Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamera Cofania plus Czujniki Cofania


pavelsti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Czy ma ktoś z Was zamontowane czujniki przod-tyl w Qashqai'u z kamera cofania ?? Jesli tak to mogli byści podrzucić jakieś info/zdjecia jaki macie wyświetlać i w którym miejscu macie zamontowany - czy może macie dwa wyświetlacze osobno do tyłu osobno do przedu - do takiego mnie sprzedawca namawia.

 

 

P0zdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem dzisiaj autem z kamerą + czujniki ale wszystko fabrycznie montowane i rewelacyjnie to się sprawowało bo patrze w obraz z kamerki a czujnik z przodu piszczy jak sie zblize do muru z którejś strony - zwraca uwagę że się zbliżam i może być "stuk puk" po za tym mi radzili ze dokladniej jest tak jest osobno na tył osobno na przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz obraz z kamery, to znaczy, że jedziesz do tyłu - jak w takim razie może piszczeć czujnik z przodu, że zbliżasz się do muru? Chodzi Ci o parkowanie równoległe? Możesz to napisać jeszcze raz, ale po polsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz obraz z kamery, to znaczy, że jedziesz do tyłu - jak w takim razie może piszczeć czujnik z przodu, że zbliżasz się do muru? Chodzi Ci o parkowanie równoległe? Możesz to napisać jeszcze raz, ale po polsku?

Ja sobie myślę, że "pavelsti" chce w ten sposób "załatwić wszystko" (tak zrozumiałem, to co napisał). Jak cofa, to przód auta robi łuk i może zaczepić o jakąś przeszkodę, np. o drugi samochód jeśli zaparkował równolegle przodem a chce wyjechać z parkingu i musi kręcić ostro w prawo lub w lewo podczas tego manewru. Jeśli tak, to sprawa wydaje się jasna.

 

Osobiście podchodzę to tego krytycznie. Dla mnie wieje grozą, jeśli w aucie osobowym mamy wspomagać się kamerą czy czujnikami. Przyznaję, że to bardzo wygodne gadżety, ale "zwalniają z myślenia" i stanowią dyshonor dla kierowcy. Bo co ma powiedzieć kierowca TIRa jeśli my, w osobówce, bez kamery i czujników ani rusz? Jest takie powiedzenie: "kierowcę poznasz po tym jak parkuje". Tego się trzymam, nawet, ryzykując porysowany lakier (dotychczas raz, lekko walnąłem w pieniek podczas nawracania w lesie (38 lat prawo jazdy, nie zawodowiec). Jak o tym myślę, to zawsze tak samo: "dupek"; nigdy: "Kamera cofania by się przydała".

Edytowane przez fjerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na początku trudno było się przyzwyczaić do kamerki (wcześniej w focusie miałem czujniki). Jednak po 5 miesiącach tak się przyzwyczaiłem, że jak cofam innym autem to zamiast patrzeć do tylu intuicyjnie spoglądam pod radio :)

Ogólnie świetny wynalazek i czujniki zupełnie nie są potrzebne w wersji z kamerą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie myślę, że "pavelsti" chce w ten sposób "załatwić wszystko" (tak zrozumiałem, to co napisał). Jak cofa, to przód auta robi łuk i może zaczepić o jakąś przeszkodę, np. o drugi samochód jeśli zaparkował równolegle przodem a chce wyjechać z parkingu i musi kręcić ostro w prawo lub w lewo podczas tego manewru. Jeśli tak, to sprawa wydaje się jasna.

 

tak o to mi dokładnie chodziło o manewrowanie na parkingu albo wyjazd ze stanowiska przy samej ścianie.

