Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria w silniku?Uszczelka,głowica-biały dym z wydechu.


Gość pieczara2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pieczara2

Witam użytkowników,tych szczęśliwych i tych mniej.Mam pathfindera z 2005r.2,5 dci 130 tkm. i problem.Po odpaleniu z wydechu wydobywa się biały dym,bardziej para,bardzo intensywnie-ewakuowano nawet parking pod centrum handlowym.Po rozgrzaniu i chwili jazdy dymienie zanika,ale powraca po dłuższym postoju i ostygnięciu.Dodam,że od jakiegoś czasu mam problemy z ogrzewaniem na wolnych obrotach ale wiem ,że to częsty przypadek.Samochód nie był nigdy przegrzany,użytkowany cywilnie.Auto stoi w warsztacie a mechanik ma wielką ochotę na rozbiórkę silnika-ostatkiem sił go jeszcze powstrzymuje-może KTOŚ z WAS ma inną wizję ?Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

Trzeba zobaczyć czy jest olej w płynie chłodniczym i na odwrót ( płyn w oleju ), sprawdzić kompresję i jest jeszcze wiele prób zanim stwierdzi się, iż może to być uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stawiam na uszczelkę - miałem identyczne objawy w mondku jak ja wydmuchało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij rurkę ze zbiorniczka płynu i wsadź do butelki z wodą, a nastęnie przegazuj. Jak będą bąbelki to uszczelka pod głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam Kolego pisze Irlandii kupilem rok temu nissana pathfindera z roku 2006 mialem dokladnie takie same objawy ale naprawde dokladnie takie same powiem prosto albo uszczelka albo glowica do wymiany ja wymienilem glowice bo sie okazalo ze jest przeciek glowica orginalna z zaworami dotarta i przelozeniem wszystkiego i wsadzeniem na miejsce kosztowalo mnie 2400 euro koszt ogromny ale trzaeba swie liczyc z wydatkami przy samochodach tego gatunku :) ale nadal go kocham nie wiem czemu chyba za wyglad bo teraz jakies te auta dziwne wychodza masz tu moje gg jak chcesz wiecej wiadomosci 46358248 a sprawdz tez czy zbiera ci sie bialy osad pod korkiem oleju wszystkim tym ktorzy maja podobny problem naprawde wspolczuje ale te auta sa godne naprawy

 

Witam użytkowników,tych szczęśliwych i tych mniej.Mam pathfindera z 2005r.2,5 dci 130 tkm. i problem.Po odpaleniu z wydechu wydobywa się biały dym,bardziej para,bardzo intensywnie-ewakuowano nawet parking pod centrum handlowym.Po rozgrzaniu i chwili jazdy dymienie zanika,ale powraca po dłuższym postoju i ostygnięciu.Dodam,że od jakiegoś czasu mam problemy z ogrzewaniem na wolnych obrotach ale wiem ,że to częsty przypadek.Samochód nie był nigdy przegrzany,użytkowany cywilnie.Auto stoi w warsztacie a mechanik ma wielką ochotę na rozbiórkę silnika-ostatkiem sił go jeszcze powstrzymuje-może KTOŚ z WAS ma inną wizję ?Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo odgrzewane kotlety :icecream:  Zobacz datę postu. Po trzech latach chyba uszczelkę już wymienił :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość dla następnych z podobnymi objawami gdy wymieniacie głowicę nie stosujcie oryginału bo są wadliwe w niektórych miejscach jest za mało materiału i pojawiają się pęknięcia lepsze są zamienniki np.AMC tam nie żałują materjału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...