Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 370Z... tu ocena, komentarz, opinie


Gość Kimi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Macie racje, dla mnie to byłoby 3cie auto, mam czy przewieźć cała rodzinę, mam gdzie wpakować ekipę budowlaną itd. teraz szukam czegoś, co ma da mi frajdę i czym mogę od czasu do czasu podjechać do pracy, żeby wybić się z monotonii dnia codziennego, jednak nie uwierzę w to, że zetka będzie tracić tyle co popularne auto, które sprzeda się w 3 dni, to nie ten segment, nie oszukujmy się panowie (i ewentualne panie).
Zobaczę te zetki, zobaczę jak wygląda realnie rynek tych aut i podejmę decyzję. Nie chcę brać wraka, nie zależy mi na jak najniższej cenie, jednak jeśli miałbym płacić 100 tysi za 5 letnią zetkę to serio, ale wolałbym wrzucić w koszta, odliczyć vat i kupić zeszły rocznik i mieć za tyle samo nowe auto. Albo sprzedać moje główne auto i pójść w coś, co ma osiągi i też weźmie 5 osób do środka i nie oszukujmy się- nie tylko ja tak myślę.
Nigdzie nie neguję 370tki, bardzo podoba mi się to auto, rozumiem wasze stanowisko jako posiadaczy tego nissana, ale nie oszukujmy się- sprzedać tego typu auto łatwo nie jest i cena jest inna niż passata w tdiku ;)
Tak czy siak piję wasze zdrowie i czekam na oględziny zetki, obyśmy się spotkali niebawem na jakimś zlocie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy nie jest łatwo? Jak masz zetkę w dobrym stanie to moim zdaniem jest łatwo. Moje 350z sprzedawałem.... 1 dzień. W niedziele wystawiłem na allegro w poniedziałek zadzwoniły 3 osoby, umówiłem jedną na poniedziałek drugą na wtorek, trzecią na środę. Wzięła osoba z poniedziałku i zapłaciła gotówką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w dobrym stanie to ludzie się biją o te auta

Może nie biją sie o nowsze 370Z. Tu ważna jest wyraźna róznica w cenie, bo większość z tych co mają 120k znajdzie jeszcze 30k do nowej.

Jednak generalnie jest trudno znależć tanią dobrą Zet, chociaż wiele wskazjue na to że tak nie powinno byc ze wzgledu na jej ( wg ciebie niepraktyczny charakter)

Młynarz, zauważ że mówimy o 370 (350 to inna półka cenowa ze względu na wiek auta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna kupic 2009 rok 370Z manual, pack2 u mnie za 75 tys na FV :)

Oczywiscie bezwypadkowa

No chyba tutaj fvat nie da za wiele ;)

W przypadku 2011 jeszcze można rok amortyzować (czyli 1/5 wartości auta wrzucić w koszta).

Może nie biją sie o nowsze 370Z. Tu ważna jest wyraźna róznica w cenie, bo większość z tych co mają 120k znajdzie jeszcze 30k do nowej.

Jednak generalnie jest trudno znależć tanią dobrą Zet, chociaż wiele wskazjue na to że tak nie powinno byc ze wzgledu na jej ( wg ciebie niepraktyczny charakter)

Młynarz, zauważ że mówimy o 370 (350 to inna półka cenowa ze względu na wiek auta)

Wiesz, ja nawet nie myślę o kilkuletniej zetce za 100 koła, wolałbym wziąć nówkę i odliczyć sobie na firmę- wyszłoby podobnie, a jednak mam coś nowego. Dlatego jak ktoś mi pisze, że 4 letnia zetka za 80 tys to jakiś cud to sorry, ale niestety nie wg mnie, imho- normalna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młynarz, zauważ że mówimy o 370 (350 to inna półka cenowa ze względu na wiek auta)

 

Zadbana 370z też powinna pójść szybko. Sam rok temu trochę (około 3 miesięcy) naszukałem się bezwypadka z polskiego salonu z historią serwisową. Jednego z 2012 tak jak pisałem, ktoś mi sprzątnął za gotówkę kolejnego z 2009 znalazłem miesiąc później i kupiłem. To sportowe auta, więc niestety ale sporo z nich jest po pewnych przygodach mniejszych bądź większych i ciężko znaleźć coś sensownego. A z uwagi na niską podaż dobrych używanych zetek, raczej szybko się sprzedają w sezonie. Gdyby było inaczej szybciej by taniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy ok -  amortyzuje sie 5 lat

ale uzywany z tego co pamietam 2,5 roku od daty zakupu wiec spokojnie mozna amortyzowac, co zreszta caly czas robie....

Mimo ze auto ma 6 lat...

