Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akumulator do QQ MR20DE 4×4


Philoe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jakie macie akumulatory w swoich samochodach. Pytam, bo padł mi akumulator po trzech i pół roku użytkowania. Większość sklepów i producentów zaleca do mojego QQ akumulator o pojemności minimum 60Ah. Szkopuł w tym, ze w moim do tej pory był akumulator o pojemności 50Ah włoskiej firmy FIAMM i już nie wiem. Co radzicie zainstalować? W instrukcji nie znalazłem wytycznych dotyczących parametrów akumulatora.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy i pół roku to akurat tyle ile powinny wytrzymać akumulatory przy normalnym użytkowaniu.

A jeśli idzie o Twoją drugą część wypowiedzi, ja również proponuję większą pojemność. Nic złego się nie stanie, a przy dużych mrozach może pomóc. Ot i tyle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jakie macie akumulatory w swoich samochodach. Pytam, bo padł mi akumulator po trzech i pół roku użytkowania. Większość sklepów i producentów zaleca do mojego QQ akumulator o pojemności minimum 60Ah. Szkopuł w tym, ze w moim do tej pory był akumulator o pojemności 50Ah włoskiej firmy FIAMM i już nie wiem. Co radzicie zainstalować? W instrukcji nie znalazłem wytycznych dotyczących parametrów akumulatora.

 

Pozdrawiam

 

i masz racje 50 Ah jest OK - ale i 60 nie zrobi wielkiej roznicy :)

w wyszukiwarce np centry proponuja 53 aH

 

http://www.akumulator.pl/samochody-osobowe/wyszukiwarka-akumulatorow.html

 

natomiast przy szukaniu baterii skupilbym sie bardziej na tym by +/- był dobrze ulozony oraz wielkosc zblizona lub idealnie taka sama jak ori baterii - bo 50 czy 60 ah nie zrobi wielkiej roznicy ;)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jakie macie akumulatory w swoich samochodach. Pytam, bo padł mi akumulator po trzech i pół roku użytkowania. Większość sklepów i producentów zaleca do mojego QQ akumulator o pojemności minimum 60Ah. Szkopuł w tym, ze w moim do tej pory był akumulator o pojemności 50Ah włoskiej firmy FIAMM i już nie wiem. Co radzicie zainstalować? W instrukcji nie znalazłem wytycznych dotyczących parametrów akumulatora.

 

Pozdrawiam

 

A jaki masz aktualnie przebieg ? Pytam tak z czystej ciekawości...

 

Bo jak na mój gust 3,5 roku to ciut krótko, dla przaykładu powiem, że w poprzednim aucie ( Mazda diesel ) akumulator miał 7 lat ( oryginał od nowości ) i ostatniej zimy samochód odpalał przy ponad -25 stopniach za pierwszym razem. Drugi przykład firmowy VW również diesel akumulator od nowości ma aktualnie 5,5 roku przebieg prawie 200000 km ( 80% po miescie ) i nadal brak problemów z rozruchem, chociaż ostatniej zimy mazda paliła znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz aktualnie przebieg ? Pytam tak z czystej ciekawości...

 

Bo jak na mój gust 3,5 roku to ciut krótko, dla przaykładu powiem, że w poprzednim aucie ( Mazda diesel ) akumulator miał 7 lat ( oryginał od nowości ) i ostatniej zimy samochód odpalał przy ponad -25 stopniach za pierwszym razem. Drugi przykład firmowy VW również diesel akumulator od nowości ma aktualnie 5,5 roku przebieg prawie 200000 km ( 80% po miescie ) i nadal brak problemów z rozruchem, chociaż ostatniej zimy mazda paliła znacznie lepiej.

 

Mam przejechane ok 35 tys. km. Samochód stoi na powietrzu. W dni robocze dojazd do pracy ok. 5 km. W weekendy wypad w góry lub na zakupy. Do wczoraj palił od ręki za każdym razem.

Ciekawi mnie, czy Nissan wyposaża fabrycznie QQ w akumulatory o pojemności ok 60Ah?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przejechane ok 35 tys. km. Samochód stoi na powietrzu. W dni robocze dojazd do pracy ok. 5 km. W weekendy wypad w góry lub na zakupy. Do wczoraj palił od ręki za każdym razem.

 

Według mnie to i tak znacznie za wcześnie. Jeżeli więcej osób potwierdziłoby Twój przypadek to wyszłoby na to, że Nissan oszczędzając montuje słabe jakościowo akumulatory :( . ( Byłaby to podobna sytuacja jak z tylnymi amortyzorami )

Tak jak napisałem wcześniej mam od nowości akumulator w VW ( auto nigdy nie było garażowane ) który ma już ponad 5.5 roku auto dobija do 200000 km, większość przebiegu po mieście, czyli częste rozruchy itp katowanie i nadal jest sprawny.

 

Ale miejmy nadzieję, że Twój to bedzie jednostkowy przypadek.

 

 

Ciekawi mnie, czy Nissan wyposaża fabrycznie QQ w akumulatory o pojemności ok 60Ah?

 

Czy fabrycznie to nie wiem, ale napewno jak zamontujesz większy to nie zaszkodzi, a czy pomoże to ocenisz już sam. Ważniejsze żeby pasował, a i oprócz pojemności w akumulatorze ważny jest też prąd rozruchowy.

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to za wcześnie. Tym bardziej przy krótkiej jeździe. Aku powinien wytrzymać min. 3 lata i tu ta zasada jest spełniona do max 6-7. Jeśli wytrzymuje dłużej to nic tylko się cieszyć. Ale nie róbcie znowu jakiejś tragedii, że Nissan oszczędza czy coś....

