Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odtwarzacz mp3...czy warto?


red
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hello!

Na Allegro są dziwne odtwarzacze MP3 na zewnętrzna kartę pamięci...macie jakieś doświadczenie z takowym sprzętem? Jest to sprzęt "no name" w palecie 4/5 kolorów do wyboru za kwotę 21-23 zł z przesyłką. Wiadomo dojdzie do tego karta micro dodatkowo...Sprawdzi się to naszym Notku? Nie potrzebny mi żaden s-klasy odtwarzacz, ale okazjonalnie chciałbym posłuchać jakiejś mp3. ;) Chodzi mi o podłączenie przez jack-a pod klapką centralną (Visia). W zestawie jest jakaś ładowarka USB, słuchawki i owe urządzonko...Jest to coś warte??? Kabelek jack-jack posiadam więc jeden problem z głowy...będzie jak podpiąć. Macie jakieś doświadczenie z takowym sprzętem? Jest to coś warte i pogra troszkę (ponoć ok 5h na naładowaniu). Gwarancja jest więc...12 miesięcy powinno pograć. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim aucie miałem radio z wejściem AUX i używałem do niego prostego prymitywnego odtwarzacza mp3, pozbawionego nawet wyświetlacza za ok 30 zł na kartę SD. Całość działała bez zarzutu. Podobnie jak ze starego telefonu komórkowego nokii do którego pasował kabel. To tani i dość wydajny w porównaniu z cd sposób na przechowanie sporej ilości muzyki. Ja co prawda częściej słuchałem audiobooków więc na hi fi mi specjalnie nie zależało ale dla kogoś kto nie jest maniakiem brzmienia jakość jest zupełnie do przyjęcia, na pewno lepiej gra niż większość stacji radiowych

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem poznać opinie kogoś kto używał odtwarzacza mp3 podłączonego przez jack-a. :) Mam nadzieję, że taki "prymitywny" sprzęcik (także bez wyświetlacza) będzie "jako-tako" działał i w Note. Dziękuję za info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnym mankamentem takiego rozwiązania jest konieczność dodatkowego zasilania mp-trójki - zwykle jest to jeden paluszek AAA, który wystarcza na klika do kilkunastu godzin, ja szybko przesiadłem się na akumulatorki, bo miałem duży "przerób".Są też modele na własne akumulatorki. No i sama mp-trójka musi mieć jakieś minimum przyzwoitości wykonania,żeby po paru godzinach nie trzeba jej było wyrzucić do kosza :rolleyes: Sądzę,że za kwotę 30-40 zł da się kupić coś co wytrzyma nieco dłużej, choć równie dobrze po tygodniu może wysiąść. :rolleyes:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że nie warto wbijać się w aż tak proste urządzenia. Rasową mp3 z wyświetlaczem można mieć za dwu, trzykrotność taj ceny, co całościowo daje kwotę i tak do przyjęcia. Co zyskujemy? Pewien komfort użytkowania takiego zestawu. Umieszczenie gniazda AUX w "górnym" schowku, daje możliwość włożenia tam mp3`ki z przewodem o odpowiedniej długości. Mając taki zestaw, jest możliwość jego podstawowej obsługi podczas jazdy. Wyświetlacz daje nam kontrolę tego co gra lub ma grać a przewód o odpowiednio dobranej długości, daje nam możliwość wzięcia mp3`ki w rękę i operowania nią w bezpośredniej bliskości kierownicy.

 

Takich bardzo prostych odtwarzaczy bez wyświetlacza da się oczywiście używać. Wydaje mi się jednak, że po krótkiej chwili użytkowania takiego zestawu szybko pożałujemy, że nie dołożyliśmy tych powiedzmy 50-60 PLN do "normalnej" mp3`ki, która dodatkowo będzie miała własny akumulatorek, który można podładowywać z dostępnych w handlu ładowarek samochodowych.

 

Ja też słucham dużo audiobook`ów i cenię sobie pewien podstawowy poziom obsługi, który zapewnia mi "normalna" mp3`ka.

To jest oczywiście moje zdanie, które skrystalizowało się podczas użytkowania takich urządzeń w samochodach. Decyzję musisz podjąć sam.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do audiobooków wystarczy najprostsza z możliwych - odpalasz i słuchasz, a z tą obsługą w czasie jazdy bywa różnie, na małym ekraniku niewiele widać a zabawa rozprasza uwagę. Ja używałem takiego pudełka na którym był duży przycisk start, stop i przewiń w przód lub tył więc dało się obsługiwać bez patrzenia :rolleyes:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do audiobooków wystarczy najprostsza z możliwych - odpalasz i słuchasz, a z tą obsługą w czasie jazdy bywa różnie.

