Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Osłona pod silnik


Gość Note_2009

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Note_2009

Chciałbym silniczek swojego noteska uchronić przed paskudnym działaniem soli drogowej i błota. Myśle o załozeniu osłony pod slinikiem.

Czy ktoś z forumowiczów już montował osłonę? A moze ktoś ma oryginalną osłonę montowaną przez fabrykę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fdemaire

Chciałbym silniczek swojego noteska uchronić przed paskudnym działaniem soli drogowej i błota. Myśle o załozeniu osłony pod slinikiem.

Czy ktoś z forumowiczów już montował osłonę? A moze ktoś ma oryginalną osłonę montowaną przez fabrykę??

 

 

Dobrze się składa bo i w tej kwestii chciałem tez dorzucić swoje pytanko, otóż mój Notes ma założona osłonę pod silnik, widziałem to przy okazji wymiany oleju...

Natomiast ma w tylnej części, bliżej środka pojazdu dziurę kwadratowa albo prostokątną, już nie pamiętam, ale ja ma ... czy inne notki maja tak samo?

U mnie ta osłona wygląda na oryginalna , Notek był sprowadzony z Zachodu

 

A jak jest u kolegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z dziurą są oryginalne z wyciszeniem...Rzemiosło jest w całości w jednym kawałku plastiku i przysłania całość silnika od dołu. :) Też się zastanawiałem jakiś czas temu nad takowa osłoną...No ale zima przyszła i jakoś nie nadarzyła się okazja i nie kupiłem. Macie takowe założone? Jak się ona sprawuje i czy samemu można ją zamontować na kanale czy nie bardzo? Pytam o takowe "rzemieślnicze" plastikowe - nie o oryginały. :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłony nie posiadam, zacząłem piąty sezon, zdarzało mi się jeździć po najróżniejszych nawierzchniach (np żwirowych, piaszczystych) i w mojej ocenie silnik nie brudzi się w jakiś szczególnie dokuczliwy sposób. To bardziej kwestia gustu niż rzeczywistej potrzeby - tak jak z chlapaczami - jeśli są, to się przydają, ale bez nich też się można doskonale obejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fdemaire

RANGER ma racje, mój kolega ma tez Notesa w benzynie i mówił ze nie ma osłony a ja mam diesla który ma właśnie ta osłonę z dziura , jak wcześniej pisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Renówkach też tak jest. Diesele mają osłonę, benzyny nie. Wynika to widać z konstrukcji fancuskich silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Note_2009

Zakupiłem osłonę do swojej benzynówki na Allegro. Niestety nie pasuje - niby do nissana note ale nie da sie jej zamontować bo to osłona uniwersalna do MODUS CLIO III NOTE MICRA i tylko do silnika 1,2

 

Note takiego silnika nie miał, więc kasę sprzedawca z Allegro mi zwrócił ale osłony nadal nie mam ;-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz...jednak nie pasują! Dobrze, że udało Ci się kasę odzyskać. Info "uniwersalne" nie raz myli i bywają problemy! Więc podejrzewam, że "rzemiosła" nie dopasujemy-tylko oryginały. Dziękuję za informację...przydatną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...