Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Wymiana żarnika


marcopolo2010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podepnę się trochę. Oskar a czy klosze świateł postojowych miałeś beżowe? Podobno po liftingu zamienili je na niebieskawe? Moje po 6 latach (primera sprzed liftingu) świecą już jak w amerykańcu, ale od nowości nie wymieniałem żarówek. Efekt twoich działań bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak klosze postojowek mam bezowe.

 

Po liście faktycznie są niebieskawe, mi żarówki co jakiś czas przepalaly się i wsadzam już LED od jakiegoś czasu bo one tez przepalaja się ale cel uswieca środki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często wymieniasz ledowe w porównaniu do zwykłych? Tak jak pisałem wcześniej ja nie zmieniałem postojowych od nowości, może dlatego świecą już prawie na pomarańczowo. Trochę dziadowsko to wygląda przy ksenonach, dlatego się zainteresowałem diodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe wymieniam po roku bo albo sa już tak żółte albo przepalą się,

LEDy ostatnio wytrzymały mi pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżam temat, może ktoś polecić jakieś dobre postojówki ledowe z allegro?

Pozdrawiam

 

Nikt nie odpisał co z ledami :((( Próbowałem wyjąć żarnik, ale boję się czegoś ułamać.

Zdejmuję osłonę gumową widzę przetwornicę, można w lewo albo w prawo. Przekręcam i co dalej?? Powinienem odłaczyć kabelek zasilający? W górę później w dół...ten odbłyśnik się nieźle gimnastykuje boję się, że coś urwę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Pany mam problem! Walki było 4 h i niestety...wpadł mi odblysnik... Tzn przy zapinaniu przetwornicy (z czym nie mogę sobie poradzić) wcisnalem odblysnik... Jest jakaś szansa bez Wyciągania lampy to naprawić? Czy muszę szukać nowej lampy?

I czy macie jakiś patent na zapięcie przetwornicy? Próbowałem delikatnie i nic... A na siłę to są efekty... Niby ona wchodzi w swoje zaczepy ale nie mogę jej przekręcić żeby zapiac... Bez zarnika bez problemu... A z zarnikiem nie da rady

Edytowane przez aqap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wypadł Ci odbłyśnik. Rusza się góra dół luźno, czy cały goni byle jak po lampie?

 

Co do montażu zapłonnika (bo przetwornicę to masz pod lampą zabudowaną), to tam jest taki myk, że jak go odpinasz, to kabelek sam się wysuwa popychany takim pazurkiem, a jak go zakładasz, to najpierw wpinasz go w gniazdo lampy, a później zapinasz ten kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok i właśnie tak robiłem...ten przetwornik za cholerę nie chce się zapiac... Tzn nie mogę zrobić nim tego ćwierć obrotu. A odblysnik tak jak by się wepchnal o 2 cm do środka (góra bardziej niż dołem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odbłyśnik, mógł wypaść z mocowania trzpień silniczka od regulacji wysokości lamp.

 

Co do zapłonnika - być może masz krzywo założony palnik ksenonowy, być może uszkodziłeś go przy demontażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeżeli wypadł ten trzpień, muszę wyciągnąć lampę tak?

 

Nie, nie musisz. Wyjmujesz silniczek, śrubą na silniczku wykręcasz całkowicie trzpień od regulacji, zapinasz znów tą kulkę na gniazdo w odbłyśniku i zakładasz silniczek na swoje miejsce. Później regulujesz wysokość świecenia lampy na odpalonym silniku i z kierowcą w samochodzie (zgodnie z tym co mówią mądre źródła :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej widać jak wychodzi moja niewiedza... Gdzie znajdę ten silniczek?

I już po robocie :) wyciągnąłem zbiornik od płynu chłodniczego, tubę od zbiornika spryskiwaczy, i dostęp bym idealny. Wyjalem silniczek zamontowalem go tak jak należy. Z zarnikiem zajęło mi teraz 2 minuty. Dziękuję za pomoc i chęci. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.


I tak tylko jeśli chodzi o ścisłość - to nie żarniki :)

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak już zrobiliście taki OT na temat ledów to i ja się pochwalę :)

Co do policji, w przepisach jest napisane, że barwa światła postojowego ma być żółta selektywna albo biała. Nie jest wyszczególnione czy to ma być technologia zarowkowa, ledowa, neonowa czy jakaś inna. Barwa biała wg przepisów to jest do 6500K. Jedyne co czego mogą się przyczepić to do tego, że takie diody nie mają wybitej homologacji. Ale chyba nikt przez to problemów nie miał, nawet na przeglądzie problemów nie było, a w tym roku trafiłem na służbiste. Chyba, że ktoś ma kolorowe diodki w myśl zasady wieś tuning to dowód leci odrazu


Ale wracając. 2005 rok, nigdy do żarników nikt się nie dotykał, świecą ładnie, ale na nierównościach pojawiły się delikatnie drgania. Myślicie, że to kwestia wypięcia z jakiegoś zaczepu (nie wiem jak w środku wyglada system mocowania), a nie jego ułamania?

 

 

post-92679-0-55180500-1465541856_thumb.jpg

post-92679-0-82655100-1465541857_thumb.jpg

post-92679-0-57297300-1465541858_thumb.jpg

Edytowane przez clavikord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Jak wygląda kwestia z wymianą żarników w 1,9 dci? Czy da się to zrobić bez wyciągania lamp? Od strony wlewu płynu do spryskiwaczy z tego co czytam sprawa jest jasna, a jak to wygląda od strony akumulatora? Nie mam teraz przez jakiś czas samochodu, stąd pytanie (tak to bym sam sprawdził).

Chce przyeksperymentować i założyć u siebie żarniki Bosmy 6000K (aktualnie mam rocznie Osramy 4300K) i zobaczyć, jak w praktyce wygląda taka barwa światła (mokra nawierzchnia, wiązka i granica światłocienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak da się spokojnie wymienić oba zarniki bez ściągania zderzaka.

Jak już tu jestem to odradzam wszystkim zarniki Bośmy. Bardzo nierównomierna wiązka, granica światłocienia bardzo zamglona - na Osramach było dużo lepiej, i dzis chyba zrobię przekładkę

978cc00255dfb9ed82934cf7a867da1f.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez clavikord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli kogoś to interesuje wstawiam fotkę porównawcza z żarnikami Osram (na gorze)
892b6959ddd60e901dfdb63adfe29a8b.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...