Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Cena/jakość paliwa czyli gdzie tankować


Gość harp2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem Was zapytać gdzie tankujecie i czy odczuwacie różnicę w paliwie "renomowanych" stacji benzynowych i tych mniej znanych np przy hipermarketach.

Różnice w cenach są rzędu nawet 20gr i więcej a z jakością bywa różnie, więc warto zasięgnąć rady Bardziej Doświadczonych :)

Czekam na Wasze spostrzeżenia!

 

Serdeczne pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hipermarkety nie mają własnych rafinerii i nie produkują paliwa :rolleyes: - zaopatrują się od dużych dystrybutorów (np Orlen, Statoil, Nestle itp) więc ich paliwo niczym się nie różni poza ceną. Ta jest skalkulowana w ten sposób aby stacja przynosiła minimalny zysk i była na granicy rentowności, żeby właściciel nie musiał do niej dokładać i stanowi dodatkową zachętę. Prawdziwy zysk hipermarketu to klient który przyjeżdża zatankować a przy okazji wchodzi do sklepu i wyjeżdża z pełnym koszem zakupów :whistle:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,temat już był wielokrotnie wałkowany.Tylko poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej różnicy pomiędzy paliwem z stacji hipermarketów a paliwem z firmowych stacji. W wszystkich stacjach jest ten sam dostwca , jak słusznie zauważył DAR1962. Kosztem niższej ceny paliwa zarabiają na klientach robiących zakupy. Ja od dawna tankuję przy centrach handlowych / przeważnie / najpierw Micrą a obecnie Notem i nie widzę żadnej różnicy oprócz ceny . :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co 95 Shell...Okazjonalnie 98 na automatach. :) Pozdrawiam

 

Od siebie dodam, że w okresie zimowym stosuję zasadę, że tankuję paliwa lepsze jakościowo niż latem. I nie chodzi tu o wybór stacji a o rodzaj paliwa. Obecnie stosuję paliwo BP Ultimate 98. Wrażenia ze spalania opisuję w wątku wskazanym wcześniej przez kolegów. Poza tym, w okresie zimowym wolę mieć w zbiorniku lesze jakościowo paliwo ze względu na znaczne więcej wilgoci w powietrzu niż w okresie letnim. Jeżeli wilgoć będzie się wykraplać w zbiorniku (a jest to w zimie możliwe), to wolę żeby spotkała się tam z naprawdę dobrym paliwem.

 

Jeżeli chodzi o paliwa "podstawowe", to koledzy mają rację. Na większość stacji - łącznie z marketowymi, paliwa dostarcza Orlen. Ktoś kiedyś zastanawiał się, gdzie tu biznes dla np. BP, Shella itp. jak i tak sprzedają paliwa Orlenu. A biznes podobno jest w ropie. Koncerny te dostarczają do nas swoją ropę a Orlen im z tego robi benzynę, którą płaci za ropę. No i kółko się zamyka.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger,biznes nie leży w dostawie ropy,tylko w tym ze przy mieszaniu paliw z komponentami tzw. uszlachetniającymi paliwa,koncerny typu Shell,BP,na mieszalniki delegują swoich pracowników i oni kontrolują lub nadzorują jakościowe dozowanie komponentów.Stąd ta możliwa różnica w jakości paliw,a wiem to od człowieka ,który pracował w rafinerii Trzebinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak jest. Ja z kolei słyszałem od mojego kolegi, który pracował na stacjach Shell, że paliwa tzw. premium czyli np. VPower nie są rafinowane w Polsce tylko są dowożone. W tym akurat przypadku niby z Niemiec. Trudno powiedzieć o co w tym wszystkim chodzi, niemniej za pewnik można uznać fakt, że paliwa na większość stacji dostarcza Orlen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to aby w paliwie było jak najmniej ....rozpuszczalników!które imituja dodatki do paliw.Renomowane firmy na to sobie nie mogą pozwolić,a Orlen?,przecież to jest monopolista więc i tak 80% z rynku trafia do nich ,więc nie muszą się bardziej przejmować jeśli chodzi o jakość...wystarczy bylejakość...Jeździsz chyba za naszą zachodnią granicę więc masz porównanie,ten sam rodzaj paliwa tam i u nas,niebo,a ziemia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...