 

Osobiście podchodzę to tego krytycznie. Dla mnie wieje grozą, jeśli w aucie osobowym mamy wspomagać się kamerą czy czujnikami. Przyznaję, że to bardzo wygodne gadżety, ale "zwalniają z myślenia" i stanowią dyshonor dla kierowcy. Bo co ma powiedzieć kierowca TIRa jeśli my, w osobówce, bez kamery i czujników ani rusz? Jest takie powiedzenie: "kierowcę poznasz po tym jak parkuje". Tego się trzymam, nawet, ryzykując porysowany lakier (dotychczas raz, lekko walnąłem w pieniek podczas nawracania w lesie (38 lat prawo jazdy, nie zawodowiec). Jak o tym myślę, to zawsze tak samo: "dupek"; nigdy: "Kamera cofania by się przydała".

 

osobiście nie używam czujników czy kamery - to drugie jest ok bo widać większość rzeczy z tyłu np. wyjazd na drogę tyłem, nie mówię że to zastąpi patrzenia w lusterka, a jak będzie przeszkadzać to wyłączę dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rowniez zastanawiam sie nad dolozeniem czujnikow do mojego Qashqaia. Zamowilem wersje Tekna i rzeczywiscie fabrycznie nie ma mozliwosci jezel jest kamera. W salonie przed odbiorem moga to domontowac. Mam pytanie do osob ktore posiadaja taki system montowany u dealera w Polsce: Jak wyglada to rozwiazanie? Czy jest to dzwiekowe ostrzeganie ze zmiennym natezeniem dzwieku? Gdzie jest montowane urzadzonko wewnatrz i jak sie to sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki ciekawe. Mają też ciekawy opis:

 

W skład zestawu wchodzą :

6 sensorów - 4 tylne i 4 przednie :)

 

Szkoda jednak, że przy cofaniu nie działają sensory przednie. Parkując tyłem dobrze byłoby mieć sygnał ostrzegawczy, gdy przód auta za bardzo zbliży się do przeszkody np. przy parkowaniu równoległym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda jednak, że przy cofaniu nie działają sensory przednie. Parkując tyłem dobrze byłoby mieć sygnał ostrzegawczy, gdy przód auta za bardzo zbliży się do przeszkody np. przy parkowaniu równoległym.

 

Mi sprzedawca mówił przy zamówieniu że będzie działać jak się będzie do tyłu parkować (równolegle) - zrozumiałem po jego przemowie że czujniki z przodu będą się aktywować przy jakiś odległości od przeszkody

 

 

Dopytam się jak autko przyjdzie do salonu bo mam wybierać wtedy ekran do czujników ( czy mają montować jeden czy dwa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W informacji o produkcie jest napisane tak:

 

Przednie sensory działają przez ok. 10 sekund po wciśnięciu hamulca - jeśli przed samochodem znajduje się przeszkoda, jeśli brak przeszkody system nie włączy się. Podczas cofania uruchamiane są tylne sensory a przednie są automatycznie rozłączane.

 

Ale skoro u nich 4+4=6, to może też i rozłączone czujniki działają. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W informacji o produkcie jest napisane tak:

 

Przednie sensory działają przez ok. 10 sekund po wciśnięciu hamulca - jeśli przed samochodem znajduje się przeszkoda, jeśli brak przeszkody system nie włączy się. Podczas cofania uruchamiane są tylne sensory a przednie są automatycznie rozłączane.

 

Ale skoro u nich 4+4=6, to może też i rozłączone czujniki działają. :)

 

Specjalista w tym temacie nie jestem wiec kłótni zaczynać nie będę po za tym nie ma o co ;) z takim fajnym i aktywnym forumowiczem, tylko mnie teraz sprzedawca zastanawia czemu mówił coś o 2 wyświetlaczach jednym do przodu (w rogu w podszybiu) a drugim nad lusterkiem wstecznym do tyłu - może być tak że ma na myśli jakiś inny system albo zestaw czujników ??

