Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ubywajacy płyn z chlodnicy


Gość roberto.26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po nocy na posadzce garazu widac plame płynu chłodzacego , oglądałem go pod maska i pod spodem i wszedzie jest sucho , nie moge zlokalizowac wycieku , sa to dosc znaczace ubytki , dolewam co drugi dzień ok 250 ml , prosze o pomoc , z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jak byś podał model i rodzaj silnika i czy masz LPG .

Opisz na z której strony komory silnika pojawia się plama .

dokładnie to ważne wskazówki dostałeś tak to bym Ci pomógł od ręki ale szklana kulka mi się zbiła i duppa nie dam rady ... i jak masz LPG to gdzie masz reduktor posprawdzaj czy nie cieknie bo może cieknąć po silniku i odparowywać i nie tak łatwo znajdziesz ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primerka 1995 r , 1,6 z gazem , reduktor mam po prawej stronie a plama jest po stronie lewej

sprawdź przewody gumowe od reduktora czy nie sparciałe.. ja miałem tak, że niby na oko nie miało prawa cieknąć a po zdjęciu pękały w rekach :)

Edytowane przez GeorgeGt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sa przecieki to prosze zobaczyc jak silnik bedzie nagrzany z tego wzgledu ze przy nagrzanym silniku w ukladzie chlodzenia panuje wieksze cisnienie i wtedy prosze podokykac wszelkie przewody i laczenia . Poza tym prosze zobaczyc czy nie cieknie pompa wodna . Ma na dole taki otwor technologiczny i zobaczyc czy nie ma tam plynu. Podniesc dywanik i zobaczyc czy czasami nie przecieka nagrzewnica. POza tym mozesz popytac czy w warsztacie maja pompke do badania korkow chlodnic i wtedy ta pomka mozesz sprawdzic szczelnosc ukladu .Jesli maz jakiegos znajomego chemika lub popytaj w sklepach czy na CPN czy nie nie maja plynu fluorescencyjnego .Wlewasz go do ukladu i po zagrzaniu podswietla sie lampa ultrafioletowa i wtedy pokaze CI gdzie masz wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daaro a jak myslisz po co jest ten otwor w pompie?. Jesli cieknie stamtad to jest taki ,,system wczesnego ostrzegania ,, ze cos jest nie tak. Teraz prosze sie zastanowic. Jesli cieknie to znaczy ze poszedl uszczelniacz . Tak?. A jak poszedl uszczelniacz to zatkanie tego otworu nie spowoduje uszczelnienie uszczelniacza tylko prace lozyska pompy w plynie chlodzacym. I Tak po pewnym czasie szlag trafi lozysko pompy. Mozesz to zaslepic ale tylko do wymiany pompy w najblizszym czasie. Czesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daaro a jak myslisz po co jest ten otwor w pompie?. Jesli cieknie stamtad to jest taki ,,system wczesnego ostrzegania ,, ze cos jest nie tak. Teraz prosze sie zastanowic. Jesli cieknie to znaczy ze poszedl uszczelniacz . Tak?. A jak poszedl uszczelniacz to zatkanie tego otworu nie spowoduje uszczelnienie uszczelniacza tylko prace lozyska pompy w plynie chlodzacym. I Tak po pewnym czasie szlag trafi lozysko pompy. Mozesz to zaslepic ale tylko do wymiany pompy w najblizszym czasie. Czesc.

 

 

 

pytam z ciekawosci, bo juz wymienialem pompe wody na GMB i po pol roku zaczyna cieknac. Martwi mnie to, ze znow musze wydac kase na pompe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem na goracym silniku , gdzie moze cieknąc i nic nie widac, pompa wody tez sucha, drugi dzień jest sucho w garazu , w miejscu gdzie pojawiała sie plama płynu , dziwna sprawa , pod dywanikami tez sucho , jezeli ktos ma jakis jeszcze pomysł to bede wdzieczny za wszystkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...