Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Z33/350Z] Jaki interfejs do OBD2?


kregon

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram sie napisac krotko, zwiezle i konkretnie.

 

Auto: Nissan 350Z wersja EU, rok 2004.

Przeczytalem:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/41621-n16-fotorelacja-diagnozowanie-almerki-i-aut-z-eobdobd2/

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/66164-jaki-interfejs/

i podstrony...

 

W moim miescie nie ma ASO Nissana (a poza tym nie zawsze ASO jest najlepszym rozwiazaniem). Tam gdzie jezdze z moja Nisunia, nie moga/nie umieja/nie chca sie podlaczyc do kompa 350Z.

Nie usmiecha mi sie jezdzenie do jednego zakladu na sczytywanie bledow, a potem do drugiego na leczenie. Stad pomysl na zakup interfejsu do Zetki.

 

Pytania:

1. Jakich protokolow uzywa 350Z?

2. Czy ELM 327 1.3a przypasuje w pelni? Czy 1.5a to faktycznie sciema? Jaki jest najnowszy interfejs?

3. Czy interfejsem ELM 327 1.3a sprawdze wszystko (poduszki, ABS i inne fajne patenty, jak programowanie zamykania zamka przy zadanej predkosci, czy domykanie szyb po przytrzymaniu guzika zamkniecia, czy otwieranie po przytrzymaniu guzika otwarcia, etc.)? A jesli nie to czym?

4. O co chodzi z protokolem/listwa/czy czymkolwiek to ustrojstwo jest - CAN? Jest mi to potrzebne? Czy moze niezbedne?

5. Jakiego interfejsu i jakiego oprogramowania uzywa ASO i czy jestem w stanie to kupic/dostac/uspawac sobie samemu/ukrasc or something?

6. Czy tylko swinka (piggybackiem) moge bawic sie mapami? I cala reszta fajnych ustawien?

7. Gdzie w 350Z jest wtyk OBD2?

8. Gdzie przeczytam o parametrach pokazywanych przez najpopularniejsze programy do OBD2?

9. Czy nie zapytalem o cos o co powinienem zapytac?

10. Czy przy odlaczeniu aku (celem zresetowania kompa) nie wykasuja sie frozen frames'y?

 

google naprawde niewiele mowi na te teamty. Im wiecej czytam tym wiecej wiem czego nie wiem.

 

Help :):unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A ja wam powiem ELM 327 1.3a - BT i sobie majstruje telefonem,

aż kolegom orbity powypadały ! ot

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam OBDII 327 1.4. Oczywiście zgubiłem oprogramowanie i nie wiem skąd ściągnąć, żeby dobrze banglało. Za podrzucenie jakiegoś downloadu byłbym baaardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...