Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Galeria naszych Juke'ów:-)


^^ehhh^^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Nowy nabytek mojej żony. Pozdrawiam. Wesołych Świąt

czy to skrzynia cvt ?i czy to nówka z salonu jesli moge zapytac 

Edytowane przez adamz5jeep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to skrzynia cvt ?i czy to nówka z salonu jesli moge zapytac 

czy to skrzynia cvt ?i czy to nówka z salonu jesli moge zapytac 

 

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość bery1975

hej witam miłosników Juka:)

 

kupiony dopiero co dla zony chociaz i ja sie do niego juz przekonałem:) 

rocznik 2011, przebieg 75 tys km.

kolor bordowy

wersja chyba Tekna, 

silnik 1,6 T 190 KM

dokupiłem mu felgi 19 cali - od wiekszych braci :) chyba Xtrail albo Qashqai.

dołozyłem spoiler, lusterka pomalowane na czarny fortepianowy. swiezo po korekcie lakieru  - pieknie sie lsni w słońcu.

podmieniłem zarowki na swiecące na biało, postojowe wygladają genialnie, mijania nieżle ale chyba musze jeszcze poszukac cos bielszego. 

w planach- moze cos pokombinuje z tłumikiem zeby lepiej brzmiało. i chetnie polepszył jakosc muzyki o troche słabo jak dla mnie. narazie budzet przekroczony wiec czas pokaze:) 

 

 

post-106275-0-41771900-1500233172_thumb.jpg

post-106275-0-41192900-1500233188_thumb.jpg

post-106275-0-46559200-1500233202_thumb.jpg

post-106275-0-68250900-1500233214_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam się Ja,z tego co widzę,to chyba 1sza żółta pszczółka

Witaj  ;)

Super KOLOR  :dribble:  !!! ;) Bardzo rzadki na drogach ,od razu rzuca sie w oczy !  Przymierzalem sie do Twojego koloru ,ale byl tylko jeden i  juz z rocznym przebiegiem,wiec wybralem bialy.

Szerokosci i zadowolenia z :nissan2: Juke :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,to już mój 2gi żółty samochód Ja kupiłam 2 letni z przebiegiem 24 tys. Zaczynam czytać wątki na forum i między innymi dzięki tym wpisom przełączyłam sobie z trybu eco (nie byłam zadowolona z ruszania na światłach) na sport i jest ogień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pochwalę się moim nowym nabytkiem. Juke jest z końcówki 2010 roku. Pod maską drzemie 1.6 DIG-T z zabójczymi 190 końmi. Skrzynia 6-cio biegowa manualna i napęd 2WD. Wyposażenie Tekna.

Przebieg 148.000 km. 

 

post-895-0-89501700-1508591165_thumb.jpg

post-895-0-87087200-1508591188_thumb.jpg

post-895-0-09473900-1508591211_thumb.jpg

post-895-0-02842000-1508591223_thumb.jpg

post-895-0-62836200-1508591240_thumb.jpg

post-895-0-35996600-1508591255_thumb.jpg

post-895-0-00598000-1508591284_thumb.jpg

post-895-0-40346100-1508591301_thumb.jpg

post-895-0-96211800-1508591321_thumb.jpg

post-895-0-14984900-1508591344_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

hej witam miłosników Juka:)

 

kupiony dopiero co dla zony chociaz i ja sie do niego juz przekonałem:) 

rocznik 2011, przebieg 75 tys km.

kolor bordowy

wersja chyba Tekna, 

silnik 1,6 T 190 KM

dokupiłem mu felgi 19 cali - od wiekszych braci :) chyba Xtrail albo Qashqai.

dołozyłem spoiler, lusterka pomalowane na czarny fortepianowy. swiezo po korekcie lakieru  - pieknie sie lsni w słońcu.

podmieniłem zarowki na swiecące na biało, postojowe wygladają genialnie, mijania nieżle ale chyba musze jeszcze poszukac cos bielszego. 

w planach- moze cos pokombinuje z tłumikiem zeby lepiej brzmiało. i chetnie polepszył jakosc muzyki o troche słabo jak dla mnie. narazie budzet przekroczony wiec czas pokaze:) 

