Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

cb radio w D40


Gość cytryn_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne o zakłuceniach w cb pochodzących z silnika , wycieraczek ,lusterek ,szyb kazdy słyszał bynajmiej ja tak.

Od 2006 roku kiedy zacząłem jeżdzic D40 cały czas walczyłem z zakłuceniami w cb cały czas słyszalne były obroty silnika

próbowałem wielu róznych modeli cb (przymierzałem wszystkie jakie był w sklepie), również zmieniałem anteny nic to nie dało.,

Od 2 mc mam nową navkę i postanowiłem założyc nowe cb popjechałem do hurtowni i odziwo ten sam problem próbowałm unidena ,presidenta,alana

przeróżne modele i efekt ten sam.

 

Po 10 wypróbowanym modelu Pan przyniósł radyjko firmy stabo 3001 i odziwo żadnych zakłuceń ,idealnie słychać.

Wcześniej panowie w sklepie mówili że stabo to to samo co uniden i president na tej samej płycie ,że stabo to nic innego jak Harry 2

a jednak okazało się że stabo jest dla mnie najlepsze , więc jeśli macie w swoich navarach jakies problmy wypróbujcie stabo 3001 lub 3003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na początku Cobrę 19DX, potem Presidenta Harry II ASC, a teraz Presidenta Harry III ASC (polecam zresztą :)).

I nigdy zakłóceń.

 

Może to kwestia jakiegoś podzespołu, który w jednych egzemplarzach jest taki, a w drugich inny? Moja to model 2007 z grudnia 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zapodałem ostatnio alana 109, antenkę zapodałem malutką 30cm bym mógł wjechać na jakikolwiek parking pod czy nad marketami. Po odpaleniu wszystko trybi, pojawiają sie 2 kreseczki z siłą sygnału i nawet mnie słychać parę kilośów dalej. Sytuacja ulega zmianie gdy włącze światła, wtedy pojawia się kolejna pomarańczowa kreseczka (jak ktoś miał takie radyjko to wie o jakich kreseczkach mówię) i pytając się "mobilków" o kontakt jak by mnie nikt nie słyszał. Ogólnie działa ale chyba przez te zakłócenia to nikt dalej mnie nie usłyszy. Antenę już przesunęłem max do końca hardtopa no i po poradzie o fachmajstrów trza się z tym pogodzić :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę już przesunęłem max do końca hardtopa no i po poradzie o fachmajstrów trza się z tym pogodzić :angry:

 

Masz antenkę na hardtopie? A z czego on jest wykonany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zapodałem ostatnio alana 109, antenkę zapodałem malutką 30cm bym mógł wjechać na jakikolwiek parking pod czy nad marketami. Po odpaleniu wszystko trybi, pojawiają sie 2 kreseczki z siłą sygnału i nawet mnie słychać parę kilośów dalej. Sytuacja ulega zmianie gdy włącze światła, wtedy pojawia się kolejna pomarańczowa kreseczka (jak ktoś miał takie radyjko to wie o jakich kreseczkach mówię) i pytając się "mobilków" o kontakt jak by mnie nikt nie słyszał. Ogólnie działa ale chyba przez te zakłócenia to nikt dalej mnie nie usłyszy. Antenę już przesunęłem max do końca hardtopa no i po poradzie o fachmajstrów trza się z tym pogodzić :angry:

 

powitać kolegę widzę że masz bardzo małe wymagania co do jakości prowadzonych łączności

ja natomiast nie używam żadnych hidów bo to nie dozwolone a poza tym emituje zakłócenia w tak szerokim paśmie że może zaburzać działanie silnika czy poduszek a poza tym są awaryjne no i nie lubię jak kierowcy z którymi się mijam brzydko o mnie

myślą lub mówią

natomiast zrobiłem dziurę w dachu zamontowałem tam sirio turbo 2000 radio president george za nie małe pieniądze i nawet jak wjadę do garażu i wygnę sobie antenkę to po prostu kupię sobie drugą w terenie też nie przeszkadza

a morał jest taki odbiór mam wzorowy a w eterze jak się odezwę to każdy myśli że nadaję z bazówki nie napiszę na jakie odległości robię łączności bo propagacja jest każdego dnia inna dla przykładu będąc w Ostrudzie rozmawiam z gościem ze stacji bazowej w Dobrym Mieście .

a tak na marginesie te kolorowe kreseczki to wskaźnik siły odbieranego sygnału w trybie RX i mocy w trybie TX

pozdrawiam i bez urazy ale chciałem cię trochę oświecić kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda. Nie mam dużych wymagań co do łączności CB, zależy mi głównie na odsłuchu. Na co dzień nie korzystam w ogóle. A na trasie czasami wykorzystuje innych mobilków którzy dużo więcej zainwestowali w sprzęt przez co ich słyszę bardzo dobrze.A co do awaryjności HIDów to nie potwierdzam, prawie 2 lata śmigam i wszystko działa a mogę się założyć że nie ma navary w której by się któraś z normalnych żarówek nie przepalała co najmniej 2 razy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony lepiej co roku wymieniać żarówki niż oślepiać innych. Jak na drodze widzę gości z zamontowanymi hidami to bym na miejscu nogi z d... powyrywał. Nie wiem czy to chęć oślepiania innych czy chęć bycia cool z udawanymi ksenonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...