Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Luz na dzwigni skrzyni biegów.


Gramek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Mam pytanko odnośnie skrzyni jak dźwignia zmiany biegów jest w pozycji biegu jałowego pojawiły się luzy w postaci że mogę nią kręcić jak joystickiem w telefonie dokoła własnej osi tak do 3 cm. I tu pytanko do Was Koledzy co zaczyna się psuć dodam ze przebieg wynosi 218 000km i domyślam się ze do tej pory nic nie było ze skrzynia robione. Jak wymieniałem olej to wypłyną niezły brunatny szlam.

Pytanko nr 2 po jakim przebiegu należy wykonać remont skrzyni? Co się dokładnie wymienia? Tak żęby całość zrobić na cacy?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Mam pytanko odnośnie skrzyni jak dźwignia zmiany biegów jest w pozycji biegu jałowego pojawiły się luzy w postaci że mogę nią kręcić jak joystickiem w telefonie dokoła własnej osi tak do 3 cm. I tu pytanko do Was Koledzy co zaczyna się psuć dodam ze przebieg wynosi 218 000km i domyślam się ze do tej pory nic nie było ze skrzynia robione. Jak wymieniałem olej to wypłyną niezły brunatny szlam.

Pytanko nr 2 po jakim przebiegu należy wykonać remont skrzyni? Co się dokładnie wymienia? Tak żęby całość zrobić na cacy?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Rozebrać górę i zobaczyć co się dzieje z wajchą - pewnie nie ma pierścienia blokującego dzwignię albo coś.

Skrzyni się nie rusza, jak działa. Wymienia się tylko olej na właściwy. Objaw zużycia to V i IV bieg słyszalny na luzie - szum, trzaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...