Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP12] ALUFELGI


preston81

Rekomendowane odpowiedzi

witam zima juz tuż tuż chciałbym kupić oponki i ew felgi zaleznie od oferty jezdze na 16" alu od nissana 205/60/r16 [szer. opony/profil/rozmiar felgi]

z tego co czytałem rozstaw srub u nas to 5x114,3 , moje pytanie czy kazda felga na ten rozmiar wejdzie do wp12? co z śr. otworu wewnętrznego w feldze ? ten wymiar tez jest wazny??

na co patrzec przy zakupie felg bądz o jakie informacje prosić sprzedajacego (internet/foto) by nie wtopić

 

znalazlem felgi 17" z oponami 215/45 R17 bedzie ok?? nie za szeroko??

dodatkowo zapytam o opony moze ktoś doradzi ? jaka głębokość bierznika minimalnie by zakup sie opłacał??

ew moge zrezygnowac z zakupu felg i kupic nowe opony....

co radzicie prosze o pomoc bo na dniach dokonam zakupu

z gory dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zima juz tuż tuż chciałbym kupić oponki i ew felgi zaleznie od oferty jezdze na 16" alu od nissana 205/60/r16 [szer. opony/profil/rozmiar felgi]

z tego co czytałem rozstaw srub u nas to 5x114,3 , moje pytanie czy kazda felga na ten rozmiar wejdzie do wp12? co z śr. otworu wewnętrznego w feldze ? ten wymiar tez jest wazny??

na co patrzec przy zakupie felg bądz o jakie informacje prosić sprzedajacego (internet/foto) by nie wtopić

 

znalazlem felgi 17" z oponami 215/45 R17 bedzie ok?? nie za szeroko??

dodatkowo zapytam o opony moze ktoś doradzi ? jaka głębokość bierznika minimalnie by zakup sie opłacał??

ew moge zrezygnowac z zakupu felg i kupic nowe opony....

co radzicie prosze o pomoc bo na dniach dokonam zakupu

z gory dziekuję

 

tak, rozstaw srub to 5x114,3, zalecane rozmiary kół i opon do P12 to:

6,5x16 ET40 i 7x17 ET 45, opony do nich to 205/60/16 i 215/50/17

tych parametrów felg i opon najlepiej się trzymać bo wtedy nic nie ociera, wystaje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze mniejszy profil niz 60 nie zaszkodzi przy 16" nic nie powinno ocierac na 50 lub 55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze mniejszy profil niz 60 nie zaszkodzi przy 16" nic nie powinno ocierac na 50 lub 55

 

Możesz, 205/55/16 widzialem na paru P12, że zamiennie je zakładają, 205/50/16 - wizualnie zauważysz ze koła sa zamałe (średnica)

jak mozesz to trzymaj sie orginalnych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, 205/55/16 widzialem na paru P12, że zamiennie je zakładają, 205/50/16 - wizualnie zauważysz ze koła sa zamałe (średnica)

jak mozesz to trzymaj sie orginalnych rozmiarów.

 

Móc możesz, tylko będą błędne wskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...