Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak ogrzewania


Gość mwasilewski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

witam

mam podobny problem

klima działa bez problemu

wiatraki też

mam patrola 3.0 z 2001 od maja tego roku więc to moja 1 zima z patrolem

wyłączam klimę ustawiam na klimatroniku 32 st a wszystkimi mozliwymi dziurami wieje zimner powietrze o temp równeij tem wmętrza ( bo daję obieg zamknięty

o co może chodzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że padł silnik sterowania klapką w mieszalniku powietrza, można przeprowadzić procedurę diagnostyczną: w ciągu 5sek po włączeniu zapłonu (uruchomieniu silnika) nacisnąć i przytrzymać przez co najmniej 5sek przycisk OFF na panelu klimatyzacji/nawiewu - system nawiewu wchodzi w procedurę sprawdzenia, którą realizujemy pokrętłem: każdy obrót w lewo to jeden krok do przodu, a każdy obrót w prawo to powrót. Kolejne kroki(obrót w lewo): 1- sprawdzenie wyświetlacza i diod, 2- kontrola sygnałów wejściowych z czujników, 3- kontrola przełączników od klapek trybu nawiewu i wlotu powietrza zew. 4- kontrola silników klapek, 5- kontrola sterowania temperaturą. Lepiej procedurę wykonywać na pracującym silniku, bo krok 4 tego wymaga.

przykłady Kodów:

20-czujniki OK

21-błąd czujnika temp.powietrza wlotowego

22-błąd czujnika temp.wewnęt.

25-błąd czujnika nasłonecznienia

26-błąd silnika klapki mieszalnika

30-przełączniki trybu nawiewu i wlotu powietrza OK

31-błąd nawiewów z konsoli (góra)

32-błąd nawiewów z konsoli (góra) i na nogi (dół)

34-błąd nawiewu na nogi

35-błąd nawiewu szyba i nogi

36-błąd nawiewu szyba

oj dużo tego... można sobie wygooglać instrukcję "service manual" do Patrola i poczytać krok po kroku etc.

pozdro :)

Edytowane przez Katrinka75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam klubowiczów. Mam bardzo podobny problem. Patrol - klima manual... Silnik sie nagrzewa a z nawiewów dmucha lodowate powietrze (gdy silnik pracuje na niskich obrotach np. w korkach) gdy jade - po chwili zaczyna grzac z nawiewow. W trakcie jazdy i silnik na ok 2000 rpm jest ok... kolejny korek i na abarot... z nawiewow arktyka. Moze jakas rada? Niezaleznie od tego czy jade czy stoje w korku temp silnika identyczna. Pozdr.

 

Jest jakis dostep do tej klapki zeby ocenic dzialanie... ze tak powiem organoleptycznie? Moze jakas wskazowke jak to sprawdzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów. Mam bardzo podobny problem. Patrol - klima manual... Silnik sie nagrzewa a z nawiewów dmucha lodowate powietrze (gdy silnik pracuje na niskich obrotach np. w korkach) gdy jade - po chwili zaczyna grzac z nawiewow. W trakcie jazdy i silnik na ok 2000 rpm jest ok... kolejny korek i na abarot... z nawiewow arktyka. Moze jakas rada? Niezaleznie od tego czy jade czy stoje w korku temp silnika identyczna. Pozdr.

 

Jest jakis dostep do tej klapki zeby ocenic dzialanie... ze tak powiem organoleptycznie? Moze jakas wskazowke jak to sprawdzic...

 

Pracuje na "małym" obiegu ???? Pod - dyskusję :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zaczne od wymiany termostatu. Jakas wskazowka gdzie jest umieszczony?

Mam 2.8 wiec nie wyśle ci fotki :rolleyes: Szukaj: Chłodnica - "gruba rura" doprowadzi Cie do termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Jankes30

Mam 2.8 wiec nie wyśle ci fotki :rolleyes: Szukaj: Chłodnica - "gruba rura" doprowadzi Cie do termostatu.

Dzieki:)

 

Mam 2.8 wiec nie wyśle ci fotki :rolleyes: Szukaj: Chłodnica - "gruba rura" doprowadzi Cie do termostatu.