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być inny... Ten, który ja pokazałem na allegro jest tylko przykładowy, ale z tego co Kolega mówi wydaje się, że to będą dwa oddzielne zestawy i stąd te dwa wyświetlacze. Przy czym ja odradzam... same na tył wystarczają w zupełności, a nie trzeba będzie wiercić w przednim zderzaku, potem to może różnie wyglądać. Może się też okazać, że zostaną wybrane kiepskie miejsca na czujki i system będzie wył przy najdrobniejszej nierówności, już nie mówiąc o tym, że szkoda zdejmować nowy zderzak, a poza tym te niefabryczne czujki mają tendencje do psucia się i są mało precyzyjne... Jak na moje oko sprzedawca jak to sprzedawca chce jak najwięcej sprzedać (on by pewnie i z boku czujniki chętnie założył). :)

ten sprzedawca ma dziwny cennik bo za sam tyl mowil 1000zl albo 1200zl juz teraz nie pamietam dokladnie a za tyl i przod chcial 1500 zl ;/ a te czujniki to niewiem czy nie sa wziete z akcesoriow do nissana Qashqaia te co sa na stronie ;/ i to chyba tak wychodzi bo na stronce sa po 630 zl i przod i tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalista w tym temacie nie jestem wiec kłótni zaczynać nie będę po za tym nie ma o co ;)

 

Ja też się nie zamierzamm kłócić, tym bardziej, że mówimy o trzech różnych czujnikach. Włączyłem się do dyskusji dlatego, że też byłem zainteresowany czujnikami, ale tylko przednimi, bo z tyłu mam kamerę. Te, które podał "Strider" są ciekawe, bo przód nie działa cały czas, a tylko po naciśnięciu hamulca. Niestety przód wyłącza się w nich po włączeniu biegu wstecznego, co wg mnie nie jest dobrym rozwiązaniem. Na to właśnie chciałem zwrócić uwagę potencjalnym nabywcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nie zamierzamm kłócić, tym bardziej, że mówimy o trzech różnych czujnikach. Włączyłem się do dyskusji dlatego, że też byłem zainteresowany czujnikami, ale tylko przednimi, bo z tyłu mam kamerę. Te, które podał "Strider" są ciekawe, bo przód nie działa cały czas, a tylko po naciśnięciu hamulca. Niestety przód wyłącza się w nich po włączeniu biegu wstecznego, co wg mnie nie jest dobrym rozwiązaniem. Na to właśnie chciałem zwrócić uwagę potencjalnym nabywcom.

I za to Ci dziękuje bo mógłbym o tym zapomnieć przy kupnie, ja będę montował ponieważ moim autem będzie jeździła starsza osoba tzn. mój tato a on przebąkiwał mi czy będę miał czujniki w aucie - więc domówiłem będzie miał taki prezent na imieniny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

W poprzednich autach miałem czujniki z tyłu, teraz mam kamerę cofania.

Żałuję, gdy mi przy kupnie oferowano domontowanie czujników z tyłu i przodu, że się nie zgodziłem.

 

1. Są sytuacje, że w NC na ekranie nic nie widać, gdy słońce świeci z tyłu.

2. Na wąskich parkingach, przy ciasnych i niezbyt poprawnych parkowaniach sąsiadów

(czasem moim) trzeba mieć oczy z przodu i tyłu, robić wyjazd na kilka razy itp.

Czułbym się znacznie pewniej wiedząc że "gabarytu" pilnują czujniki

3. Chcąc dojechać ciasno przodem do ściany, ze dźwięku czujnika wiedziałbym jak

blisko jestem. Teraz różnie się zdarza.

 

Jakie są przeciwwskazania, by czujniki były włączone "na stałe", gdy włączony silnik

ustawione np. od 10 cm = pojedyncze sygnały, od 5 cm = podwójne, od 3 cm = sygnał stały.

 

Zwiększenie zużycia paliwa o 0,01 l/100km ?

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich autach miałem czujniki z tyłu, teraz mam kamerę cofania.

Żałuję, gdy mi przy kupnie oferowano domontowanie czujników z tyłu i przodu, że się nie zgodziłem.

