Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak zmusić tylne szczęki do pracy?


Gość DarkDaro

Rekomendowane odpowiedzi

Niby wszysko działa poprawnie a jednak.... Mój Tyrranozaurus troszkę nurkował przy hamowaniu więc postanowiłem obejrzeć tylne hamulce. Rozebrałem jeden bęben i szok. Po 80000km zero śladów pracy, bęben bez progu a okładzina na szczęce jak nowa. Wiem ile ma nowa bo mam zapasowy komplet i porównałem - są identyczne. Ręczny działa bardzo dobrze ale nie wiem jak zmusić te tylnie hamulce do pracy. Z tego co widzę to mechanizm jest samoregulujacy, wszystko idealnie działa, samoregulator nasmarowany, kręci się leciutko. czy ma ktoś pomysł dlaczego to nie działa? Zauważyłem jeszcze taki objaw, że jak wcisnę hamulec na postoju to pedał powoli zjerzdża do końca. Chyba powinen troszkę wpaść a potem pozostać na swoim miejscu? W każdym razie przód hamuje bardzo dobrze, nawet za dobrze bo nierzadko abs się włącza. Czy ktoś ma jakies doświadczenia z takimi problemami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małem podobny problem tylko u mnie przód nie hamował, a tył hamował na ostro, też pedał hamulca po nacisnięciu wpadał w podłoge,wymieniłem pompe i nic dalej to samo,okazało się ze układ był zapowietrzony,miałem urwany odpowiecznik na korektorze siły hamowania i tam zbierało sie powietrze w moim jest układ hamucowy pentelkowy tylko ja mam 2.7 tdi bez abs. POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Klego drewniany tak mechanik mi powiedział, że koreektor siły chamowania odpowiada też za przednie koła nie tylko za tylnie i nazwał układ hamulcowy pentelkowy, tak że niewiem czy sobie tak powiedział czy tak sie fachowo mówi.

Wiem jedno ze samochód stał miesiąc u jednego mechanika i zmieniał bym tylko pompy hamulcowe a ten mechanik 1h i zrobione to chyba cos kuma.pozdrawiam.

 

KOLEGO DARK DARO powinienes miec odpowietrznik jeszcze na tym korektorze siły hamowania, który u mnie był przyczynoą braku hamulca . U mnie znajduje się on przy lewym tylnim kole.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...