Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy na forum parę pytań


Gość TomRol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam na imię Tomek, pochodzę z Warszawy.

 

Miesiąc temu brat kupił Nissana Patrola 3.0 Di, rok produkcji 2005, pierwsza rejestracja 2006. Samochód krajowy, od pierwszego właściciela serwisowany cały czas w ASO, przebieg 89 tyś km. Brat teraz wyjechał na pewien czas więc pożyczyłem od niego auto. Jest to pierwsza terenówka jaką mam okazję prowadzić (wcześniej jeździłem parę razy Hondą Crv ale to tylko namiastka samochodu terenowego).

Mam parę pytań odnośnie obsługi.

 

Pierwsze pytanie jest odnośnie obsługi napędów. 4x4 z reduktorem to tylko na ciężki teren ale czy samego 4x4 można używać jeżdżąc po mokrych czy zaśnieżonych drogach utwardzonych (np miejskie ulice po obfitych opadach śniegu) czy tylko na grząskim podłożu?

 

Czy te lampy na orurowaniu powinny zapalać się razem ze światłami długimi? W lampie są dwie żarówki ( główna i boczna) Jak mam włączone światła mijania to ledwo co się palą ( pali się boczna żarówka), przy zmianie na długie nic się nie dzieje. Czy to przepalone żarówki czy jest jakiś system włączania ich?

 

forumnowy.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam na imię Tomek, pochodzę z Warszawy.

 

Miesiąc temu brat kupił Nissana Patrola 3.0 Di, rok produkcji 2005, pierwsza rejestracja 2006. Samochód krajowy, od pierwszego właściciela serwisowany cały czas w ASO, przebieg 89 tyś km. Brat teraz wyjechał na pewien czas więc pożyczyłem od niego auto. Jest to pierwsza terenówka jaką mam okazję prowadzić (wcześniej jeździłem parę razy Hondą Crv ale to tylko namiastka samochodu terenowego).

Mam parę pytań odnośnie obsługi.

 

Pierwsze pytanie jest odnośnie obsługi napędów. 4x4 z reduktorem to tylko na ciężki teren ale czy samego 4x4 można używać jeżdżąc po mokrych czy zaśnieżonych drogach utwardzonych (np miejskie ulice po obfitych opadach śniegu) czy tylko na grząskim podłożu?

 

Czy te lampy na orurowaniu powinny zapalać się razem ze światłami długimi? W lampie są dwie żarówki ( główna i boczna) Jak mam włączone światła mijania to ledwo co się palą ( pali się boczna żarówka), przy zmianie na długie nic się nie dzieje. Czy to przepalone żarówki czy jest jakiś system włączania ich?

 

forumnowy.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam.

 

Szukaj dodatkowego włącznika do halogenów. Ktoś pewnie ciągnął do nich oddzielną instalację przez dodatkowy przekażnik. :rolleyes:

skoro "żarzą sie" przy pozycyjnych do nie jest to atrapa i mają dopięte zasilanie :rolleyes: a jak nie znajdziesz włącznika to "po kabelku", po "kabelku" i doprowadzi cię do zwycięstwa.

 

Co do napędu to poszukaj było setki razy bardzo dokładnie i szczegółowo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dużo kopnego, maziowatego śniegu na jezdni (bo pługi zawiodły), to można 4x4 ale bez reduktora, musi być uślizg.

 

Jaki zadowolony kierownik na zdjęciu, aż miło popatrzeć ;)

 

pozdro :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...