 

Aku należy do normalnej eksploatacji i dobiegły jego dni i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Akumulator 3,5 roku to do wymiany. Ja jestem tego zdania, że co trzy sezony akumulator należy wymienić.

Po trzech latach użytkowania podziała jeszcze pół roku lub 4lata. Akumulator kosztuje 200-250pln a policzmy sobie koszty jak rano nam samochód nie odpali.

Taksówka do pracy, jechać kupić akumulator, wrócić jakoś, wymienić, nerwy. Gra nie warta świeczki.

 

Uważam nie ma co ryzykować.

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to za wcześnie. Tym bardziej przy krótkiej jeździe. Aku powinien wytrzymać min. 3 lata i tu ta zasada jest spełniona do max 6-7. Jeśli wytrzymuje dłużej to nic tylko się cieszyć. Ale nie róbcie znowu jakiejś tragedii, że Nissan oszczędza czy coś....

 

Aku należy do normalnej eksploatacji i dobiegły jego dni i tyle.

 

Naturalnie masz też rację, ale ciekawe czy akumulatory w poprzednich nissanach ( czytaj: Made in Japan )jednak wytrzymywały znacznie dłużej tak jak np w mazdach czy VW ( co ciekawe VW Caddy o którym pisałem wcześniej jest Made in Poland ).

 

Ogólnie koszt wymiany na nowy akumulator nie jest jakiś duży, ale mi nie chodzi o koszt tylko o sam fakt, że jednak inni montują lepsze aku na pierwszy montaż, i co by nie mówić w jakiś sposób mamy potwierdzenie budżetowego podejścia nissana do QQ ( ale w końcu jakoś muszą wyjść z tej ceny nowego auta )

 

Podam jeszcze jeden przykład użytkowanego w rodzinie VW tym razem Golf II 1.8 benz z 1990 roku i oryginalny akumulator padł dopiero po 180000 km po dokładnie 8 latach użytkowania ( większość przebiegu zrobiona właśnie po mieście i przy domu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Nie sugeruj się co mają zamonowane disle, one muszą mieć większe akumulatory.

Nie montowałbym większego niż masz aktualnie, ja mam taki sam.

Pojemność akumulatora musi współgrać z systemem ładowania.

 

Twój problem polega prawdopodobnie na tym, że miałeś często niedoładowany akumulator

(mało długich jazd non-stop, krótkie trasy, jazdy po mieście tylko, duże przerwy pomiędzy jazdami itp.)

W takich sytuacjach trzeba co jakiś czas samemu doładować ładowarką lub wybrać się

na wycieczkę 30-40 km (autostradą, pustą drogą).

 

Jeśli tak jest to kupno aku o większej pojemności tylko pogorszy sprawę.

Kup markowy o takiej samej pojemności jak masz aktualnie.

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił nowy akumulator firmowy o pojemności nie mniejszej od oryginalnego akumulatora, ale o troszkę większej - najbardziej zbliżonej do oryginalnego akumulatora. Zbyt duży to też niedobrze a bardzo źle jak robisz krótkie trasy, bo akumulator jest niedoładowany. Twój przebieg o tym świadczy, że mało jeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się co mają zamonowane disle, one muszą mieć większe akumulatory.

Nie montowałbym większego niż masz aktualnie, ja mam taki sam.

Pojemność akumulatora musi współgrać z systemem ładowania.

 

Twój problem polega prawdopodobnie na tym, że miałeś często niedoładowany akumulator

(mało długich jazd non-stop, krótkie trasy, jazdy po mieście tylko, duże przerwy pomiędzy jazdami itp.)

W takich sytuacjach trzeba co jakiś czas samemu doładować ładowarką lub wybrać się

na wycieczkę 30-40 km (autostradą, pustą drogą).

 

Jeśli tak jest to kupno aku o większej pojemności tylko pogorszy sprawę.

Kup markowy o takiej samej pojemności jak masz aktualnie.

 

jp

 

Dokładnie tak jest jak napisał Janusz, Philoe masz tutaj podsumowanie dla Twojego problemu biorąc pod uwagę wszystkie czynniki wraz z tym jak użytkujesz auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dokonałem dzisiaj wyboru. Padło na Centrę Futura o pojemności 64Ah. Co mnie przekonało? Po pierwsze, w katalogu Centry rekomendują akumulator o takiej pojemności. Po drugie, w autoryzowanym serwisie Nissana nie widzieli przeciwwskazań. Po trzecie, kilku kolegów z tego forum i z pracy sugerowało takie rozwiązanie. Padło na Futurę również dlatego, że jest przeznaczona do takiego użytkowania jak moje. Nie twierdzę, że to na 100 procent słuszny wybór, ale postaram się utrzymać zakupiony akumulator w dobrej formie przez parę lat. No i czekają mnie częstsze wycieczki z rodziną w góry :).

 

Obym nie musiał, za jakiś czas, kontynuować tego tematu.

 

Pozdrawiam, dzięki za zaangażowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Futura w Vectrze pożyła prawie 3 lata.

Ale jak padła, bo przez 2 tygodnie auto stało nieużywane, a lakiernik zostawił mi włączoną lampkę nad tylnymi drzwiami, to już nie dała się zreanimować..

Choć przez 3 zimy nie zawiodła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim samochodzie zobaczyłem ku zaskoczeniu akumulator o parametrach 600A 60 Ah ,a co proponują do naszych QQ producenci akumulatorów !!

Jest to link do akumulatorów Bosch ,ale podobne parametry przewidziała też Warta -co jest grane?

 

 

 

 

 

http://www.akumulatorybosch.pl/numeracja_parametry.asp?rodzaj=wyniki&mod=2&idsamochodu=159762

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...