 

Racja, ale różnica w cenie jest chyba wymiernie zbyt mała, żeby aż tak oszczędzać. Dodatkowa taka mp3`ka będzie nam wtedy służyła nie tylko w samochodzie :).

Poza tym wszystkim, odtwarzacze które lądują w samochodzie jako "sprzęt pokładowy", często mają w sobie ogromną i bogatą zawartość. Zakładając nawet, że nie będziemy obsługiwali mp3`ki podczas jazdy, na pewno będzie łatwiej na takiej z wyświetlaczem znaleźć odpowiednią zawartość do odtworzenia przed ruszeniem w drogę :dribble:

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markowa mp-trójka będzie kosztowała od ok 100 zł w górę, to jedynie kwestia pieniędzy jakie chcemy wydać, oczywiście droższe modele są lepsze jakościowo i zaopatrzone w jakąś gwarancję. Jeśli miałbym szukać czegoś w tej cenie, to np coś takiego:

http://allegro.pl/4gb-pentagram-vanquish-r-pocket-super-cena-wys-24h-i1313110278.html

dobra firma, prosta obsługa (jeśli to nie jakaś podróba)

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na przykład taki PENTAGRAM Vanquish R Pocket 4GB jest do kupienia w Media Markt za kwotę poniżej 100 PLN. Całkiem znośny sprzęt do samochodu i łatwy do operowania bo jego budowa jest "wzdłużna" a nie jak większość mp3`ek "poprzeczna". Do tego w komplecie ładowarka :) - odpadają koszty baterii lub akumulatorków.

 

Oj Dar - myślimy tak samo :). Jak skończyłem edytować swojego posta, Ty chyba wyedytowałeś swojego i dałeś tan sam przykład :dribble:

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwactwo akumulator ma wbudowany...więc bateryjki odpadają. ;) Ładuje się to cudo poprzez kabelek USB - chyba z komputera...ponoć 45 min. ;) No i po naładowaniu rzekomo ma nam grać przez ok. 5h...Kabelek mam krótki-jakieś 15cm-więc odpada manewrowanie sprzętem przy kierownicy...Co do używania owego sprzętu poza samochodem w mym przypadku odpada. ;) Ja potrzebuje jedynie takowy sprzęt do samochodu...Wyświetlacz mi zbyteczny, bo i tak guzik na nim zobaczę z miejsca kierowcy (15cm kabla)...Hmmm! No sam nie wiem czy warto wydać owe grosze na takowy sprzęt. Niby gwarancja 12 miesięcy jest-no ale sam nie wiem. ;) W każdym razie dziękuję bardzo za porady, opinie i wszelkie informacje w zadanym temacie. ;) Jeszcze chętnie poczytam co nie co...:) Aha...pamięć wkładana to max 4GB, ale w mym przypadku 1-2 zdecydowanie starczy i za taką pamięcią tez bym się rozglądał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pentagram, jak zresztą każda mp-trójka to coś w rodzaju pendrive. Szybki pendrive np Patriot Xporter zapisuje z prędkością 20 MB/s, więc jeśli będzie zapisywał nawet z prędkością o połowę niższą, to nie będzie to trwało dłużej niż kilkanaście minut. Jeden standardowy utwór muzyczny zajmuje 4-5 Mb, więc łatwo policzyć ile kawałków zmieści taka pamięć.Z pewnością są też takie zabawki 2 GB i będą tańsze. I jako dodatkowy gadżet jest jeszcze jakieś radyjko i dyktafon :rolleyes:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka razy użyłem swojej komórki jako odtwarzacza mp3 w aucie. Sprawdził się znakomicie (tzn nie gorzej niż tradycyjna mp3 żony), jakość dźwięku była naprawdę bardzo dobra (SonyEricssony to dobre grajki). Telefon zazwyczaj mam naładowany, a nawet jeżeli nie to i tak zawsze wożę ładowarkę samochodową do niego. W przypadku tradycyjnej mp3 zazwyczaj ładowanie odbywa się poprzez port usb, tak więc będziesz musiał pamiętać aby zabierać ją do domu aby podładować baterię z komputera. Może być problem gdy o tym zapomnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam coś takiego:

http://www.nokaut.pl/magnetofony/transmiter-fm-art-fm-01.html

 

Znalazłem na necie taniej bo za 38 zł. Gra to bardzo fajnie, (lepiej niz tansze transmitery z alegro - wiem bo miałem) ma sterowanie katalogami, pilota. Ogólnie mogę polecić takie rozwiązanie..

