Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Jaki dobry olej?


Gość kierownikk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Panowie prosze was o pomoc.

Mianowicie przyszedl czas wymiany oleju w Micrusku mojej żony i nie jestem pewien jaki olej kupic. Auto ma 40kkm przebiegu. Czy Castrol Magnatec 5W30 Syntetyk to dobry wybor? Jezeli nie to co innego polecacie?

Ostatni raz olej wymieniany byl przez ASO ale nie wiem jaki olej oni leja.

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam!

Edytowane przez kierownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leją elfa lub castrola, możesz do nich zadzwonić i powinni Ci na to pytanie odpowiedzieć.

Jeśli nie chcesz dzwonić to obojętne co zalejesz, byle nie minerał ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kierownikk

Jednak Castrol Magnatec 5W30 Full syntetyk. Duzo sie naszukalem, naczytalem, rozmawialem z paroma osobami dosc dobrze ogarnietymi w tych tematach i w koncu magnatec. Za jakis czas napisze na forum czy to byl dobry wybor :)

Edytowane przez kierownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Castrol Magnatec 5W30 Full syntetyk. Duzo sie naszukalem, naczytalem, rozmawialem z paroma osobami dosc dobrze ogarnietymi w tych tematach i w koncu magnatec. Za jakis czas napisze na forum czy to byl dobry wybor :)

myślę że lepszym wyborem był by olej o dolnej lepkości 10W (ze względu na łańcuch rozrządu)Firma tu nie ma większego znaczenia,aczxkolwiek mi w K12 też zalali castrola edge 5w-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leją elfa lub castrola, możesz do nich zadzwonić i powinni Ci na to pytanie odpowiedzieć.

Jeśli nie chcesz dzwonić to obojętne co zalejesz, byle nie minerał ;]

boże człowieku klupnij się w łeb jakbym się nie znał na autach i cie posłuchał to pewnie miałbym silnik w aucie do wymiany , "Jeśli nie chcesz dzwonić to obojętne co zalejesz, byle nie minerał ;]" - oczywiście to do auta z przebiegiem 40kkm pójde kupć półsynetyk , nawet nie spytałeś autora tematu czy ma diesla czy benzyne ( miałby benzyniaka a dzięki twojej odpowiedzie kupiłby półsynetyk i jeszcze pewnie dedykowany do diesla ) , i do tego olej ELF-a jak to syf taki sam jak Lotos .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boże człowieku klupnij się w łeb jakbym się nie znał na autach i cie posłuchał to pewnie miałbym silnik w aucie do wymiany , "Jeśli nie chcesz dzwonić to obojętne co zalejesz, byle nie minerał ;]" - oczywiście to do auta z przebiegiem 40kkm pójde kupć półsynetyk , nawet nie spytałeś autora tematu czy ma diesla czy benzyne ( miałby benzyniaka a dzięki twojej odpowiedzie kupiłby półsynetyk i jeszcze pewnie dedykowany do diesla ) , i do tego olej ELF-a jak to syf taki sam jak Lotos .

 

 

juz sie klup... klupnąłem..boże i człowieku

silnik na 100% do wymiany i airbagi wystrzelone

wyhamuj ;]

On bardzo dobrze wie jaki olej potrzebuje, nie tylko ty wiesz 'coś' o samochodach.

Lotos w odróżnieniu do Elfa nie jest zalewany fabrycznie do jakiejkolwiek znaczącej marki samochodów, więc trochę się ten syf różni od siebie. Poza tym tylko powiedziałem co mogą zalewać, nie polecałem.

Olej dedykowany do diesla różni się tylko dodatkiem składowym oleju, a często tylko etykietą, on nie skleja panewek z blokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, jeszcze miesiąc temu reklama w tv leciała, ale podejrzewam, że zalewa go tylko polski importer subaru, czy ktoś się orientuje jak to wygląda poza granicami ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil 1 w ASO w Warszawie polecają i się sprawdza.

 

 

W którym aso polecają ten olej ?

 

boże człowieku klupnij się w łeb jakbym się nie znał na autach i cie posłuchał to pewnie miałbym silnik w aucie do wymiany , "Jeśli nie chcesz dzwonić to obojętne co zalejesz, byle nie minerał ;]" - oczywiście to do auta z przebiegiem 40kkm pójde kupć półsynetyk , nawet nie spytałeś autora tematu czy ma diesla czy benzyne ( miałby benzyniaka a dzięki twojej odpowiedzie kupiłby półsynetyk i jeszcze pewnie dedykowany do diesla ) , i do tego olej ELF-a jak to syf taki sam jak Lotos .

 

Panie Humve ! Proszę nauczyć się kultury i nie "krzyczeć" na klubowiczów !!!

