Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tapicerka siedzeń QQ po FL


Gość farules
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa sprawa z tą jakością siedzeń w nissanach, bo u znajomego w Nissanie Navara tapicerka siedzenia kierowcy przetarła się już po przebiegu około 80tyś km i aktualnie nie wygląda to zbyt elegancko w aucie za prawie 130tyś zł... Wiec jest to problem który dotyczy nie tylko QQ.

 

Również uważam, że powinno się odrazu reklamować takie mankamenty to może w końcu nissan zrobi coś z tą marną jakością niektórych podzespołów.

 

Ogólnie to jest duża ujma i wstyd dla marki, bo nawet w fiatach tapicerka potrafi wytrzymać grubo ponad 100tyś km bez przetarć czy tym podobnych, a fiat właśnie do tej pory był uważany za lidera pod względem kiepskiej jakości wykonania...

Tak dla ciekawości napiszę, że w firmowym VW przebieg zbliża się do 200tyś km i siedzenie kierowcy nie ma większych oznak zużycia, a auto jest używane głównie na krótkich odcinkach w mieście i tak na oko tapicerka siedzenia jeszcze minimum 100-150tyś wytrzyma.

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam QQ tydzień ma przejechane 1500km i też mam już pomarszczoną tapicerke na przednich siedzeniach jakiś kiepski materiał dali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam QQ tydzień ma przejechane 1500km i też mam już pomarszczoną tapicerke na przednich siedzeniach jakiś kiepski materiał dali

 

Za tydzień w Sobotę będę w serwisie to zgłoszę ten problem. Dam znać co ustaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tą jakością siedzeń w nissanach, bo u znajomego w Nissanie Navara tapicerka siedzenia kierowcy przetarła się już po przebiegu około 80tyś km i aktualnie nie wygląda to zbyt elegancko w aucie za prawie 130tyś zł... Wiec jest to problem który dotyczy nie tylko QQ.

 

Również uważam, że powinno się odrazu reklamować takie mankamenty to może w końcu nissan zrobi coś z tą marną jakością niektórych podzespołów.

 

Ogólnie to jest duża ujma i wstyd dla marki, bo nawet w fiatach tapicerka potrafi wytrzymać grubo ponad 100tyś km bez przetarć czy tym podobnych, a fiat właśnie do tej pory był uważany za lidera pod względem kiepskiej jakości wykonania...

Tak dla ciekawości napiszę, że w firmowym VW przebieg zbliża się do 200tyś km i siedzenie kierowcy nie ma większych oznak zużycia, a auto jest używane głównie na krótkich odcinkach w mieście i tak na oko tapicerka siedzenia jeszcze minimum 100-150tyś wytrzyma.

 

 

Witam

 

Mam przejechane 60tyś moją kaszanką i powiem że fotele są pofałdowane i to poważnie nawet ten pasażera 9 a ten raczej sporadycznie tam zasiada. Pytałem o ten problem znajomego tapicera i stwierdził jednoznacznie, że materiał jest mało sprężysty i cienki oraz wypełnienie fotela z słabo sprężystej gąbki dlatego też poddaje się naciąganiu, więc drodzy posiadacze problemu to jest po prostu oszczędność Nissana nic innego. Mam w garażu golfa V 6 letniego i uwierzcie mi że nie ma w nim żadnej fałdki a swoje już przejechał. Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przejechaniu 150km (powrot z salonu do domu) miałem pofałdowany materiał na 2 przednich siedzeniach, troche lipa z tymi materiałami. Naprawde przyoszczędzili i tak maja dużą sprzedaż QQ a tu taki fiolki wychodza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Mam w garażu golfa V 6 letniego i uwierzcie mi że nie ma w nim żadnej fałdki a swoje już przejechał.

 

A ja 14-letnią Vectre (vide - stopka) - 230.000,00 km i żadnej fałdki na fotelach.

Edytowane przez Jaro73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja 14-letnią Vectre (vide - stopka) - 230.000,00 km i żadnej fałdki na fotelach.

To podobnie w mojej Vectrze - 10 lat - 250kkm i siedzenia welurowe na roczne wyglądają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie po sześciu miesiącach tapicerka idealna . Gdyby nie zdjecie w jednym z pierwszych postów to nie uwierzyłbym . To jakaś masakra , zgłaszajcie takie przypadki i żądajcie wymiany siedzeń . W QQ po lifcie obicia sie zmieniły niby na lepsze , chyba na ISOFIX czy jakoś tak , nie chce mi się zchodzić na dół żeby sprawdzić . U mnie IDEALNA .

Edytowane przez bus driver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po sześciu miesiącach tapicerka idealna . Gdyby nie zdjecie w jednym z pierwszych postów to nie uwierzyłbym . To jakaś masakra , zgłaszajcie takie przypadki i żądajcie wymiany siedzeń . W QQ po lifcie obicia sie zmieniły niby na lepsze , chyba na ISOFIX czy jakoś tak , nie chce mi się zchodzić na dół żeby sprawdzić . U mnie IDEALNA .

