Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano II problem z chłodnicą


Gość MTFM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Nissana Terrano II 2.7 TD. Ma dziwne objawy: po wyłączeniu silnika po jeździe słychać jak płyn chłodzący przelewa się (bulgocze) w układzie (chyba do zbiorniczka wyrównawczego). Poza tym nawet po jakimś czasie np. po dniu od jazdy gdy otworzy się chłodnice podczas otwarcia korka jest syk, jakby w chłodnicy wytworzone było podciśnienie. Dolałem również płynu chłodzącego do chłodnicy, ale po jakimś czasie przelewa się on do zbiorniczka wyrównawczego (w chłodnicy nie ma wtedy wysokiego poziomu, ale sucho tez nie jest). Gdy otworzy się zakrętkę przy chłodnicy podczas pracy silnika (nie rozgrzanego) w chłodnicy chlupie płyn tak że nawet wylatuje z otworu. Poza tymi objawami samochód sprawuje się ok, nie wyczułem aby miał problemy z mocą, temperatura nie jest wysoka (trzyma odpowiednią, nie przegrzewa się). Zbagatelizować te objawy i obserwować po prostu samochód czy zacząć dobierać się do silnika? Dodam, że w samochodzie ponad rok temu wymieniany był korbowód i uszczelka pod głowicą i pod pokrywą zaworów. Czy powstało jakieś mikropęknięcie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Spróbuj najpierw dokładnie odpowietrzyć układ, to przelewanie to mogą być odgłosy z nagrzewnicy. Przed zapaleniem silnika zobacz jak wygląda powierzchnia płynu po odkręceniu korka w chłodnicy, jeżeli zbiera się tam jakaś inna substancja to wtedy dopiero może być problem.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem właśnie o odpowietrzaniu - to dobra rada. W chłodnicy płyn jest czysty, jedynie w zbiorniczku wyrównawczym, na jego ściankach jest ciemny nalot (może to od czasów jak poprzedni właściciel zalał silnik i zmieniał uszczelki). Masło w każdym razie się nie robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...