 

W TEMACIE WYRAŹNIE JEST NAPISANE, że to silnik o pojemności 1.2 litra czyli już Humve Tobie wyjaśniam, że silniki o pojemności 1.2 litra w Nissanie Micra to są silniki benzynowe, są o 2 różnych mocach, oba na łańcuchu rozrządu i jest to konstrukcja Nissan, natomiast silnik diesla ma pojemność 1.5 jest na pasku rozrządu i jest to konstrukcja Renault.

 

Do benzynowego motoru lejemy 5W30 syntetyk Castrol a do diesla to nie powiem he, he bo nie mam silnika diesla (i nie chcę mieć) i nie chcę się wypowiadać.

 

Upewnij się zanim czegoś nie napiszesz aby ktoś z tytuły Twojej wyobraźni nie miał silnika do wymiany.

 

W razie pytań to pytać i się upewniać a nie coś sugerować nie będąc pewnym prawidłowości wypowiedzi.

 

Niektóre wypowiedzi użytkowników forum należy brać z przymrużeniem oka, wystarczy przeczytać posta i wiemy czy osoba ta ma naście lat i potrafi coś poważnie napisać albo pisać jakieś "pajacyki".

 

Z poważaniem,

 

B 52

 

P.S. jakby ktoś chciał to mogę olej mu załatwić taniej w aso w Warszawie to sprawdzi "organoleptycznie" jaki olej leją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotos jest rekomendowany i fabtycznie zalewany od tego roku przez SUBARU. To tylko jako ciekawostka.

Olej lotos dostał rekomendację SUBARU,co wcale nie znaczy że go zalewają fabrycznie,spełnia wymogi firmy i tyle.Wiekszość firm (między innymi lotos)mają bardzo dobre oleje z powodzeniem WYSTARCZAJĄCE a nawet o wiele przewyższające wymogi NISSANA i innych firm.Różnią się wlaściwościami dodatków w zależności od typu i wysilenia silnika i patentów firm.Wybór jest subiektywny i często wynikiem podatności na reklamy.Ważne by sugerować się zgodnością parametrów lepkościowych i tyle(o wiele lepszy teoretycznie olej od parametrów z instrukcji może paradoksalnie wyrządzić więcej złego niż dorego)Wiem z autopsji gdy mi zalano w almerze olej o lepkości 0w-40 zamiast zalecanego 10w-30,chodzi o dolny parametr.Łańcuch był do wymiany po 45kkm a centrala nissana nie chciała uzawać reklamacji serwisom.Wybór między firmami(oczywiście tymi znanymi i pewnymi)NIE MA ŻADNEGO ZNACZENIA-to marketing i tyle,oczywiście piszę o autach popularnych.A jak ktoś chce mieć pewność ze zalał NAAAAJlepszy olej do swego cacka to niech kupuje oleje dedykowane n.p.firmy MOTUL,QAKER itp.lub np.polski Platinum Rally Sport SL/CF 10W/60 ,tylko po co przepłacać do autka z silniczkiem 1,2 1,4 itp.bez wysilenia.Ważne by samemu mieć olej w głowie i nie ulegać reklamie.pozdrawiam.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o Lotosie słyszałem same złe opinie - zresztą znajomy jak mi micrę sprawdzał w ASO w którym pracuje powiedział wyraźnie ,tylko Mobil albo Castrol , nic innego.

 

Leję Mobila 5w50 (85tys przebiegu) i jest ok, nie pije prawie nic.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o Lotosie słyszałem same złe opinie - zresztą znajomy jak mi micrę sprawdzał w ASO w którym pracuje powiedział wyraźnie ,tylko Mobil albo Castrol , nic innego.

 

Leję Mobila 5w50 (85tys przebiegu) i jest ok, nie pije prawie nic.

 

Pzdr

Bez urazy,ale jeśli Ci znajomy tak powiedział to jest dyletantem(typu tylko niemce:)) nie mającym wiedzy o olejach.a na marginesie w a,s,o,leją to z kim mają najkorzystniejszą umowę,a w nissanie były już rekomendacje:texaco,mobil 1,shell(aktualna),elf,castrol,total(krótko).pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, że można napisać dowolną rzecz o kimś zasłaniając się "bez urazy". Czemu obrażać kogoś tylko dlatego, że ma jakąś swoją wyrobioną opinię? Są oleje lepsze i gorsze. Mam rozumieć, że według Kolegi to wszystko jedno jakiej marki olej lejemy?

 

p.s. też lałem do QQ Mobila 5w50 i było wszystko OK. Natomiast nie jestem pewien, czy Mobil 1 ma rangę "ASO poleca", tak mi doradził miły Pan w serwisie. :)

Jeśli ktoś poczuł się urażony,to przepraszam najmocniej,sam również stosowałem ten olej i inne firmy mobil(uważam ją za jedną z najlepszych) warto też kierować się zasadą żeby stosować oleje znanych i uznanych producentów mimo, że ich cena zakupu może być wyższa od innych,tyle że tych dobrych firm jest naprawdę sporo.Cytuję na co chciałem zwrócić uwagę:Pierwszą i jedyną zasadą postępowania powinno być zastosowanie się do zaleceń producenta silnika. Nowoczesne jednostki napędowe są mechanizmami wykonywanymi przy użyciu najnowszych technologii i ich konstrukcja pod względem parametrów ściśle odpowiada przeznaczeniu. W związku z tym współczesny olej silnikowy stanowi element konstrukcyjny silnika i dlatego musi być spójny ze wszystkimi jego elementami zarówno pod względem wytrzymałości mechanicznej, chemicznej jak również termicznej.