Absurd dnia... Zadne kombinacje nic nie dały... jak arktyka w nawiewach byla tak jest... znaczy.. juz byla. Przedwczoraj doczekalem sie na gumy mocowania chlodnicy (2 tyg w Nissanie - dostępność konfekcji jest powalająca). Chłodnica była obnizona, przekrzywiona. Po załozeniu mocowań, ustawieniu chlodnicy w pozycji przewidzianej przez producenta zaczęło wiać slodkim ciepełkiem.. Jeśli to mi ktoś wyjaśni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:)

 

 

Absurd dnia... Zadne kombinacje nic nie dały... jak arktyka w nawiewach byla tak jest... znaczy.. juz byla. Przedwczoraj doczekalem sie na gumy mocowania chlodnicy (2 tyg w Nissanie - dostępność konfekcji jest powalająca). Chłodnica była obnizona, przekrzywiona. Po załozeniu mocowań, ustawieniu chlodnicy w pozycji przewidzianej przez producenta zaczęło wiać slodkim ciepełkiem.. Jeśli to mi ktoś wyjaśni...

 

Sorry, ale tego nie można racjonalnie wyjaśnić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może było bum albo ktoś rzeźbił przy silniku i nie zadał sobie trudu żeby naprawić mocowanie chłodnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jankes30

Nie "bum" bylo przedmiotem dyskusji... jeno czemu krzywo oprawiona chlodnica miala taki wplyw na ogrzewanie:)) A bum bylo. uszkodzona atrapa i przesunieta chlodnica. Na szczescie tylko tyle:)

 

Aaaaaa Clipp gruba rura to kiepska wskazowka na poszukiwanie termostatu w 3.0:)))))))) Do dzis nie wiem gdzie ta cholera sie ukrywa:))))

Edytowane przez Jankes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ginie ogrzewanie w 3.0 świadczy to o mikropęknięciu głowicy ...

Płyn powoli schodzi do oleju lub wydechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ginie ogrzewanie w 3.0 świadczy to o mikropęknięciu głowicy ...

Płyn powoli schodzi do oleju lub wydechu

Ups :(

 

A wracając do mocowania chłodnicy to raczej ciężko mi uwierzyć że zmiana położenia /tak nieznaczne/ ma jakiś wpływ na ogrzewanie. Obstawiam ze to fałszywy trop :(

Edytowane przez clipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jankes30

Ups :(

 

A wracając do mocowania chłodnicy to raczej ciężko mi uwierzyć że zmiana położenia /tak nieznaczne/ ma jakiś wpływ na ogrzewanie. Obstawiam ze to fałszywy trop :(

Clipp jesli nie wierzysz... Jak sie spotkamy kiedys na spadzie organizowany, przez Katrinke osobiscie wyrwe Ci chlodnice z mocowan i zobaczymy czy ma to wplyw na ogrzewanie:D

 

Co do mikropekniecia... pobserwuje przez jakis czas stan plynu. Mam nadzieje ze to po prostu byl bombel po poprzednim wlascicielu... Jak nie... to bede mial 6.5 OFFROADER gotuj sie:D

 

i tak kiedys to nastapi:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clipp jesli nie wierzysz... Jak sie spotkamy kiedys na spadzie organizowany, przez Katrinke osobiscie wyrwe Ci chlodnice z mocowan i zobaczymy czy ma to wplyw na ogrzewanie:D

 

Co do mikropekniecia... pobserwuje przez jakis czas stan plynu. Mam nadzieje ze to po prostu byl bombel po poprzednim wlascicielu... Jak nie... to bede mial 6.5 OFFROADER gotuj sie:D

 

i tak kiedys to nastapi:))

:D:D:D:D:D:D

 

Sorry, ale znam Patrole z chłodnicami na pace i o dziwo ogrzewanie im działa zje... fajnie. Chłodnica zmieniła położenie o jakieś 1,5 metra i jest ..............O.K :P Napewno położenie chłodnicy nie miało wpływu na ogrzewanie, biorąc po uwagę iż było ono zmienione o kilka centymetrów.

Sorry, ale błądzisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...