Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] akcja serwisowa!!!! K12 I PATHFINDER(R51)


manix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nissan wysyla listy z powiadomieniem o konieczności wymiany przekaźnika ECM(sterownik silnika).Silnik może zgasnąć i juz nie odpalić nawet podczas jazdy!!!Akcja wymiany jest bezpłatna .Niestety nie wszystkich właścicieli dane firma ma (ci co kupili używane,chodź starają się dotrzeć poprzez pierwszego właściciela.w moim przypadku dotarli:))więc warto się zainteresować samemu czy dany nr.vin kwalifikuje się do wymiany.

"Istnieje możliwość że styki przekaźników zasilających moduł ECM(sterownik silnika)oraz układ zapłonowy ulegną zanieczyszczeniu tlenkiem krzemu(poprzez odparowanie z diody przekaźnika)może to doprowadić do zmniejszenia przewodności styków przekaźnika,w ekstremalnym przypadku do zgaśnięcia silnika i uniemożliwić ponowny rozruch".Napewno dotyczy to części samochodów z 2005r,jakich jeszcze nie wiem.

Edytowane przez manix
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie nie powiadomili, ja jestem drugim właścicielem, pierwszym była firma. Dowiedziałem się przypadkowo dzwoniac do ASO dowiadujac sie o czesci. Gość po podaniu VIN powiedzial ze samochód jest obiety kampania serwisowa. Nastepnie zadzwonilem tam gdzie był kupowany, najpierw pytali sie czy mam pismo od nich, powiedzialem ze nie, cos kręcili nosem i powiedzieli ze sie odezwa jak będą mieli częsci. Nie odzywali sie ze 3 tygodnie wiec zadzwoniłem sam, okazało sie ze czesci sa i moge przyjechac. Dało sie odczuć ze są niechętni tej robocie ale chyba to jest ich obowiązek i musza to zrobić.

Trzeba sie stanowczo domagac i nie musisz miec zadnej informacji pisemnej, maja to w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan wysyla listy z powiadomieniem o konieczności wymiany przekaźnika ECM(sterownik silnika).Silnik może zgasnąć i juz nie odpalić nawet podczas jazdy!!!Akcja wymiany jest bezpłatna .Niestety nie wszystkich właścicieli dane firma ma (ci co kupili używane,chodź starają się dotrzeć poprzez pierwszego właściciela.w moim przypadku dotarli:))więc warto się zainteresować samemu czy dany nr.vin kwalifikuje się do wymiany.

"Istnieje możliwość że styki przekaźników zasilających moduł ECM(sterownik silnika)oraz układ zapłonowy ulegną zanieczyszczeniu tlenkiem krzemu(poprzez odparowanie z diody przekaźnika)może to doprowadić do zmniejszenia przewodności styków przekaźnika,w ekstremalnym przypadku do zgaśnięcia silnika i uniemożliwić ponowny rozruch".Napewno dotyczy to części samochodów z 2005r,jakich jeszcze nie wiem.

 

Jakbyś się dowiedział, to proszę napisz jakie roczniki i silniki.

Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się dowiedział, to proszę napisz jakie roczniki i silniki.

 

 

roczniki wyprodukowane w 2003-2006.

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci_dnia/news/nissany-do-serwisu,1550808

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...

czy ktos wie czy te przekazniki sa takie same dla roznych modeli?  np micry i patha u mnie to jest czarna kostka z 4 stykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...