Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

terrano II 2,7tdi pomocy


ROGOS

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano dziś, 13:46

 

witajcie moze mi pomozecie mam problemy w terrano II przy tylnym napedzie zadnych problemow nie ma w omencie kiedy zalacze przedni i jade prosto to oki ale jak skrece w prawo lub w lewo na maxa to auto zachowuje sie tak jak bym wcisnal przedni hamulec i probowal ruszyc ma ogromne opory w toczeniu sie przy skreconych kolach mam wrazenie jakby mialo sie zaraz cos ukrecic. sprzegielka zalaczaja wszystko dobrze bo sprawdzalem. sprobujcie mi cos doradzic co z tym moze byc idzie zima a jak wiecie trrano ma lekka dupe wiec napewno klapa stoje pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 13:46

 

witajcie moze mi pomozecie mam problemy w terrano II przy tylnym napedzie zadnych problemow nie ma w omencie kiedy zalacze przedni i jade prosto to oki ale jak skrece w prawo lub w lewo na maxa to auto zachowuje sie tak jak bym wcisnal przedni hamulec i probowal ruszyc ma ogromne opory w toczeniu sie przy skreconych kolach mam wrazenie jakby mialo sie zaraz cos ukrecic. sprzegielka zalaczaja wszystko dobrze bo sprawdzalem. sprobujcie mi cos doradzic co z tym moze byc idzie zima a jak wiecie trrano ma lekka dupe wiec napewno klapa stoje pozdro

A te próby z przednim napędem Kolego, to dokoujesz na asfalcie, czy na luźnej nawierzchni ?

Terranek nie ma niestety międzyosiowego mechanizmu różnicowego, tak więc przy skręcaniu jak najbardziej bedą znaczne opory toczenia na przyczepnej nawierzchni. Przy pojazdach z tego typu napędem 4x4 kategorycznie odradza się dopinania przodu na przyczepnej nawierzchni- np. asfalcie.

Najlepiej byłoby abys sprawdził w innym terranku (lub udał się od razu do warsztatu) i jeżeli rzeczywiście objaw, który opisujesz w Twoim aucie, będzie niepokojący- bezwzględnie na początek sprawdź i wymień olej w przednim moście i reduktorze.

Pzdr.

prawnik18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...