Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

primera 20td


Gość murzynek2519

Rekomendowane odpowiedzi

Gość murzynek2519

mam takie pytanko zmienilem olej w skrzyni zalalem hipola 80w-90 GL4 i jakos dziwnie te biegi wchodza jakby smarowania nie bylo najgorzej jak wrzucam dwojke nie wiem wina oleju a moze konczy sie sprzeglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień na 75w90 i powinno pomóc,po prostu za gęsty olej zalałeś stąd te problemy ze zmianą biegów,

i nie zalewaj hipolem tylko kup coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji zapytam:

jak często się zmienia olej w skrzyni biegów?

i czy w ogóle jest to przewidziane, jest korek do spuszczenia oraz nalania oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniałem olej, ale na moje pytanie ile oleju tam wlać, pan w serwisie nissana odpowiedział:

"panie, w skrzyni się nie wymienia oleju!"

ale ja i tak zmieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zajrzeć do instrukcji obsługi na stronę 8-9 (szczególnie temu panu z serwisu! ) Tu jest instrukcja: https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0B-kSbQGG9WwJN2M5NjNhMDQtZDgxYi00YmViLThjMTMtMWE0NjM3NTdkNTc3&hl=pl Panowie,nie chcę nudzić ale te wszystkie informacje na temat oleju do skrzyni,jego ilości oraz sposobów wymiany są już szczegółowo opisane na forum. TRZEBA TYLKO POSZUKAĆ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dokladnie jakiej marki olej polecacie????

 

Cześć

 

Powiem tak ze chyba każdy leje to na co go stać i markę która lubi.Ja osobiście cały czas leje płyny Castrola.Mam podobny problem co ty,mianowicie ciężko wchodzącą dwójka. Ktoś na forum polecał kiedyś olej Valvoline wiec go zalałem ale nic się nie zmieniło wiec jak tylko będę miał chwile czasu to wleje castrola i zobaczę czy będzie jakaś poprawa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...