Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP12] Wibracje na postoju oraz dławienie przy przyśpieszaniu.. Pomocy


Gość MisiekP12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jestem tu nowy i potrzebuje pomocy od doświadczonych użytkowników Nissanów

 

Mianowicie

 

W Nissanie Primera 1.9 dci z 2004 roku 131000 przebiegu

 

Gdy nadchodzą chłodne, wilgotne pory roku tak jak teraz , auto po odpaleniu na postoju zaczyna się trząść jak oszalałe. Podczas jazdy wszytsko jest ok i super , jadnak gdy zatrzymuję sie na światłach czasami znowu zaczyna się trząść cała buda , aż wszytsko w środku lata. Jest to zjawisko nieregularne czasami sie trzęsie czasami nie. Silnik chodzi równo, podczas jazdy niec sie nie dzieje. Druga sprawa to , ze przy przespieszaniu między 1,500 a 2,500 obrotów na 2 i 3 biegu samochód szarpie. Mniej więcej 3 króciutkie rytmiczne szarpnięcia, zadaławienia (0,5 sekundowy spadek mocy) , a potem ciągnie dalej bez zająknięcia , jakby Powiedźcie na co zwrócić uwage, oraz do kogo w rejonie gdyni można sie z tym udać żeby sie tym porządnie zajęli a nie ściągneli ze mnie ostatni grosz.

 

Dodam tylko zę do auta jest wstawiony nowy rozrząd z pompą wody , EGR i przepływomierz powietrza.

 

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc

 

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez MisiekP12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko Ci coś odpowiedzieć

skoro po odpaleniu się trzęsie może któraś z świec żarowych nie domagać,silnik nie równo zaczyna pracować i jak się chwile nie rozgrzeje to będzie tak się zachowywać,po drugie skoro już na rozgrzanym silniku też to czasami sie zdarza a silnik pracuje równo to może byc któraś z poduszek zawieszenia silnika (skrzyni)

po trzecie najbardziej kosztowną naprawą może okazać się padające koło dwómasowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przed wymianą rozrządu też tak się działo? Może tu jest przyczyna? A przepływomierz jest sprawny i odpowiedni do tego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jak ktos napisal wczesneij ktoras swieca nie domaga.... obroty masz ok, btw ile cie kosztowal egr? i zaslepienie go?

 

Swieca zarowa nie ma zadnego wplywu na pracujacy silnik przeciez.

Ewentualnie mialby klopoty z zapalaniem, a dodatkowo zapalilby sie czerwony check.

 

Ja bym na miejscu kolego sprawdzil poduszki silnika, moze ktoras juz nie trzyma i sie telepie.

 

Co do tego szarpania, niestety nie pomoge, ale u mnie czasami tez cos takiego sie pojawi.

Ale to max jedno krotkie szarpniecie, poki co nic z tym nie robilem.

 

Pozdrawiam,

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieca zarowa nie ma zadnego wplywu na pracujacy silnik przeciez.

 

no i tu się mylisz

wystarczy że jedna świeca będzie uszkodzona a silnik przez kilkanaście sekund będzie pracował nie równo zaraz po odpaleniu

ponadto w większości aut świece żarowe jeszcze dogrzewają komorę spalania przez jakiś czas już po uruchomieniu silnika

dzięki czemu praca silnika staje się znacznie cichsza i bardziej równomierna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu się mylisz

wystarczy że jedna świeca będzie uszkodzona a silnik przez kilkanaście sekund będzie pracował nie równo zaraz po odpaleniu

ponadto w większości aut świece żarowe jeszcze dogrzewają komorę spalania przez jakiś czas już po uruchomieniu silnika

dzięki czemu praca silnika staje się znacznie cichsza i bardziej równomierna

 

Zaraz po odpaleniu to zgoda.

Ale kolega pisal, ze nie ma reguly.

Poza tym P12 ma kontrolke jak sie upali chociaz jedna swieca.

U mnie obecnie wywala ten blad, a auto jezdzi bez zadnego problemu.

 

Przed zima jeszcze pewnie wymienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z silnikiem 2.2dci na postoju falowały obroty a z czasem samochód sam sie wyłączał.Podczas przyspieszania dławił się i lekko dymił na czarno.Wymieniłem wtryskiwacz i wszystko wróciło do normy.

 

 

Pozdrawiam Zawor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...