Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] 2.0 D almera. Zimne auto i Błąd 43


1paul11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znowu zima i ten sam problem, tz. mróz i zimne auto = zapalenie kontrolki silnika i tak jakby odcięcie mocy, pojawia sie błąd 43-czyli czujnik położenia pedału gazu. Jak auto sie juz nagrzeje wszystko wraca do normy. Jak to naprawić. Dzieje sie to gdy naciskam na gaz. Nadmienie że zeszłej zimy miałem to samo a pojawia sie to tylko gdy temperatura spadnie poniżej 0. Proszę o pomoc.

ps. a może bład to: Potencjometr przepustnicy z wolnymi obrotami/włącznik pełnego otwarcia przepustnicy Błąd w obwodzie elektrycznym (znalazłem opis na tym forum).

taraz nie wiem który ?

 

Czy nikt mi nie umie pomóc ?. nie macie żadnych pomysłów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam to samo od paru dni, ale odwrotnie. Jak mam zimno we wnętrzu auta to nic się nie dzieje, a jak ciepło to ten błąd co chwile. Przestałem używac ogrzewania i chwilowo jezdze bez błedu. Podejrzewam, że potencjometr pedału gazu jest nieszczelny i wilgoć powoduje ten błąd. Wnoszę dużo śniegu do auta i gdy w srodku robi się ciepło śnieg się rozpuszcza i woda dostaje się do potencjometru. To są moje domysły tylko. Mam zamiar jakoś uszczelnić to, ale nie mam pojecia jak. Może ktoś ma jakiś pomysł, to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...