Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Siłowniki klapy bagażnika do 350z


andrzej6411
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi klapa odskakuje troszkę do góry, ale niestety nadal jest zablokowana. Trzeba ją po raz drugi nacisnąć. Ale to pewnie wina ciężkiego spojlera Veil Side (pomimo, że jest zrobiony z carbonu). Także z ciężkimi zakupami w jednej ręce wcale nie jest łatwo to cudo otworzyć... No ale to auto sportowe, a nie na zakupy...

P.S. Kolega wrzucał filmik z siłownikami rodem z USA, dzięki którym klapa po naciśnieciu sama unosi się do góry!

Ale to dla fanów transformers raczej :)

Edytowane przez Tokyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wszystko fajnie z polecanymi siłownikami z astry f, ale dopiero po przejażdżce zauważyłem, że strasznie huczy powietrze z tylnej klapy, jak się okazało teleskopy te nie do końca pasują i klapa w moim wypadku odstaje na górze na jakiś 1cm (może deikatnie mniej) uszczlki wogóle nie dotykają auta przy tylnych malych szybkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie odwróciłeś sobie dolnych mocowań o 180stopni ja na początku też tak zrobilem przez pomylke i klape odciskalo górą wystarczy odwrócić mocowanie to przykręcane na 2 śrubki spróbuj

ta blaszka jest tak wyprofilowana ze pasuje tak i tak ale jak zamkniesz klape silownik sie opiera i już

Edytowane przez jarek1111
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem, przekładałem mocowania z klapy, z samochodu, oglądałem siłowniki czy nie mają otarć nigdzie a nie wpadłem na twoją sugestię by obrócić tylko przy przykręceniu mocowanie ^_^ już jest dobrze :)

 

btw: to nie siłowniki ocierały tylko mocowanie bo nawet ze zdjętymi siłownikami klapa odstawała przy źle przykręconych mocowaniach

Edytowane przez MM-TECH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

polecam te silowniki

http://www.z1motorsp...roducts_id=5336

mam je u siebie, bardzo mocne i bardzo dobra jakosc wykonania

 

Też je mam, a w zasadzie miałem przez ... 3 m-ce. Jeden się wysypał, także z tą jakością to średnio :(

 

A co do odskakiwania, to za to odpowiadają te dwa czarne elementy w osłonach. W środku jest sprężyna. Podłożyłem pod każdą po 2 podkładki i klapa odskakuje po naciśnięciu zamka bez problemu.

Edytowane przez Mor_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też je mam, a w zasadzie miałem przez ... 3 m-ce. Jeden się wysypał, także z tą jakością to średnio :(

 

A co do odskakiwania, to za to odpowiadają te dwa czarne elementy w osłonach. W środku jest sprężyna. Podłożyłem pod każdą po 2 podkładki i klapa odskakuje po naciśnięciu zamka bez problemu.

 

Hura!!!:D Eureka, Tak jest!!

Moi Drodzy Mor_PL ma rację.

Jeżeli klapa wam się otwiera na 2 razy to nie jest wina siłowników tylko tych 2 amortyzatorków które są zamontowane na klapie. Opisuję co trzeba zrobić:

 

1) zdejmujecie je obracając cały amortyzatorek- on się kręci aż takie skrzydełka trafią na dziurki, wtedy można go wyjąć- wygląda to jak klucz w drzwiach- nie wyjmiesz dopuki nie jest dopowiednio ustawiony

 

2) zdejmujecie tą gumową osłonkę i odsłania wam się sprężyna

 

3) wkładaciew osłonkę 2-3 podkładki lub jakieś inne okrągłe elementy metalowe o łącznej grubości 2-3 mm

 

4) montujecie to razem wszystko jak było i VOILA, mimo, że mam ciężki spoiler Nismo, klapa odskakuje na raz:D

 

 

 

PS. jutro zaczynam rozpracowywać siłowniki zeby trzymały- test rozpoczynam od 600 niutków, ale to dlatego że mam ten spoiler, podzielę się wynikami

 

Pozdro wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety podkladki tez po pewnym czasie przestaja dzialac, jak sie sprezyna znowu ulozy:(

 

