Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Elektryka, ODB2 - pytanie


Gość dethar

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Ostatnio kolega podesłał mi namiary na P12 (2006) - lekko uszkodzoną - przód. Uszkodzenia nie są duże, silnik (1.8 + LPG) chodzi idealnie (około 60 tys przebiegu) :). Jestem zachwycony, ale jeśli zdecyduję się na zakup, to dopiero po zdiagnozowaniu problemów z elektryką (blacha, zderzak, to żaden problem - poduszki całe).

 

- Nie działają światła z tyłu (żadne), pozostałe wyposażenie raczej jest ok. Jak jest zrobiona elektryka w P12 - czy jest przekaźnik/bezpiecznik, który obejmuje tylko tył auta (np. gdzieś pod maską)? Z reguły to są połączenia typu lewy przód/prawy tył więc wydaje mi się, że to coś innego ;)

Dodam, że nie reaguje również centralka LPG (BRC), tak jakby nie było zasilania (może jest podpięta pod ten sam obwód?). Autko stoi na zewnątrz, więc przy tej temperaturze ciężko mi sprawdzać / rozkręcać serię "miejsc" aby zlokalizować problem. Po lewej stronie od kierownicy jest zestaw bezpieczników i przekaźników, ale (te, które są - bo parę miejsc jest pustych) wydają się być ok.

- złącze OBD2 powinno być zlokalizowane gdzieś pod bezpiecznikami, ale podczas oględzin nie mogłem go znaleźć :( - nie zauważyłem niczego, co mógłbym zdemontować i dobrać się do niego (posiadam ELM327 i kilka programów diagnostycznych). Szukałem czegoś takiego, jak tutaj:

1agniazdoobdeo5.jpg

(opisane http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/41621-n16-fotorelacja-diagnozowanie-almerki-i-aut-z-eobdobd2/)

 

Chcę zobaczyć co ciekawego można odczytać - dostępne z poziomu menu diagnostycznego info niewiele mi daje (Service required -> Self diagnosis -> nic co może naprowadzić na przyczynę komunikatu, nie da się też "wyłączyć" tego komunikatu - może ma związek z bezpiecznikiem / nie działającym oświetleniem tyłu?)

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za wskazówki

 

EDIT: Dekodowałem VIN - chyba lepszy, gdy pochodzenie Japonia, niż UK?

KRAJ POCHODZENIA ANGLIA (czy to znaczy, że auto miało kierownicę w prawej strony i była robiona przekładka?)

PRODUCENT NISSAN

TYP NADWOZIA WAGON

SILNIK KA 24E / SR 20DET

OSIE ORAZ SYSTEM PRZENIESIENIA NAPEDU 2WD

Nazwa Nissan Motor Manufacturing (UK) Ltd

Adres 1 Washington Road Sunderland

Adres 2 Tyne And Wear

Adres 3 United Kingdom

Kod pocztowy

Kraj Wielka Brytania

Telefon

Typ produktu Nissan

 

Dzwoniłem do ASO licząc na jakieś info, ale miły pan powiedział mi, że informacji udzielają tylko przy właścicielu (wymagają osobistej wizyty). Zadałem pytanie o auto sprowadzone, to mi powiedział że nie dysponują danymi spoza Polski. Ciekawe, bo sądziłem, że Japończycy raczej dbają o takie info i jest ono dostępne. Gdy niedawno byłem w Renault, bez problemu mieli dostęp do wszystkich danych o aucie. Blefowali? Po co...?

 

A może jesteście w stanie polecić jakąś dobrą książkę opisującą naprawy itp, coś na wzór "sam naprawiam"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co się orientuję to p12 chodzi "po CAN-ie"

ELM-em niewiele sprawdzisz, tylko silniczek. Polecam zaopatrzyć się w VAG CANa (ok.130PLN) i soft o nazwie DDT2000 (niestety tylko po francusku, ale jest builder i można sobie samemu tłumaczyć).

Przy użyciu ddt sprawdzisz wszystko od absu do silnika. Nie miałem jeszcze przyjemności robienia samochodu z siecią multipleksową, ale możliwe że inna usterka wpłynęła na zablokowanie przez UCH sygnalu do "odpalenia" ođwietlenia tylnego.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...