Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mokro pod wykładziną pod siedzeniem pasazera


Gość mini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeczytałem wątki na forum o wilgoci pod siedzeniem pasażera, ale z moim przypadkiem sie nie zgadza.

Ostatnio zauważyłem, podczas odkurzania że jest mokra wycieraczka pasażera. Myślałem że filtr kabinowy i odpływ może jest zatkany, ale nie. Po ściągnięciu zaczepów dodatkowo zauważyłem ze ten filc pod wykładziną jest też cały mokry aż cieknie z niego. Macie jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny? Wydaje mi się, że ciecz dostaje się od lewej górnej strony tam jest filc najbardziej mokry. Może to klima przepuszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak się zaczyna temat to się pisze jakiego modelu on dotyczy, a kima to jest nabita gazem a nie cieczą. Sprawdź czy ci nie cieknie z nagrzewnicy (ubytki płynu chłodniczego) Sprawdź podszybie i uszczelkę szyby, zobacz cz w nadkolu lub podłodze nie masz dziur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstą przyczyną mokrej strony pasażera jest spinka na podszybiu. Zdejmnij ramiona wycieraczek i plastykowe podszybie.

Jest tam plastykowa kwadratowa spinka (chyba zielona), wytnij z gumy nową podkładkę lub uszczelnij silikonem. Miałem to w P10 i P11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to że woda zbiera sie niezależnie od tego czy pada czy nie. Wydaje mi się, ze to od klimy ostatnio podczas trasy na południe kraju nie spadła nawet kropla, natomiast klima ciągle chodziła. Po dotarciu do celu wykładzina była mokra. Od czego zacząć sprawdzanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździj na klimie(nieszczelność skraplanie),nagrzewnica otw/zam odkręć schowek,wyłóż folią podłogę, papier toaletowy w rękę i pomacaj między kablami,na ścianie przegrody itd.

Papier momentalnie łapie wodę(płyn+kolor).

Sprawdź czynnik chłodniczy.

Czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji (g) 550 - 650

Olej do sprężarki klimatyzatora (ml 200).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetkaj na początek przewód odprowadzający skropliny Jego wyjście znajduje się w ścianie grodziowej na wysokości schowka (oczywiście w przedziale silnika) Znajdziesz tam wielką gumę a w niej otwór. Kanał jest długi Wchodzi w niego prawie cała sonda od pianki do odgrzybiania.

Stawiam 90% na zapchany kanał skoro masz mokro pod nogami pomimo słonecznej aury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...