Witam .piszesz o dolozonym spojleze.mam pytanie zamawiales orginalny w salonie nissana (czas oczekiwania w nissanie  na orginalny 2 miesiace) czy zastosowales zamiennik?chce załozyc taki daszek do auta zony ale troche zniechecil mnie czas oczekiwania na spojler.widziałem  na necie dostepne zamienniki ale nie mam pojecia o jakosci i czy dobrze pasuja .dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zivi, dzwoniłeś do jednego czy kilku serwisów Nissana? Choć cena zabójcza też skłaniam się do zakupu oryginału, bo tym z portali aukcyjnych jakoś nie wierzę by były dobrze dopasowane, tylko ten czas oczekiwania dosyć długawy. Nowego Juka przy zamówieniu potrafią zrobić w półtora miesiąca, a spoiler aż w dwa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Choć cena zabójcza też skłaniam się do zakupu oryginału, bo tym z portali aukcyjnych jakoś nie wierzę by były dobrze dopasowane, tylko ten czas oczekiwania dosyć długawy. Nowego Juka przy zamówieniu potrafią zrobić w półtora miesiąca, a spoiler aż w dwa? :)

 

Oj cena to jest sama w sobie zabojcza za sam spoiler zagruntowany. A gdzie malowanie + montaz ? Moge wiedziec ile wyniesie koszt tej calej robocizny w PL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem na etapie zakupu auta. Wahałem się, czy nie kupić chińskiej podróbki, ale czas oczekiwania też jest długi, a pozostaje jeszcze kwestia malowania i montażu, co też kosztuje. Dodatkowo nie ma pewności czy będzie pasował. Przy salonowym mogą jeszcze być problemy z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aso koszt 1120zł cena już za spoiler w kolorze, do tego dochodzi tylko koszt montażu. jakby poszperać na stronach różnych ASO można znaleźć cenę  np w Gliwicach 1077zł za spoiler + koszt montażu tj 30min w zależności ile dane ASO bierze sobie za 1rbh (np 170zł). We Wrocławiu jak pytałem, Pan w dziale części co dla mnie dziwne musiał pójść na halę roboczą do mechaników po wiedzę montażową i powiedział (nie pamiętam dokładnie) 340 lub 380zł - wychodzi że policzyli sobie 2rbh!:)

Pytanko do Was, czy wiecie może czy w Nissanie jest tak że mają odgórnie z centrali powiedziane ile dana naprawa/wymiana danej części ma trwać, tak jak jest to np w mercedesie czy bmw? Bo właśnie różnica pomiędzy Gliwicami, a Wrockiem jest czterokrotnie dłuższa z tym montażem spoilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze każdy serwis ustala sobie to sam. Choć to trochę dziwne.Ostatnio zamawiałem orurowanie przednie oczywiście z montażem. Zadzwoniłem do Zielonej Góry poinformowano mnie ze montaż orurowania  przedniego to 500 zł,Następnie zadzwoniłem  do Rzeszotar i o dziwo tam montaż  tej samej rury to 150 zl.,Jak widzicie różnica jest spora. Co do spojlera to przekonaliście mnie do oryginału. Musze tylko podzwonić i dowiedzieć się jaki jest koszt montażu w obu serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do Was, czy wiecie może czy w Nissanie jest tak że mają odgórnie z centrali powiedziane ile dana naprawa/wymiana danej części ma trwać

 

AFAIK to takie normy są, ale obowiązują przy naprawach gwarancyjnych i przy przeglądach w przypadku wykupionego pakietu. M. innymi z tego powodu uważam, że te pakiety przeglądaów oferowane przez Nissana to średnio atrakcyjna oferta.  ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o akcesoria te oryginalne z katalogu  to ceny muszą być takie same w każdym serwisie jedynie  upust jaki daje dany serwis 5.10.20% a to zależy od roboty i często bajeru uśmiechu  jak duża robota to większy upust na spojler + dodatkowo % na robociznę dla tego są takie różnice między serwisami a wierzcie  mi mają spory narzut na wszystkim nawet 300%  .Sam ostatnio kupowałem matę do bagażnika oryginalną dla tego że chciałem żeby były wszystkie wycięcia zacięcia itd w zamienniku tego niema koszt ok 60 -100zł  oryginał  w aso 300zł a kupiłem w sklepie za 150zł ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler czarny tokyo black (kolor- Z11) zamówiony! :) Czas oczekiwania 2dni, tak więc zivi nie wiem o jaki kolor pytałeś u siebie, ale jak widać czarny jest dostępny od razu. Tak więc Juke za kilka dni będzie miał już nową lotkę :) Przy dwóch wizytach pytałem o koszta montażu i różni serwisanci podawali inną cenę 240-360zł co wychodzi 1-1,5rbh w danym ASO, która ma się nijak do tych podanych przez producenta 30min, dlatego też by być pewnym, napisałem zapytanie do Nissana i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dwóch wizytach pytałem o koszta montażu i różni serwisanci podawali inną cenę 240-360zł co wychodzi 1-1,5rbh w danym ASO, która ma się nijak do tych podanych przez producenta 30min, dlatego też by być pewnym, napisałem zapytanie do Nissana i czekam na odpowiedź.

