Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

awaria stacyjki-problem z prądem


fotokora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. od jakiegoś czasu walcze z takim problemem - przekręcam kluczyk i słychać tylko stuknięcie w rozruszniku i prad znika, zdarza się to czasem bywa tak to zauważyłem że odpali ale nie ma prądu na nawiewie wycieraczkach klaksonie wtedy lekko rusze kluczyk coś tam odbije lekko i prad jest. Czy stacyjke można rozebrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ewidentnie brak styku. Jeżeli są styki w stacyjce nadpalone to będzie problem. Miałem kiedyś Audi i ten sam problem, nic na początku nie robiłem później było już za późno. Mianowicie przez brak styku, styki się tak zagrzały, że stopiły obudowę i nie mogłem ani wyjąć kluczyka ani zapalić samochodu. Dopiero wyjęcie całej stacyjki i jej rozebranie załatwiło sprawę.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem identyczny problem w swoim Tdi. Na 100% jest to awaria kostki stacyjki. Odkręcasz osłonę kierownicy , jedna śrubka od spodu stacyjki, rozpinasz wiązkę kabli, wkładasz nową kostkę i już gotowe. Nowa kostka kosztowała mnie ok. 140 zł (oryginał). Kupuj kostke do NAVARY - jest identyczna ale ok. 40 zł tańsza. Pozdrawiam.

 

Przepraszam bardzo ale oczywiście chodziło o kostkę do Forda MAVERICKA a nie do NAVARY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość husky1987

witam. jesli mozna to chciałbym odswieżyc temat.

 

mianowicie mam ten sam problem. jestem na 100 % pewny , że to kostka stacyjki - raz działa raz nie. w najblizszym czasie ja wymieniam ale mam problem z otwieraniem samochodu z pilota. nie działa pilot, dlaczego?:

- wyczeprały sie baterie???

- czy kostka stacyjki ma cos wspólnego z otwieraniem samochodu pilotem,

-gdzie sie znajduje moduł sterujący od otwierania pilotem w samochodzie.,

 

dodam ze bezpieczniki są ok.

Edytowane przez tomek_studzinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość husky1987

dario 88 ale to co jest na zdjeciu to jest chyba czujnik od immobilajzera ktory znajduje sie dookola stacyjki

w pilocie znajduja sie 2 baterie 3V, zmierzylem napiecie 2 bateri i pokazuje 5.57 V- wiec mysle ze to nie baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dario 88 ale to co jest na zdjeciu to jest chyba czujnik od immobilajzera ktory znajduje sie dookola stacyjki

w pilocie znajduja sie 2 baterie 3V, zmierzylem napiecie 2 bateri i pokazuje 5.57 V- wiec mysle ze to nie baterie.

Jeśli masz baterie 3V to na mierniku powinno być 3V lub więcej, a skoro masz dwie baterie 3V to napięcie powinno być co najmniej 6V, dlatego 5,57V uważam za mało ja bym je wymienił, no ale może się myle.

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

odgrzebię już stary temat który powrócił teraz do mnie , potrzebuję pomocy, kostkę już wymieniłem ale potrzebuję gniazdo kostki z kablami , bo moja się stopiła może komuś zbędna leży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...