Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara d22


Gość robsonw78

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.Navara d22 133KM 155 tys.przebiegu no i stało sie korbowód wyszedł bokiem :angry: .Moze ma ktoś namiary na używane silniki w przyzwoitej cenie[szukam sprawnego i pewnego silnika]Jeszcze jedno pytanko pasuje moze silnik od d21 z 98r.103 KM i czy podchodzi skrzynia z d22 bo mam mozliwość kupienia takiego silnika bez skrzyni.Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.A tak na marginesie to NISSAN odstawił piękną fuszerke z tymi silnikami niech ich h.. strzeli!!!.Ale mamy pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primeraW10

Witam.

 

Czy ktos orientuje sie jak to jest z Navrami i jej zj.... silnikiem, czy jesli korby sie zatarly i silnik byl zrobiony i smiga to tak nadal bedzie czy jest inna wada silnika, a zacierajace sie panewki to tylko efekt.

Z skrocie: czy w silnikach 2,5 140 KM wadliwe sa panewki korbowodowe czy cos innego ?

Jezeli faktycznie problemem sa panewki korbowodowe (ich material) to moze warto je wymienic na zamienniki zanim cos sie stanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W d22 była (chyba jeszcze jest) kampania na silniki. Jeżeli samochód był serwisowany cały czas w aso to nissan wymienia mały silnik ( blok korby wał itd oczywiście wszystko już złożone).

Ale jeżeli masz w nr vin d40 to niestety już się nie załapiesz na taką wymiane, wymiana była pomiędzy przebiegiem 60 a 160 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w firmie której pracuje mamy 50 navar d22 01- i żadna nie przezyła więcej niż 200 000 km robiłem juz 5 remontów w niektórych zacierał sie wałi cyl zawsze na 3 cyl. wydaje mi się że żeby temu zapobiec nalezałoby puki jest ok wymienic panewki na nowe z tym że z tym wiąże sie wyjmowanie silnika i mostu niestety!! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piszesz oczywiście o D22 poliftowej 133KM z '01 roku, tak?

Moja '01 przedlftowa 103KM ma najechane 250 000 i silniczek pracuje jak by wczoraj z fabryki wyjechał :). Polecam!

Gdyby tylko tej mocy chciało być trochę więcej, ehhh...

PS. A jak Twoje doświadczenia z tymi, właśnie, 103-konnymi silnikami i ich serwisowaniem?

PS2. Cóż to za firma, w której tyle to navarek śmiga?

Pzdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geofizyka toruń po tych o 2004r kupili 50 hiluxów a teraz 20 ISUZU

 

Kolego ogólnie te starsze 8v to silniki nie do za..... a naprawiałem naprawiłem ich bardzo bardzo duzo kilka razy pompa padła ale to po 300 000 km. turbiny nie padają a u nas to jeździw ostrym terenie i jest strasznie pałowane. skrzynie super. koronki przy kołach sie psują i ramy pękają nad mostem jeśli chodzi o zawiesenie to ciężko sie to robi śruby górnego wachacza nigdy nie chcą wyjść trzeba grzac .

teraz w jednym urwało sie gniazdo zaworowe i narobiło bałaganu!!!!

 

Ale mówię te samochody chodzą w ciężkich warunkach wiec uzywane tylko drogowo napewno bedzie inaczej.

 

Jesli chodzi o silnik 16v to masakra zawory regulowane ołytkami awaryjne pompy i panewki na korbowodzie 3 cyl. MASAKRA

 

Raz kupilismy używany to masakra samochód nie przyspiesza głośno chodzi lepiej wyremontowac niż kupować niewiadomoco

 

Jeśli ktos ma jakies pytania dot Nawary 98-04 chętnie pomogę proszę pisac na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czyli jak ktoś w d22 wymienił już panewki na inne to będzie miał święty spokój czy coś jeszcze trzeba wymienić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...