 

Generalnie montaż tego spoilera wiąże się między innymi z wywierceniem dziur w klapie:

 

https://www.youtube.com/watch?v=-Z0zlJQTQ9c

 

Nie jest to jakiś wielki problem, ale minimalną staranność warto przy tym zachować, żeby się nie okazało, że po roku spod lotki wyłażą purchle korozji. Z tego powodu wybór ASO na zasadzie "które najtańsze" uważam za średni pomysł - wolałbym albo zaufany warsztat (mniejsza o to czy to ASO, czy nie), albo po prostu zrobienie tego samemu. W tym drugim przypadku nie ma dylematu "czy warto poświęcić 30 minut więcej".  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, oglądałem filmiki w necie i ogólnie wiem na czym polega montaż spoilerów i lotek, i nie chodzi mi o te "parę zł" Nie mogę tylko pojąć tego że każde ASO samemu (taką ogólnikową i lekko wymijającą odpowiedź dostałem z centrali) wyznacza normy czasowe dla np danego montażu akcesoriów, choć w oficjalnym cenniku jest tabelka czasu montażu, która nie pokrywa się z rzeczywistością. W mercu kiedyś wymieniałem ramkę pod radio po licie, czas działania z ich norm to 60min, zajęło im to prawie 5h ale płaciłem za 1h, w bmw wymiana znaczka w masce 12min(ich dwie jednostki czasowe)=56zł, machnęli ręką i było gratis, a tu w nissanie mają tabelę z normami czasowymi, a chcą wyciągnąć jak najwięcej od klienta wydłużając czas montażu. Taka sytuacja..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mercu kiedyś wymieniałem ramkę pod radio po licie, czas działania z ich norm to 60min, zajęło im to prawie 5h ale płaciłem za 1h

 

To zależy od ASO po prostu. U mnie na wsi normy normami, a i tak zwykle płaci się za liczbę roboczogodzin. Z resztą często wziętą niewiadomo skąd, bo ASO MB do większości usług wykraczających poza standard "płyny, filtry, hamulce" ściąga ludzi z zewnątrz, z którymi ma podpisane umowy, w skutek czego nawet prosta naprawa wymaga często zostawienia auta na parę dni. 

 

Inna sprawa, że takie normy często też są wzięte z sufitu. Na przykładzie jednej z marek: wymiana cięgien sterujących zamkiem w drzwiach wyceniono na 20 minut, naprawa była wykonywana na gwarancji, więc trudno mówić o naciąganiu klienta, mechanik wiedział, co robi, bo szło mu to dość sprawnie, ale zajęło mu to i tak ponad godzinę (wiem na pewno, bo pomagałem przy demontażu  :D). Trudno w takiej sytuacji oczekiwać, żeby przy naprawach płatnych serwis sam się do takiej wyceny stosował. A wiadomo też, że im bardziej sytuacja jest niejasna, tym łatwiej też kombinować przy okazji. 

 

Świata nie naprawisz, obstawiam, że nawet wyczerpującego wyjaśnienia nie dostaniesz. Nie prościej przyjąć, że jest jak jest i tyle?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan Impwar ul.Wilanowska 2 Wrocław. Ty masz swój Impwar w Miłkowicach, choć to chyba obojętnie gdzie się dowiadujesz, bo sprawdzają to czy jest na miejscu tzn gdzieś w centrali PL. Może Tobie ktoś odpowiedział na odwal i nie sprawdzał w systemie..... Mój w tej chwili właśnie się montuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Koszt umówiony przed montażem 240zł (w tym aso to 1rbh), montaż niecałe 2h od zdania do odbioru kluczyków. Dopiero po montażu zacząłem się zastanawiać że spoiler wystaje ponad samochód, ale wyprofilowany więc na szczęście nie gwiżdże jak niektóre belki bagażnikowe na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...