Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Brak filtra kabinowego ?


Gość jfd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam Micre 1.0L K11 z 93 roku (grudzien).

Czy w zimie czy w lecie paruja mi szyby przy zamknietym obiegu powietrza. Chcialem wymienic filtr kabinowy, ale sprzedawca w sklepie powiedzial mi, ze w mojej Micrze, jeszcze nie było filtra kabinowego, dopiero od roku 94.

 

Czy faktycznie sprzedawca ma rację?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest filtr ale przy zamkniętym obiegu raczej zawsze będzie parowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w twoim jeszcze nie było - jak kolega wyzej poradził sprawdz czy nie masz zamkniętego obiegu - jesli to nie pomaga sprawdz czy nie spadla ci linka z bolca który otwiera i zamyka obieg wewnętrzny - jej koniec jest widoczny i dobrze dostępny po zdjeciu drzwiczek schowka i to kołeczko czasem jak ktos dobrze nie wcisnie ptrafi sie zesliznąc z bolca na który jest nakładane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, ale w zimie przy otwartym obiegu jazda nie jest zbyt przyjemna :)

 

 

a dlaczego?? to może masz problem gdzie indziej???, przecież jak włączysz ogrzewanie to powinno być gitt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego w każdym jednym aucie przy zamkniętym obiegu będzie tobie wszystko parować nie ma innej możliwości. A jeżeli autko tobie przy otwartym nie grzeje to wymień termostat być może jeździsz z ciągle otwartym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnetrzny obieg przydaje sie w lecie gdy samochod wyjezdza z zimnego garazu i wlacza sie zimny obieg to dluzej powietrze zimne utrzymuje sie w samochodzie. a w zimie paruje bo powietrze jest wilgotne i nie ma obiegu z zewnatrz i szyby beda parowac. to jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Micrę z 1993 i mogę potwierdzić - nie ma filtra kabinowego.

Żeby ograniczyć parowanie i zamarzanie szyb od wewnątrz polecam wymianę dywaników na gumowe, przynajmniej na czas zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A to jakas roznica??;> czy gumowe czy materialowe??

 

 

prosta

 

gumowe dywaniki zbierają wodno-śniegowy syf i możesz go wyrzucić, poza auto, materiałowe wsiąkają syf, kóry pod wpływem ciepła (czyt. grzania, wyższej temp.) paruje, co czasem jest przyczyną zaparowanych szyb.

 

pzdr.

Edytowane przez mała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.alejasamochodowa.pl/p,pl,175996,filtry+nissan+filtry+kabinowe+nissan+micra+k11++filtr+kabinowy.html no i teraz jestem ciekaw jednej rzeczy. u mnie ni cholery nie moge znalesc filtra kabinowego a jest z 96 samochod a jednak znalazlem dzisaij stronke z filtrem, i jet od 96, moze ktos mi to zprostowac ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...