ISOFIX to system mocowania fotelików dziecięcych, więc chyba jednak nie jakoś tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISOFIX to system mocowania fotelików dziecięcych, więc chyba jednak nie jakoś tak :)

A przed liftem obicia i ogólnie materiały wykończeniowe były lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wersje na Zachodnią Europę są lepsze, a do nas dają II-gatunek...

Nie sądzę, choć wykluczyć nie mogę. Moja opinia wynika tylko z porównania sposobu wykończenia oraz jakości materiałów użytych do tego celu w moim, przedliftingowym aucie i egzemplarzach po liftingu.

 

Przed liftem można było wybrać pomiędzy brązowym a czarnym kolorem deski rozdzielczej i boczków drzwi. Dodatkowo środkowa część deski z obszarem za daszkiem liczników wykończona była ładnym, czarnym tworzywem. Dziś wyboru brak, do tego cała deska zawsze jest ciemno szara co w ogóle nie wygląda zbyt estetycznie.

 

Srebrne wstawki z początku również występowały w dwóch opcjach - w związku z kolorem tapicerki - gładki srebrny oraz srebrny w czarne kropki (tak to można ująć).

 

Skóra na kierownicy w miejscu gdzie najczęściej się ją trzyma przed liftem była perforowana, teraz wszędzie jest taka sama.

 

W kilku poliftingowych egzemplarzach zauważyłem, że podsufitka wyłazi spod plastikowej obudowy środkowych słupków - jakby materiał się rozklejał, efekt robi to conajmniej nieciekawy.

 

Drobna rzecz - ale pozostaje faktem - pod schowkiem pasażera przed liftingiem przestrzeń była estetycznie zabudowana pianką, teraz widać wszystkie bebechy bo Nissan oszczędza pewnie ok 10 gr na tym wykończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przed liftem obicia i ogólnie materiały wykończeniowe były lepsze...

 

Też mi się tak wydaje.

Nie mam nic do zarzucenia, do tapicerki w swoim QQ z 09.2009.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie pocieszyłeś, przynajmniej zaoszczędziłem 3,5 tys w kieszeni tzn. za to kupiłem inne akcesoria :) a co ogółem do tapicerki to zastanawiam się nad pokrowcami na miarę przynajmniej na przód bo z tyłu raczej sporadycznie ktoś siedzi tzn. najczęściej teczka, albo torba/plecak, a ja siedziałem w aucie dość krótko a już malutkie fałdki można zobaczyć na fotelu a ważę może 93 kg więc też to nie jest nie wiadomo jak dużo.

 

Witam - temat kiepskiej tapicerki już kiedyś był poruszany, dlatego zaraz po odbiorze kupiłem matę jak poniżej w linku.

Wtedy udało mi się za pół ceny w promocji- 2 szt. , jestem z niej bardzo zadowolony, wyprofilowanie pasuje do wyprofilowanych foteli w QQ, ładnie można ponaciągać - kwestia gustu- może sie komuś spodoba

http://www.mango.pl/zdrowie/ergomobile_comfort_seat

 

pozdr.....castoro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Seewolf

u mnie to samo 250km ACENTA 1.6 po FL i pomarszczona tapicerka przednich siedzeń.

wg mnie to nie jest normalne. coś trzeba z tym zrobić. tylko co? jakieś propozycje ...

Reklamacja. Nie dajmy sobie wciskać szajsu. W końcu to my płacimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja. Nie dajmy sobie wciskać szajsu. W końcu to my płacimy.

Hmmm, u mnie też się marszczy, ale po kilku godzinach wraca do normy. Nie wiem od czego to zależy. A ważę nie mało 112 kg :whistle: i lubię się wygodnie rozsiadać. Mój QQ to Acenta po FL 12.2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie :D Wszystkie nowe auta teraz mają ISOFIX :rofl:

Ale ja mam tę tkaninę tylko z tyłu <_<

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiać się z kolegi !! ;)

U mnie też się marszczy tapicerka, ale jakoś nie przeszkadza mi to zbytnio :) (QQ po FL z 12.2010 r. 13tyś przebiegu)

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Seewolf

Nie śmiać się z kolegi !! ;)

U mnie też się marszczy tapicerka, ale jakoś nie przeszkadza mi to zbytnio :) (QQ po FL z 12.2011 r. 13tyś przebiegu)

Ja się nie śmieję tylko uśmiecham :) Po prostu pozostali koledzy wprowadzili taki radosny nastrój z tym ISOFIXem i jego rzekomym związkiem z tapicerką :D

Edytowane przez Seewolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... :) (QQ po FL z 12.2011 r. 13tyś przebiegu) ...
antycypujesz, czy przestawił Ci się kalendarz ? :P

 

ponawiam moje pytanie:

może któryś z Kolegów orientuje się jaki jest koszt wymiany tapicerki na przednich siedzeniach?

Edytowane przez _Olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...