Wieloletnie doświadczenie zawsze procentuje jakością produktu, od której w przypadku oleju silnikowego zależy eksploatacja i żywotność silnika naszego samochodu. firmy które wymienilem WSZYSTKIE mają wysokiej klasy produkty a diabeł tkwi w tym by wybrać właściwy olej,nie firmę(tu zdania ZAWSZE będą subiektywnie podzielone)pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za rada Manixa zalalęm 10W40 Mobil wcześniej zwał Super S teraz jest S2000, jestem bardzo zadowolony, przebieg 115 tyś , jestem 15 tys po zmianie, grama nie ubyło :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 lat leję Mobila 15w-40 bo przebieg jest już powyżej 198tys i nie narzekam, nic nie ubywa.

 

Ale mam pytanie bo od starego auta na gaz został mi olej też 15-w40 tylko, że Lotos i oznaczeniem GAZ, czy może być? czy raczej nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Czy ktoś podzieli się doświadczeniami  co do oleju silnikowego do Micry k12 1.2  Jaka lepkość co ile wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, domyslam się że to zalecenia producenta a jak ten olej się ma do problemów z łańcuchem rozrządu- wyciąganie. Może zastosować inne parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpukać , ale od liftu w 2005 ten problem chyba poprawili.Ja leję 5w-30 i zero problemów.Do almery lałem 10w30 właśnie ze względu na łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

 

W którym aso polecają ten olej ?

 

 

 

Panie Humve ! Proszę nauczyć się kultury i nie "krzyczeć" na klubowiczów !!!

 

W TEMACIE WYRAŹNIE JEST NAPISANE, że to silnik o pojemności 1.2 litra czyli już Humve Tobie wyjaśniam, że silniki o pojemności 1.2 litra w Nissanie Micra to są silniki benzynowe, są o 2 różnych mocach, oba na łańcuchu rozrządu i jest to konstrukcja Nissan, natomiast silnik diesla ma pojemność 1.5 jest na pasku rozrządu i jest to konstrukcja Renault.

 

Do benzynowego motoru lejemy 5W30 syntetyk Castrol a do diesla to nie powiem he, he bo nie mam silnika diesla (i nie chcę mieć) i nie chcę się wypowiadać.

 

Upewnij się zanim czegoś nie napiszesz aby ktoś z tytuły Twojej wyobraźni nie miał silnika do wymiany.

 

W razie pytań to pytać i się upewniać a nie coś sugerować nie będąc pewnym prawidłowości wypowiedzi.

 

Niektóre wypowiedzi użytkowników forum należy brać z przymrużeniem oka, wystarczy przeczytać posta i wiemy czy osoba ta ma naście lat i potrafi coś poważnie napisać albo pisać jakieś "pajacyki".

 

Z poważaniem,

 

B 52

 

P.S. jakby ktoś chciał to mogę olej mu załatwić taniej w aso w Warszawie to sprawdzi "organoleptycznie" jaki olej leją

Kolego nie do końca jest tak jak mówisz. Ja jeżdziłem micrą K 12 od nowości z silnikiem 1,2 bodajże 80 ps, w każdym razie tym mocniejszym i od nowości auto było zalane olejem 10W40. Taką samą lepkość lali w serwisie na przeglądach, a ja póżniej samemu robiłem tak samo. Upewnijcie się co do lepkości bo ja byłem zdziwiony że do nowego półsyntetyk ale tak jest. A co do marki oleju to jest dowolność . :punk:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie do końca jest tak jak mówisz. Ja jeżdziłem micrą K 12 od nowości z silnikiem 1,2 bodajże 80 ps, w każdym razie tym mocniejszym i od nowości auto było zalane olejem 10W40. Taką samą lepkość lali w serwisie na przeglądach, a ja póżniej samemu robiłem tak samo. Upewnijcie się co do lepkości bo ja byłem zdziwiony że do nowego półsyntetyk ale tak jest. A co do marki oleju to jest dowolność . :punk:

 

Boże drogi, są jednak normalni ludzie na tym forum.

Tak właśnie - można lać 10W40, pod warunkiem że nie mieszkamy w Emiratach Arabskich.

Tak właśnie - można kupić olej Shell, Castrol albo każdy inny. Jakie to ma znaczenie w zwykłym samochodzie...?

 

Jak się cieszę że nie tylko ja potrafię głośno powiedzieć jaka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...