racji. P12 z fabrycznymi ksenonami ma identyczne lampy jak z żarówkami H7. I skoro nie oślepia halogenem, to nie będzie również oślepiał ksenonem. A poza tym są żarniki H7R z przesłoną:

h7r1.jpgh7r2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wymieniasz podobnie jak zwykłe H7

 

Na odłączonym akumulatorze?

 

Wg. ASO powinno się wymieniac tylko w serwisie, bo przetwornica generuje strasznie wysokie napięcie i nieumiejętna wymiana powoduje że może człowiekiem potelepac albo i nawet gorzej - ktoś coś wie w tym temacie? Czy to bajki?

 

Dostanę się tam bez problemu? Jedna lampa świeci mi na różowo, druga na niebiesko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci swieci na rózowo to juz jest do wymiany ale i najlepiej wymieniac parami. Dostajesz sie na luzie do nich ja wymienialem przy wyłaczonym aucie aku nieodkrecałem. powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odłączonym akumulatorze?

 

Wg. ASO powinno się wymieniac tylko w serwisie, bo przetwornica generuje strasznie wysokie napięcie i nieumiejętna wymiana powoduje że może człowiekiem potelepac albo i nawet gorzej - ktoś coś wie w tym temacie? Czy to bajki?

 

Dostanę się tam bez problemu? Jedna lampa świeci mi na różowo, druga na niebiesko...

 

Dostaniesz się bez problemu, z lewej strony wyjmij sobie przedłużkę do zbiornika na płyn do spryskiwaczy,

nie odpinasz akumulatora, po zdjęciu gumowej osłony masz kostkę, którą zdejmujesz i potem zabierasz się za żarnik.....

nic ciebie nie potelepie :)

 

wymienia się podwójnie, ponieważ wymieniając tylko jedną będą świeciły inaczej (barwa)

żarniki osiągają docelowo swoją barwę światła po około 3 miesiącach

Edytowane przez Oskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojazdy wyposażone w ksenony muszą mieć obowiązkowo system spryskiwania szyb reflektorów , jeśli nie masz tego systemu to dowód rej. będzie Ci odebrany. Wszelkie zmiany pojazdu wymagające homologacji muszą być wprowadzone do dow. rej. pojazdu w tym np ogumienie ,średnica tarcz koła .(Niedopuszczalne jest wymiana tarcz do opon nisko profilowych jeśli nie są one ujęte w dokumentacji pojazdu.Rozważ wymianę Żarników ksenonowych mając na uwadze , że jeden żarnik kosztuje ok 150- 200 zł a należy wymienić dwa żarniki w przypadku wymiany jednego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jeden żarnik kosztuje ok 150- 200 zł ...

 

Na allegro żarnik Philipsa i Osram D2R koszt ok. 100-110 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ktos pomoze mi z tą żarówką? Zdejmuję osłonę gumową, mam przetwornicę i napisane w LEWO lub w PRAWO. Odkręcam coś puściło, ale co dalej? Jak wyjąć tą przetwornicę, nic nie chce urwać..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro żarnik Philipsa i Osram D2R koszt ok. 100-110 PLN

Tak ale w serwisie nissana we Wroclawiu 500 zlociakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...