Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera n16 2.2di - problem z ukladem nawiewu powietrza


Gość jasinek007

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jasinek007

Witam!

W mojej Almerze ( N16, 2.2 DI, 2001 r.)od pewnego czasu do kabiny przez wloty powietrza leci non stop gorące powietrze!Regulacja zmiany prędkości wentylatora jest sprawna, tak samo regulacja kierunku nawiewu. Potencjometr regulacji temperatury ( zimne-ciepłe powietrze) skręcony na zero-leci gorące powietrze, ustawiony na maximum-tak samo leci gorące powietrze! Moje pytanie jest następujące:jaka może być przyczyna oraz od czego zacząć sprawdzanie. Mechanik coś mi opowiada o linkach od regulacji klap na przewodach od powietrza ale nie za bardzo mi się to zgadza bo wydaje mi się że w tych modelach Almery jest regulacja elektryczna.Czy mam rację? Proszę o jakieś podpowiedzi i wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w primerze na desce nad kluczykiem jest taka mała kratka i tam mieści się czujnik temperatury, jak jest rozłączony lub niesprawny będzie leciało gorące powietrze z nawiewów, sprawdź u siebie czy jest coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasinek007

w primerze na desce nad kluczykiem jest taka mała kratka i tam mieści się czujnik temperatury, jak jest rozłączony lub niesprawny będzie leciało gorące powietrze z nawiewów, sprawdź u siebie czy jest coś takiego

Znalazłem to miejsce z kratką jak na załączonym zdjęciu tylko nie wiem czy to jest to ? innej w tym miejscu nie ma! Tylko jak do tego się dostać czyli które elementy (osłony) trzeba zdjąć ? jak ewentualnie sprawdzić czujnik czy jest dobry czy uszkodzony ? Może jakaś podpowiedź!post-38738-062083500 1290945842_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie trzeba odkręcić półkę dolną, i tam luknąć co i jak powinnien dochodzić kabelek i rurka, a jakie wartości to nie wiem poszukaj w manualu, pewnie jest gdzieś do zassania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasinek007

pewnie trzeba odkręcić półkę dolną, i tam luknąć co i jak powinnien dochodzić kabelek i rurka, a jakie wartości to nie wiem poszukaj w manualu, pewnie jest gdzieś do zassania

OK! Jutro zabiorę się do odkręcania i sprawdzania! Jakby co to się odezwę ! :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mechanik coś mi opowiada o linkach od regulacji klap na przewodach od powietrza ale nie za bardzo mi się to zgadza bo wydaje mi się że w tych modelach Almery jest regulacja elektryczna.Czy mam rację? Proszę o jakieś podpowiedzi i wskazówki!

Sterowanie jest linkami od pokręteł, a jak dalej, nie wiem. Jak spadnie linka z pokrętła, to tak jest. Trzeba rozebrać konsolę środkową i obejrzeć pokrętło od tyłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...