 

1. Są sytuacje, że w NC na ekranie nic nie widać, gdy słońce świeci z tyłu.

2. Na wąskich parkingach, przy ciasnych i niezbyt poprawnych parkowaniach sąsiadów

(czasem moim) trzeba mieć oczy z przodu i tyłu, robić wyjazd na kilka razy itp.

Czułbym się znacznie pewniej wiedząc że "gabarytu" pilnują czujniki

3. Chcąc dojechać ciasno przodem do ściany, ze dźwięku czujnika wiedziałbym jak

blisko jestem. Teraz różnie się zdarza.

 

Jakie są przeciwwskazania, by czujniki były włączone "na stałe", gdy włączony silnik

ustawione np. od 10 cm = pojedyncze sygnały, od 5 cm = podwójne, od 3 cm = sygnał stały.

 

Zwiększenie zużycia paliwa o 0,01 l/100km ?

 

jp

 

 

tzn. nie zgodziłeś się a dawali za darmo ?? bo jeśli odpłatnie to można zamontować je nawet teraz, są tylko dwie rzeczy które mogą przeszkadzać:

- cena

- pozostawienie auta w serwisie na kilka godzin (1 dzień)

 

nie mówie tu o ustawieniach bo to indywidualna sprawa :) jeździłem trochę Vw Tiguan'em po mimo fabrycznych czujników przy włączeniu wstecznego aktywował się też przód i co lepsze w wysokiej trawie na parkingu (polana obok jeziora) czujniki piszczały jak bym już w coś wjechał (było tylko piiiiiiiiiii) więc i fabryczne rzeczy nie są idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

tzn. nie zgodziłeś się a dawali za darmo ?? bo jeśli odpłatnie to można zamontować je nawet teraz, są tylko dwie rzeczy które mogą przeszkadzać:

- cena

- pozostawienie auta w serwisie na kilka godzin (1 dzień)

 

nie mówie tu o ustawieniach bo to indywidualna sprawa :) jeździłem trochę Vw Tiguan'em po mimo fabrycznych czujników przy włączeniu wstecznego aktywował się też przód i co lepsze w wysokiej trawie na parkingu (polana obok jeziora) czujniki piszczały jak bym już w coś wjechał (było tylko piiiiiiiiiii) więc i fabryczne rzeczy nie są idealne.

 

Tak właśnie było, dawali za darmo ale uniosłem się honorem, ja genialny, doświadczony kierowca, to dyshonor !!.

Głupota nie boli, na szczęście.

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak właśnie było, dawali za darmo ale uniosłem się honorem, ja genialny, doświadczony kierowca, to dyshonor !!.

Głupota nie boli, na szczęście.

 

jp

 

 

to szkoda, ja biorę wszystko co dają - oczywiście wcześniej się wypytuje co to i jak bedzie wygladać i czy da sie pozniej zdemontowac czy wylaczyc - osobiście przy kupnie dodali tylko gumowe dywaniki ;/ ale też dobrze

 

W informacji o produkcie jest napisane tak:

 

Przednie sensory działają przez ok. 10 sekund po wciśnięciu hamulca - jeśli przed samochodem znajduje się przeszkoda, jeśli brak przeszkody system nie włączy się. Podczas cofania uruchamiane są tylne sensory a przednie są automatycznie rozłączane.

 

Ale skoro u nich 4+4=6, to może też i rozłączone czujniki działają. :)

 

Co do czujników z przodu, rozmawiałem dzisiaj ze sprzedawcą (ktory byl po konsultacji z serwisantem) i powiedziali ze przednie czujniki będą aktywowane na przycisk - chodzi o to zeby mozna bylo je w korku wyłaczyc zeby nie piszczały a przy parkowaniu bez problemu wlaczyc i bedą caly czas aktywne nie zaleznie od biegu - zapomnialem sie dopytac tylko czy sie aktywują same przy wstecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...