Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Antena Hustler - problem ze strojeniem. Można przycinać?


Gość maciekmisi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam podstawowy zestaw: radyjko Ultra III i antena IC-100 HUSTLER. Zestaw był zestrojony jakiś rok temu z serwisie Media-Markt po kupnie. Generalnie nie byłem zadowolony z jakości odbioru/nadawania, więc kupiłem niedawno reflektometr.

 

Wynik jest następujący: na kanale 20 SWR = 0.75, na 40 SWR = 2.4, a na 1 wskazówka ledwo drgnie. Po pierwsze, SWR może być tak małe (poniżej 1)? Przyrząd skalibrowałem zgodnie z instrukcją, dla każdego z kanałów oddzielnie. Chyba, że patrzę na złą skalę, w instrukcji jest to słabo opisane. Ale na tej skali czerwone pole zaczyna się na SWR=3, więc chyba jednak dobrze mierzę.

 

Wg instrukcji taka konfiguracja świadczy o zbyt długiej antenie. Więc, odkręcam śrubki i tu niespodzianka - anteny nie da się bardziej skrócić - opiera się już na śrubie z podstawki magnetycznej.

 

I tu moje pytanie - czy można ją przyciąć i czy to standardowa rzecz, czy może coś źle robię? O jaki rząd wielkości przycinać - lekko spiłować, czy od razu uciąć np. 0.5cm?

 

Z góry dzięki za sugestie!

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i linka. Niepokoją mnie te wykresy SWR, na których wartość SWR zaczyna się od 1, a ja mam wartości poniżej 1. Coś chyba źle mierzę...

 

-----

Oczywiście! Przecież skala na mierniku zaczyna się od 1, a nie od zera :whistle: Sorry za głupią pomyłkę.

 

No i mam nową antenkę - SIRIO ML-145, kupiłem za 115zł. W sumie nie dużo, bo 1.5 roku za tego marnego Hustlera zapłaciłem 99zł w Media Mark. A nie ma porównania...

 

 

 

http://www.cb-radio.info.pl/cb_radio_poradniki/67.html

 

można ciąć ale od tej anteny nie spodziewałby m się nie wiadomo jakich wyników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...