Edytowane przez Respi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę,że poprzez łącze aux mimo wszystko dźwięk będzie lepszy - brak ewentualnych zakłóceń - zawsze co kablem, to kablem :whistle: taki myk dobrze sprawdza się w starszych radioodtwarzaczach albo wręcz w starych radiomagnetofonach. Zaleta - nie ma przewodów i można wykorzystać praktycznie w każdym aucie. Wada: zajęte gniazdo zapalniczki - jeśli potrzebujesz np podłączyć navi, musisz koblinować z rozgałęźnikami

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Transmiter także mam...używam go w drugim aucie, bo tam brak jacka w radiu. ;) Sprawuje się niczego sobie także, ale muszę mieć rozgałęźnik na zapalniczkę (używam CB), no i pen-a włożonego. W Notku sprawdzałem-też działa! Ale tutaj mam jacka i myślę o jakiejś mp3. Transimter za śmieszne pieniądze (z pilotem) z Allegro...chyba 20 zł z przesyłką. :)

 

Hello!

Znalazłem coś dziwnego na Allegro...

Zerknijcie proszę i poradźcie czy taki kabelek by się sprawdził. ;)

http://allegro.pl/przejsciowka-adapter-jack-3-5mm-usb-jack-usb-24h-i1614643609.html

Tzw. Przejściówka Adapter Jack 3,5mm

Tak sobie dumam czy pod klapką na desce mógłbym wpiąć pendrive z nagraną muzyką poprzez ten kabel. Mam pewne wątpliwości i dlatego pytam. Przypomnę...wersja Visia ze std radioodtwarzaczem CD i wejściem jack pod klapką. Mam sporo pendriv-ów, ale ciekawe czy by to zadziałało.

Mam wątpliwości...

1. do zasilania - skąd prąd w takim pendrive

2. do wybierania utworów - raczej na wyświetlaczu tytuły się nie pojawią

3. do przesuwania utworów - chyba też nie da rady

4. do regulacji głośności - ale byc może to moge regulowac w radiu

Co do tych odtwarzaczy mp3, o których wcześniej pisałem (takich tanich) - zasilane są bateriami (więc prąd mamy z zewnątrz), a i utwory można przesuwac na tym odtwarzaczu oraz regulować głośność.

Natomiast w takim pendrive zero guzików i prądu brak...

Poradźcie czy taki kabelek ma sens i czy w ogóle zadziała i będzie można co nie co posłuchać przez std odbiornik Nissana? Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to o czym myślisz. Zauważ, że masz tam wtyk USB a nie gniazdo USB. Tak więc jak ktoś być chciał nawet tego spróbować ;) to nie podłączy to tego pendrive ani mp3`ki bo wtyku usb nie da się połączyć z drugim wtykiem tego rodzaju ;).

Przewód na tej aukcji wygląda mi na coś w rodzaju ładowarki. Niektóre telefony, mp3`ki itp., mają wtyk zasilania w kształcie mini jacka. Z usb wyprowadzone jest zapewne tylko napięcie i podane na wtyk jack. Dzięki temu do określonych urządzeń może to być mała, przenośna, podłączana do np. laptopa ładowarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę że jednak nie jest to ładowarka (jack ma 4 styki) ale nie potrafię na razie znaleźć zastosowania do takiego ustrojstwa. Może jakieś urządzenie ma taki dziwny interface?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę że jednak nie jest to ładowarka (jack ma 4 styki) ale nie potrafię na razie znaleźć zastosowania do takiego ustrojstwa. Może jakieś urządzenie ma taki dziwny interface?

 

Może wzieli po prostu wtyk od jakiegoś telefonu i tyle. Możliwe, że ładowanie jest realizowane na skrajnych stykach i nie ma innego wyjścia jak zastosowanie takiego - poczwórnego wtyku.

Nie ma co sie nad tym zastanować. Jedno jest pewne - nie da się tym połączyc pendrive`a lub mp3 do gniazdka jack w naszych Note.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie dziękuję za info...:) Niewiele się na tym znam i tak sobie pomyślałem i wyszperałem coś takiego. No ale byłby to wyrzucony pieniądz i oczywiście nie kupuję. :) Jeszcze raz wielkie dzięki za informację. A do czego służy ten kabelek z Allegro...któż to wie. :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...