Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie opony na zimę do x trail-a t30?????


Gość kuba06

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy więc proszę mnie potraktować z wyrozumiałością.

Stałem sie szczęśliwym posiadaczem T30 2.0 benzyna w automacie 2001r. Mam problem z doborem opon na zimę, nie wiem czy wybrać opony wzmacniane do 4x4 czy może zwykłe opony zimowe jak dla przeciętnej osobówki. Chciałbym się dowiedzieć jakie wymiary opon chodzi mi o 16 calówki, jaką firmę proponujecie? Autko w zimę ma służyć do jazdy w górach więc zależy mi na oponach dobrych ale nie przesadnie drogich.

 

Z góry dziękuję za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiar opon 215/65 R16, jeśli popatrzysz na serwisach oponiarskich to zobaczysz że ceny opon w tym rozmiarze do osobówki i do 4x4 są w podobnej cenie więc warto kupić opony z przeznaczeniem do 4x4 gdyż są wzmocnione,

ja jeżdżę obecnie na Dunlop Grandtrek SJ6, jest to pierwszy sezon jazdy na tych oponach więc nie mogę się wypowiedzieć jak się zachowują na śniegu, ale komentarze są optymistyczne.

Rozważałem zakup Yokohama lub Dunlop w efekcie zdecydowałem się na dunlop. poniżej linki do tych opon

 

http://www.ceneo.pl/127458

 

http://www.ceneo.pl/383205

 

mieszkam w górach więc potrzebuję dobrych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym troszkę odejść od tematu, mam nadzieję że nikt się nie pogniewa.

Jestem posiadaczem T30 od 2 dni i chciałem się dowiedzieć czy jesteście zadowoleni z użytkowania tych autek, jakie są ich częste usterki, zalety i wady.

Z góry dzięki za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego założyłem te, które dostałem przy kupnie-jakieś kumho czy coś takiego- nie patrzyłem za bardzo...

W civicu mam natomiast Nokian WR G2- bo są bardzo przystępne cenowo i polecane na forach. Mój Civ nawet przy ujemnych temperaturach (ale musiało być sucho) szybciej wchodził w zakręty niż na letnich 2cm szerszych fabrycznych michelinach z felgą 17- esp ratował!!! Poza tym oponki ostatnio na allegrochu popularne- nawet widzę, że nadlewki robią na ich wzór. Nie znam polecanych przez kolegów, ale np. te nokianki lepsze niż np. GY ultra grip 7+. Widzę, że są również wersje SUV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...