 

Tak przynajmniej robi moje biuro ksiegowe, w Poznaniu wiec zapewne wiedza co robia :)

 

Osobiscie nie widze sensu placena 2x tyle za nowe auto zamiast np 4 letniego ale to kwestia podejscia...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipiec dobry miesiąc na zakupy. Zobacz co stoi u Zaborowskiego w W-wie. Można jeszcze negocjować. Tyle moje zdanie o kupnie 370z. Na sześć sprawdzonych 2-4 latków żadna nie spełniła oczekiwań... chyba ze miałem bad luck ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sportowe auta, więc niestety ale sporo z nich jest po pewnych przygodach mniejszych bądź większych i ciężko znaleźć coś sensownego.

Zgodzę się z przygodami Zetek. Wiele zeleży też od tego jak bardzo zmotywowani sa dealerzy nowych egzemplarzy.

Rok i dwa lata temu wiekszość schodziła z 200k do 150-160k bez długich targów. Odwiedziłem wtedy kilku sprzedawców.

Najważniejsze jednak, że to rewelacyjny samochód.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po przebiegu widać że powystawowy to on nie jest. Może ktoś kupił w 2009 jeździł 4 lata i oddał do salonu, dlatego pisze że kupiony w salonie. Cena, promocja jak cholera, ale jak masz czas to jedź zobacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak dla mnie to ta Zetka została Nismo u blacharza. Nismo miało inne fele, kierownica też jest dziwna, a cena jak za Nismo podejrzana. Koło Wrocławia było do sprzedania podobne to kosztowało 129k.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła i kierownica akurat się nie zgadzają,tylni spojler hm.. nie wiem, jakiś czas temu podobny samochód był wystawiany do kupienia po wypadku, uszkodzenia były dośc poważne.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie jest Nismo, ani nic się tam nie zgadza, bo sobie pododawał od sasa do lasa. Nikt by nie sprzedawał auta za 91 tys po roku od zakupu. Same auto 2010 a nie model Nismo 2014, wypuszczony premierowo 2013 w czerwcu

 

zderzaki i progi ma od Nismo 2014, siedzenia z Nismo 2010-12, koła od zwykłego 370z pakiet 1, kierownica z bazaru wzorowana na roczniku 2014, ale mistrz warsztatu poleciał i zrobił kanciaka, spoiler od 350z (V1 Nismo) którego nie cierpię, bo wygląda jak kupa

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole 5  latka niż   rozp...      roczne.Wiem  co mówię bo już wielokrotnie pisałem o tym jak szukałem 350z.

Tylko polaczki chyba jako jedyni na świecie, na początku zadają pytanie który rocznik.

Tak naprawdę jedynym poważniejszym problemem starszego zadbanego , bezwypadkowego auta z małym przebiegiem są starzejące się elementy gumowe.

Bydle , to "Nismo"   to  chyba  z twoich  stron? Zagłębie "uczciwych" handlarzy .

Sprawdzic tabliczkę nr. Nismo , i będziesz wiedział, chyba dopiero od 2015 przestali numerowac.

Edytowane przez andrzej6411
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ochoty juz wchodzic z toba w dyskusje bo w koncu powiem co o tobie mysle i przykro ci sie zrobi...

 

Andrzej, auto jest 50km odemnie, gdybym byl w okolicy to bym podlecial go zobaczyc ale specjalnie nie chce mi sie jechac i udowadniac typowi ze to nie jest NISMO. Wedlug mnie to najwazniejszy jest stan techniczny, rocznik to akurat malo istotna rzecz. A jezeli auto mialo przeszlosc powypadkowa to wazne zeby bylo to zrobione dobrze no i pod warunkiem ze nie bylo spwane z dwoch roznych aut a i takie widzialem akcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczek nie ma od 2012 a dwa ze w 370 to nic nie znaczy bo nikt nie wie ile było w 2009,10,11... poza tym ze ewentualnie jest

 

u mnie to sie robi nawet dokumentację, gdzie jest dana sztuka w miarę możliwości i stałych updatow, nie mówiąc ze mam dodatkowo certyfikat w ramce

 

Ps kto widział wersje 370 Nismo 2015/16 na szrocie/ aukcji USA? muszę wykupić fotele !! :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Panowie, że ożywiłem :) fajnie... no nic tak czy inaczej odpuszczam w takim razie, dziękuję za rady :)

 

miłego wieczoru...

 

 

no i przy okazji troche inna bajka: http://olx.pl/oferta/nissan-370-z-bezwypadkowy-z-polskiego-salonu-CID5-IDa9RWN.html#3cade6b098

 

stoi już dość długo... zna ktoś z Was Panowie ?

 

plus ta pack 2ka z Krakowa: http://allegro.pl/nissan-370-z-pack2-i5692633361.html

Edytowane przez GaLaZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...