Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

szarpanie na 3 biegu brak mocy


Gość robsonw78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Moja navara d22 z 2001 r.podczas jazdy na 3 biegu przy obrotach 1300-1800 szarpie,nie ciągnie dzieje sie tak na ciepłym silniku podczas redukcji z 4 na 3 i nagłym dołozeniu gazu.Na zimnym silniku jest ok.Filtr paliwa jest nowy.Jesli ktos miał podobny problem lub wie co moze byc przyczyną proszę o pomoc.Z gory dziekuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie czujnik położenia neutralnego jest do wymiany, jak bedzie szarpał to przytrzymaj drążek od biegów tzn dociskaj tak jakbyś musiał trzymać bieg żeby nie wyskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzyni biegów.

 

W skrzyni biegów.

Trzeba rozbierac skrzynie czy ten czujnik to jest moze jakas częsc elektroniczna wkręcona w obudowe skrzyni?z gory dziekuje za podpowiedz.

 

Trzeba rozbierac skrzynie czy ten czujnik to jest moze jakas częsc elektroniczna wkręcona w obudowe skrzyni?z gory dziekuje za podpowiedz.

Moze jakas podpowiedz jak się dostac do tego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest wkręcany w obudowe skrzyni biegów, jest blisko drążka zmiany biegów, są tam dwa czujniki ten wyżej to czujnik położenia neutralnego, widać go od spodu samochodu, (jeżeli dobrze pamiętam to po lewej stronie skrzyni jest ten czujnik - po stronie kierowcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam navare d22 autko normalnie jezdzilo i nagle spadla moc zaswiecila sie kontrolka check engine, po "zresetowaniu" wszystko bylo przez chwile ok do momentu ponownego check engine i tak w kolko ale ogolnie w chwili obecnej cos ją blokuje nawet gdy kontrolka nie swieci. Prosze o pomoc wskazowki itd gdyz w niedziele mam jechac na austrie jutro auto idzie do mechanika wiec moglbym cos zasugerowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...