Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskaźnik temperatury silnika 1,4


Gość Note_2009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK! Daj znać jak skończysz się bawić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie lepszym rozwiązaniem byłby montaż sondy gdzieś do bloku silnika? Teoretycznie alarm o zbyt wysokiej temperaturze płynu jest w postaci kontrolki. Wskaźnik temperatury silnika byłby ciekawym uzupełnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się sprawdza w trasie? Czy przy rozgrzanym silniku na wskaźniku masz temperaturę w granicach 90C ??

 

Poza tym doskonała robota. Ale sam wskaźnik dałbym chyba gdzieś na desce - może gdzieś tam, gdzie w bogatszych wersjach jest włącznik ESP. Ale to tylko moja sugestia. Sam pomysł i realizacja pierwsza klasa :thumbsup: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się sprawdza w trasie? Czy przy rozgrzanym silniku na wskaźniku masz temperaturę w granicach 90C ??

 

Poza tym doskonała robota. Ale sam wskaźnik dałbym chyba gdzieś na desce - może gdzieś tam, gdzie w bogatszych wersjach jest włącznik ESP. Ale to tylko moja sugestia. Sam pomysł i realizacja pierwsza klasa :thumbsup: .

Zamontowałem go w miejscu ESP,ale jest niewidoczny z pozycji kierowcy,dzisiaj mam trasę to napiszę wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy ciekawi rozkładu temperatur,jakie max jest Note w stanie osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyłeś przy jakim wskazaniu załącza się wentylator?Miałeś taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyłeś przy jakim wskazaniu załącza się wentylator?Miałeś taka możliwość?

Sprawdzałem teraz na postoju,załączył się przy 78 st.(czy nie zawcześnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem teraz na postoju,załączył się przy 78 st.(czy nie zawcześnie)

 

Wentylator załącza się na temperaturę płynu. Podejrzewam, że jak na zamontowanym czujniku miałeś 78, to temperatura płynu mogła oscylować w granicach 85C i to by było ok. Chyba jednak warto pomyśleć o zamontowaniu czujnika gdzieś w pobliżu "wejścia" płynu do bloku silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wentylator załącza się na temperaturę płynu. Podejrzewam, że jak na zamontowanym czujniku miałeś 78, to temperatura płynu mogła oscylować w granicach 85C i to by było ok. Chyba jednak warto pomyśleć o zamontowaniu czujnika gdzieś w pobliżu "wejścia" płynu do bloku silnika.

Zamontowałem czujnik na wylocie za termostatem,bo na wejściu będzie już po chłodnicy.Odp. wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.Troszkę zainteresowałem się tym tematem i idąc dalej ,aby mieć pełny pomiar i wiarygodny przede wszystkim ,moim zdaniem należałoby zastosowac trójnik ,wstawiając go chociażby w przewód odprowadzający płyn do termostatu.W trójniku tym nalezałoby zamontować czujnik wkręcany na gwint(wszystko to co piszę jest dostępne na allegro).Tylko zegary do nich są okrągłe i jakoś nie widzę gdzie by go można było wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem czujnik na wylocie za termostatem,bo na wejściu będzie już po chłodnicy.Odp. wieczorem.

 

To miałem na myśli, tylko odwrotnie mi się napisało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...