Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pobór prądu w stanie spoczynku


Gość lopez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W moim Note 1.4 padł mi na śmierć akumulator. Po założeniu nowego na wszelki wypadek sprawdziłem pobór prądu na wpiętym szeregowo amperomierzu przy bezruchu i wyszło 0.25A. To chyba trochę za dużo więc moje pytanie czy ktoś sprawdzał czy też wie jaki powinien być pobór w nocie w spoczynku? Z tego co mówili magicy od akumulatorów nie więcej niż 0.08A ale mimo wszystko wolę się upewnić. Dodam, że nie mam alarmu, wszystko było powyłączane, samochód zamknięty centralnym. Migała jedynie kontrolka kluczyka na desce.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego auta, w którym ubytek prądu w spoczynku byłby zerowy. Zawsze prąd gdzieś ucieka Wg niektórych norm dopuszczalny pobór prądu na postoju to nawet 150-200mA. Zakładam,że nowy akumulator jest w pełni sprawny a radioodtwarzacz oryginalny, podpięty przez stacyjkę i też nie nawala.Po pierwsze sprawdź mocowanie klem akumulatora oraz styk i mocowanie masy.Potem sprawdź krańcówki lampek czy sie nie zacinają (może ta w kufrze czasem nie gaśnie?) Radia samochodowe w stanie wyłączonym pobierają prąd mniej więcej do 100mA. Proponuję eksperyment:znajdź bezpiecznik radia, wyjmij go i dokonaj pomiaru(niestety radio będzie trzeba chyba po tym programować od nowa?)Dowiesz się ile prądu pożera radio i ile "wypływa" go poza radioodbiornikiem.Czasem się zdarza,że radio pobiera za dużo prądu wskutek zwarcia w kostce ISO. Potem przy nadal odłączonym radioodtwarzaczu powtórz pomiar z autem otwartym i zamkniętym - centralny zamek też pobiera prąd na podtrzymanie siłowników w odpowiedniej pozycji -ustalisz ile prądu pobiera zamek.Potem usuń bezpiecznik centralnego zamka i ponownie dokonaj pomiaru. Po odjęciu tych wyników będziesz wiedział, czy prąd pomimo to ucieka i jaki jest rzeczywisty ubytek poza tymi urządzeniami. Jeśli są to jakieś śladowe ilości to TTTM :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...