Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Centralka alarmu problem


Gość kamilkatowice
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamilkatowice

Witam,

problem pewnie znany dotyczy alarmu samochodowego COBRA, który montowany jest w naszych samochodach.

Już wczesniej pojawił się problem z odpalaniem samochodu, który wynika z tego alarmu. Byłem w serwisie wymontowali mi centralke alarmu czekałem na nią półtorej tygodnia przyjechalem zamontowali i co sie okazało: że centralka jest nie naprawiona. Czekałem drugi tydzień przyszłali oczwyiście została naprawiona i problemy miały sie skończyć. Mineły 3 dni od zamontowania centralki wychodze z supermarektu odpalam pojazd i nic nic się nie dzieje...... sie tak już wkur.....

Przyjechałem do salonu na serwis. Uważam że sprzedali mi alarm za ktory w sumie zapłaciłem a nie spełnia swoich podstawowych czynności, gdyż odcina zapłon. Kierownik serwisu oczywiście wysłuchał Mnie jego odpowiedz była nastepująca: w autach typu nissan qasqaj montownay jest alarm Cobra i żaden inny. Więc może mi znowu wyciągnąć centralke i wysłać ją i przyślą nową. Uważam że skoro ją naprawili to przysłanie czy naprawienie jej nie dażadnego efektu. Bedziemy się tak bawić w wymiane przez 3 lata aż skończy się gwarancja a potem to mają problem z głowy. W sumie sprzedali mi coś co jest wadliwe.... oczywiście nie mogą wymienić mi alarmu na inny bo inny alarm oczywiście ejst tak skompliowany że zamonotwanie go jest równoznaczne z utratą gwarancji. jedyny pomysł, który mi zaproponował to obserwowoanie pojazdu bądź próba interwencji w nissan polandd...... ręce mi opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sweet... Mam nadzieję że tylko Ty masz takiego pecha ;)

 

 

Swoją drogą - czy takich przypadków nie obejmuje nissan assistance? Oraz jakiś samochód zastępczy albo coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilkatowice

HEHE to akurat zdarza się bardzo rzadko ale niestey się dzieje.....

tutaj nie chodzi o assistance bo na co mi to wzywać assistance ze auto nie odpala jak auto wezmą zwiozą do salonu i zacznie działać a oni nic nie wiedzą. samochód zastępczy nie o to chodzi. poproastu co zrobić aby ten alarm mi wydupli za przpeorpszeniem i zamontowali alarm który będzie sprawny bo ta cała cobra jest pomyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) . Bedziemy się tak bawić w wymiane przez 3 lata aż skończy się gwarancja a potem to mają problem z głowy. (...)

 

O ile się na mylę na alarm jako akcesoria przysługuje 1 rok gwarancji... Przynajmniej tak miałem z Almerą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Przyjechałem do salonu na serwis. Uważam że sprzedali mi alarm za ktory w sumie zapłaciłem a nie spełnia swoich podstawowych czynności, gdyż odcina zapłon. Kierownik serwisu oczywiście wysłuchał Mnie jego odpowiedz była nastepująca: w autach typu nissan qasqaj montownay jest alarm Cobra i żaden inny.

(...)

 

Bzdura, ja mam inny homologowany dla Nissana i zamontowany przez ASO - LOGIC.

Edytowane przez else
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja mam podobny problem z centralką alarmu juz 3 razy wzywałem serwis ,bo auto nie odpaliło. Za pierwszym razem naprawili mi centralkę a za drugim i trzecim wymienili od razu na nową.Już się nawet nie patyczkuja z naprawą ,bo zdają sobie sprawę, że te alarmy Cobra to kompletny szmelc.Ciekawe za jaki czas znów nawali to badziewie i nie zapalę auta. Narazie auto jest na gwarancji,aż się boje myśleć co będzie po.Macie może podobny problem bo sam nie wiem co robić??? :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na akcesoria jest rok gwarancji lub do końca gwarancji auta(3lata)w zależności co uplynie szybciej.I tak ,jeśli zamontowano w aso wraz z zakupem obowiązuje 3 lata,jeśli przykładowo auto już ma tylko 6 mieś.gwarancji a zdecydujemy się na jakiś dodatek typu alarm,czujniki itp. mamy 12 mieś.od zakupu.Gwarancja nie leci od nowa jeśli jest wymieniona część w czasie trwania gwarancji(naprawa/wymiana gwarancyjna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze niezgodność towaru z umową (24 miesiące).

Pomimo tego, że np. ASO wymienia na gwarancji cześć w samochodzie 2 letnim i mówi, że gwarancja jest tylko do 3 lat samochodu (czyli pozostałe ok. 12 miesięcy),

to mamy 24 miesiące na niezgodność z umową na tę wymienioną cześć.

 

PS.: Ja mam alarm Logic LC4 (też nie jest idealny).

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SEO Perfect i nie mogę złego słowa powiedzieć

Edytowane przez rulid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...