600NM powinno bardzo dobrze trzymac. Ja mam 600NM przy normalnej konfiguracji i jest naprawde bardzo ciezko klape zamknac jak jest otwarta. Na polce czeka 420nm ale jeszcze nie zdecydowalem sie zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to z tymi siłownikami czy da się przekręcic głowke bo ni cholery nie pasuje mi ten z opla ,a oryginał się kręci,a i jeszcze nie ma spinek żadnych na tych kulkach koncowych czy trzeba je diaksem potraktowac? bo dziś urwałem jedną taka ku..wa jego mać

 

dobra ogarnięte jak ktoś będzie chciał maskę wyżej otwierać z 10cm wyzej bez pałąka to dać znaka 350pln z siłownikami+ przesyłka

Edytowane przez dziubas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Drodzy parafianie podrzucicie link do siłowników tylnej klapy z allegro ? Jest tego pełno a każde się czymś różnią. Nie chce wiecej wydac jak 80zł za komplet  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hura!!! :D Eureka, Tak jest!!

Moi Drodzy Mor_PL ma rację.

Jeżeli klapa wam się otwiera na 2 razy to nie jest wina siłowników tylko tych 2 amortyzatorków które są zamontowane na klapie. Opisuję co trzeba zrobić:

 

1) zdejmujecie je obracając cały amortyzatorek- on się kręci aż takie skrzydełka trafią na dziurki, wtedy można go wyjąć- wygląda to jak klucz w drzwiach- nie wyjmiesz dopuki nie jest dopowiednio ustawiony

 

2) zdejmujecie tą gumową osłonkę i odsłania wam się sprężyna

 

3) wkładaciew osłonkę 2-3 podkładki lub jakieś inne okrągłe elementy metalowe o łącznej grubości 2-3 mm

 

4) montujecie to razem wszystko jak było i VOILA, mimo, że mam ciężki spoiler Nismo, klapa odskakuje na raz:D

 

 

 

PS. jutro zaczynam rozpracowywać siłowniki zeby trzymały- test rozpoczynam od 600 niutków, ale to dlatego że mam ten spoiler, podzielę się wynikami

 

Pozdro wszystkim

 

Mam problem. Chciałem skorzystać z powyższego poradnika (klapa niestety otwiera się na 2 razy), ale odkryłem, że z tych 2 wspomnianych amortyzatorków mam tylko jeden. Ma ktoś może taki na sprzedaż? Przeszukałem allegro ale nie mogę tego nigdzie znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też otwiera się na dwa razy , jeśli tylko wciskasz klamkę , no chyba ,że przyciśniesz i od razu ciągniesz klapę do góry to działa na raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na raz ale ja wyrzucilem ten ciezarek co jest pod plastikiem i wycieraczke wiec jak otwieram bagaznik z kluczyka to odskakuje tak ze wystarczy potem tylko ja podniesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, pozwole sobie odświeżyć temat.

 

Minęło już trochę czasu od odtatnich wpisów.

 

Może ktoś coś już znalazł ostatecznego.

 

Napiszcie jeśli macie z tym jakies nowe doświadczenia lub pomysły.

 

Ja sam kupiłem niedawno Zetke, ale klapa mnie dobija i wręcz z Nienacka wbija w ziemie, dosłownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekawy bo jak tak dalej pójdzie to łeb bedzie kwadratowy. Dobrze ze teraz sezon jesienno - zimowy - można odpocząć od urazów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja zdemontowalem plastiki pod klapa, bo cos piszczy tam, po to zeby wygluszyc i silowniki trzymaja, podejrzewam, ze ten cholerny spoiler za ciężki jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mu szansę. 3 tyg masz auto to jeszcze Ci sie nie zdarzyło. Ale jak pierwszy raz klapa spadnie Ci na głowę to daj tu znać ;) tez mam plastiki zdjete klapa dalej opada (oczywiście nie zawsze) klapa jest b ciężka co odczuwają siłowniki i łby użytkowników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten ciężarek to jest jakiś sterownik do tylnej wycieraczki czy do czego to sluzy? Tez bym wywalił ale nie chce mi się latać tej dziury po wycieraczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...