Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] chlapie spod bagneta olejem


Gość grzesiek31

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzesiek31

Witam

Jestem posiadaczem Primerki P12 2.2 dti 126 Km.

Zasłoniłem na zimę chlodnicę i gdy pojechałem w dłuższą trasę silnik złapał wysoką temperaturę ( pod czerwonym polem na czerwone nie weszło).Po zatrzymaniu zauważyłem wyciek oleju z gumowej rury wychodzącej z turbiny. Wytarłem ten wyciek przejechałem 200 km i nie cieknie nic. Ale niepokoi mnie to , że po wyciągnięciu bagnetu od oleju na rozgrzanym silniku chlapie olejem i lekko dmucha. Pozatym wszystko OK obroty nie falują przyśpieszenie w normie.

Czy cos spiepszyłem czy nie brać do głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnice na zime to się zasłaniało w żukach, dużych fiatach, nysach, polonezach i innych wynalazkach z PRLu. Nie rób tego więcej bo do niczego to nie jest potrzebne, a są tylko z tego takie skutki jak u ciebie. Dobrze że w pore zauważyłeś temperature i nie przegrzałeś silnika.

Niech wypowiedzą się inni posiadacze P12 ale wydaje mi się, że lekkie dmuchanie po wyjęciu bagnetu jest normalne. W mojej starej P11 też lekki dmuszek idzie z bagnetu ale taki ledwo wyczuwalny, natomiast olejem z bagnetu nie chlapie. Ale poczekajmy na innych posiadaczy P12.

Wyciek mógł być chwilowy z powodu dużej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...