Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podgrzewane fotele


Jacek Adamczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jak u Was działają.U mnie coś nie bardzo, generalnie po włączeniu na pierwszą pozycję coś lekko grzeje później przestaje i włącza grzanie za jakiś czas.W poprzednim aucie miałem regulacje pięciostopniową i na jedynce super grzało.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak u Was działają.U mnie coś nie bardzo, generalnie po włączeniu na pierwszą pozycję coś lekko grzeje później przestaje i włącza grzanie za jakiś czas.W poprzednim aucie miałem regulacje pięciostopniową i na jedynce super grzało.Pozdrawiam

Technicznie - skoro jest tam grzałka to musi grzejąc włączać się i wyłączać. Inaczej nie utrzymałaby temperatury bo ciągle by się nagrzewała - aż do samozapłonu tapicerki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Qashqaiu zamontowana jest prawdopodobnie "prosta" wersja maty grzejnej z termostatem, który otwiera/zamyka sie przy stałych temperaturach, charakterystycznych dla danego typu termostatu. Gdy siedzenie osiągnie zadaną temperaturę, termostat zamyka się, mata przestaje grzać, włącza się dopiero ponownie gdy temperatura siedzenia spadnie do danej wartości.

 

W Twoim poprzednim samochodzie zamontowana była zapewne bardziej nowoczesna wersja maty grzejnej oparta na termistorze NTC i jednostce sterującej TCU. Przy wzroście temperatury spada płynnie rezystancja termistora, parametry podgrzewania można programować w TCU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chyba przyoszczędzili trochę i to nie tylko na sterowaniu, ale i na samej macie grzewczej.

W oparciu w sumie spoko, ale na siedzeniu mata kończy się w 2/3 siedzenia mierząc od oparcia. To powoduje, że podgrzewa ci pod tyłkiem, który i tak na ogół masz osłonięty kurtką, natomiast większość uda (osłonięta jedynie spodniami) spoczywa na lodowatej skórze.

Nie mogli dać maty dłuższej o te kilkanaście cm?

 

 

 

Uff, dawno już się chciałem wyżalić, ale nie chciało mi się zakładać osobnego tematu :lol:

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzięki za odpowiedzi.Autko się podoba dalej ale jest kilka anachronizmów w tym aucie takich jak, powyższy temat,brak kontrolki płynu spryskiwaczy, brak podświetlenia wszystkich włączników otwierania szyb,spryskiwacze szyb przednich itd.Największą zaletą jak dla mnie, szczególnie zimą jest możliwość parkowania samochodu praktycznie wszędzie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...